Jak kupić aparat USG?

Jak kupić aparat USG? Przewodnik dla wszystkich zainteresowanych zakupem ultrasonografu.

Poniższy artykuł powstał, ze względu na chęć zapoznania wszystkich naszych potencjalnych Klientów z informacjami dotyczącymi przebiegu procesu nabycia aparatu USG. Chcielibyśmy zebrać wszystkie informacje na ten temat w jednym tekście, tak by każdy mógł zapoznać się z poszczególnymi etapami tego procesu. Zapraszamy do lektury.

Zakup ultrasonografu – jak się przygotować do procesu zakupowego

 

Zanim rozpoczniemy proces poszukiwania aparatu USG musimy określić kilka najważniejszych kwestii związanych z wyborem ultrasonografu. Ułatwi to zarówno selekcję właściwego urządzenia jak również marki aparatu USG jak i firmy dystrybucyjnej, w której powinniśmy zrealizować zakup naszego aparatu USG:

  • Budżet na zakup aparatu USG – to jeden z najważniejszych czynników przy zakupie. W zależności od posiadanego budżetu zakupowego, nasz wybór ograniczy się do ultrasonografów znajdujących się w określonej „półce cenowej”
  • Rodzaj ultrasonografu – W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać zarówno stacjonarny aparat USG, jak również ultrasonograf mobilny. W zależności od naszych potrzeb marki takie jak Esaote posiadają określone rozwiązania dedykowane różnym potrzebom.
  • Specjalizacja kliniczna – w zależności od specjalizacji klinicznej, w jakiej będzie wykorzystywany aparat USG określimy rodzaj potrzebnych głowic do aparatu USG, a także specyfikacji aplikacji, potrzebnych w aparacie USG do wykonywania swoich zadań.

Oczywiście powyższe kwestie są jedynie najważniejszymi z punktu widzenia wyboru aparatu USG. Takich czynników może być więcej – w zależności od przypadku, specjalizacji klinicznej, lub indywidualnej specyfiki zakupowej.

Pierwszy kontakt z dystrybutorem aparatu USG – na co zwracać uwagę?

 

Po wykonaniu powyższych przygotowań rozpoczyna się moment poszukiwania właściwego dystrybutora ultrasonografów. Zgodnie z naszym doświadczeniem, najważniejsze kryteria po których łatwo rozpoznać profesjonalnego i rzetelnego sprzedawcę aparatów USG to:

  • Szeroka oferta aparatów USG – widoczny na stronie internetowej katalog, zawiera szeroką gamę urządzeń, w różnym przedziale cen oraz zastosowań. Do wyboru mamy zarówno aparaty USG stacjonarne jak i ultrasonografy przenośne,
  • Przejrzysta oferta urządzeń medycznych – karty produktów ultrasonografów są dopracowane, a my uzyskujemy odpowiedzi na większość wstępnych pytań już na etapie przeglądania strony internetowej dystrybutora aparatów USG,
  • Wiele możliwości kontaktu – do dyspozycji nie mamy tylko formularza kontaktowego, ale także np. bezpośrednią możliwość rozmowy z konsultantem w formie np. LiveChatu – bezpośrednio na stronie internetowej – skraca to proces komunikacji i uzyskania najpotrzebniejszych informacji,
  • Responsywność dystrybutora – niezależnie od wybranej przez nas drogi komunikacji, nie powinniśmy długo czekać na odpowiedź ze strony firmy – dzięki temu nie musimy szukać kolejnych dystrybutorów ze względu na brak kontaktu.

Oczywiście istotna jest również marka ultrasonografu, który wybraliśmy jako potencjalny ultrasonograf do zakupu. Jest to jeden z głównych wskaźników determinujących nasz wybór. Jednak powyższe wytyczne pozwolą nam szybko zorientować się co do docelowej jakości obsługi na dalszych etapach zakupowych.

Instalacja testowa – czy warto skorzystać z możliwości sprawdzenia ultrasonografu przed zakupem?

 

Renomowani dystrybutorzy ultrasonografów często po pierwszym kontakcie z Klientem proponują tak zwaną instalację testową aparatu USG. O jej zaletach pisaliśmy w jednym z naszych artykułów – serdecznie zapraszamy do jego lektury. Renomowane firmy zajmujące się sprzedażą aparatów USG posiadają w swoich zasobach egzemplarze testowe (tzw. aparaty USG demo) ultrasonografów, które służą do przeprowadzania instalacji testowej.

W skrócie polega ona na dostarczeniu wybranego przez Klienta egzemplarza testowego aparatu USG do kliniki, w której planowana jest docelowa instalacja ultrasonografu. Po wykonaniu instalacji i prezentacji możliwości aparatu USG, pozostawia się go Klientowi do dyspozycji najczęściej na kilka dni w celu sprawdzenia możliwości takiego ultrasonografu we własnych warunkach klinicznych. To pozwala na pełniejsze poznanie możliwości ultrasonografu na których docelowo będzie pracował Klient. Z doświadczenia wiemy, że jest to jeden z kluczowych etapów podejmowania decyzji o zakupie aparatu USG.

 

Finansowanie ultrasonografu – w jaki sposób to zorganizować?

 

Ostatnim etapem, prowadzącym do zakupu aparatu USG jest wybór odpowiedniej formy finansowania ultrasonografu. O możliwościach i szczegółach finansowania tego typu sprzętu medycznego pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów. Jednym z najczęstszych form finansowania sprzętu medycznego w Polsce, w szczególności gdy dotyczy to prywatnych praktyk medycznych i Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej jest leasing operacyjny i finansowy.

Przygotowując się do tej formy finansowania musimy mieć już wybrany konkretny model ultrasonografu – w celu wykonania kalkulacji finansowej. Na tym etapie decydujemy o wysokości czynszu inicjalnego, wartości wykupu, a także okresu w jakim nasz aparat USG będzie podlegał tej formie finansowania. Wszystkie czynności w wypadku dużych dystrybutorów takich jak KOSMED wykonamy za pośrednictwem doradcy finansowego, stale współpracującego z dystrybutorem ultrasonografów. To zaleta, ponieważ taki doradca finansowy zna specyfikę finansowania aparatów USG i będzie w stanie doradzić najlepsze możliwe rozwiązania finansowe dla naszego zakupu.

 

Podsumowanie – jak najlepiej kupić ultrasonograf? Jaki proces zakupu aparatu USG jest najefektywniejszy?

 

Podstawowa odpowiedź na to pytanie brzmi – zakup aparatu USG należy przede wszystkim zaplanować. Spokojne przejście przez proces zakupu ultrasonografu zapewni rzetelny przegląd rynku, oraz wybór najlepszego możliwego rozwiązania. W ten sposób unikniemy rozczarowania, wynikającego z pochopnego wyboru – rozkładając wybór aparatu USG w czasie. Prawidłowe przeprowadzenie procesu zakupu aparat USG, jest kluczowe dla późniejszej efektywności urządzenia w określonych warunkach klinicznych.

Właściwa kolejność działania, jakimi są zdefiniowane oczekiwania odnośnie ultrasonografu, wybór właściwych marek i dystrybutorów, a następnie przeprowadzenie analizy pomiędzy urządzeniami, przy pomocy instalacji testowej wybranych modeli aparatów USG. Te działania połączone z wyborem właściwej formy finansowania zakupu, powinny zagwarantować satysfakcję z zakupu odpowiedniego aparatu USG.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+