Uniwersalne możliwości w jednym urządzeniu

Stacjonarny aparat RTG Clinodigit Omega

ZASTOSOWANIE

Uniwersalny system do cyfrowej fluoroskopii i radiografii.

WYDAJNOŚĆ

Wszystkie rodzaje badań dynamicznych i radiograficznych wykonywane na jednym systemie! Funkcjonalność ścianki odległościowej i możliwość wykonywania badań dynamicznych pacjentom na łóżku mobilnym.

STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA

Aparat budżetowy

Clinodigit Omega

aparat rtg cena

Stacjonarny aparat RTG CLINODIGIT OMEGA to rewolucyjny system, który umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów radiografii cyfrowej oraz wszystkich badań fluoroskopowych w jednym zwartym urządzeniu. System wyposażony w najnowszej generacji dynamiczny detektor o wymiarach 43cmx43cm, co zapewnia wyjątkową jakość obrazu, niezrównaną wydajność oraz minimalną dawkę dla pacjenta. Dzięki patentowanym innowacjom CLINODIGIT OMEGA znacznie zwiększa wydajność pracowni jednocześnie zapewniając maksymalny komfort i bezpieczeństwo, zarówno dla pacjentów, jak i operatorów.

CLINODIGIT OMEGA umożliwia zwiększenie wydajności pracowni, ponieważ wszystkie badania można wykonać w jednym urządzeniu, z maksymalnym zwrotem inwestycji i wykorzystaniem systemu.

System umożliwia wykonanie wszystkich badań dynamicznych np.: żołądka, prostaty, badania ginekologiczne, mięśniowo-szkieletowe czy przewodu pokarmowego. Dostępny jest też ucisk o regulowanej sile nacisku.

Dzięki opatentowanemu ruchowi TTT, wszystkie badania radiograficzne i fluoroskopowe mogą być wykonywane bezpośrednio na stole mobilnym, bez potrzeby przenoszenia pacjenta na blat urządzenia.

Autorskie oprogramowanie przetwarzania obrazu „everest-X” dostosowuje parametry obrazu do wybranej części ciała, przez co zdjęcia zarówno kości drobnych jak i kręgosłupa są porównywalnej wysokiej jakości. Bardzo szeroki zakres dynamiki obrazu, pozwala na zachowanie szczegółowych informacji zarówno obiektów o wysokiej (ramiona, brzuch) i niskiej (płuca, kości drobne) absorpcji promieniowania. Operator nie musi ręcznie dostosowywać jasności / kontrastu by wyodrębnić kliniczne szczegóły.

Oprogramowanie Everest-X, poprzez grupowanie i segmentowanie danych umożliwia uwypuklenie na jednym obrazie różnych szczegółów anatomicznych bez utraty informacji o innych.

Charakterystyka ogólna

 • Podnoszony motorowo blat stołu, co daje możliwość wykonywania projekcji bezpośrednio na panelu detektora
 • Funkcjonalność statywu do zdjęć odległościowych: zdjęcia wykonywane na oferowanym detektorze zintegrowanym z ścianką zdalnie sterowaną
 • Możliwość wykonywania badań bezpośrednio na panelu z detektorem m.in.: - Zdjęcia odległościowe - Kończyny (w tym zdjęcia osiowe rzepki) - Badania noworodków
 • Symetryczność: pochylanie stołu +900 / -900
 • Opatentowany ruch “Tilting Tabletop TTT” – podnoszony blat ścianki zapewniający bezpośredni dostęp do panelu z detektorem
 • Możliwość wykonania badań fluoroskopowych pacjentom leżącym na przeziernym stole mobilnym wchodzącym w skład zestawu
 • Zdalnie sterowane urządzenie uciskowe
 • Pełne pokrycie pacjenta bez ruchu blatu
 • Niskie położenia blatu (49 cm)
 • Możliwość ustawienia odległości SID do 200 cm
 • Funkcja automatycznego wykonywania badań w technice zdjęć łączonych – tzw. Stitching
 • Dodatkowy podest dla pacjenta, ułatwiający wykonywanie badań w technice Stitchingu i badania stóp pod obciążeniem
 • Dynamiczny płaski cyfrowy detektor RF
 • Panel sterujący typu All-In-One oraz autopozycjonowanie się ścianki przy użyciu zdefiniowanych presetów

NISKA DAWKA

Szereg innowacyjnych rozwiązań redukujących dawkę otrzymywaną przez pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazowania.

FUNKCJA TOMOSYNTEZY!

Rekonstrukcja z serii obrazów wykonanych pod różnym kątem

PROSTA I INTUICYJNA OBSŁUGA

Najważniejsze pozycje aparatu zaprogramowane w postaci graficznych „presetów”.

SYSTEM TYPU "ALL IN ONE"

Zwarta konstrukcja i uniwersalność, pozwalają na instalację nawet w niewielkich pomieszczeniach i redukcję kosztów związanych z adaptacją pomieszczenia.

Zaawansowane technologie do wszystkich zastosowań klinicznych:

 • STITCHING - System CLLINODIGIT OMEGA wyposażony jest w funkcję automatycznego STITCHINGU. Funkcja ta umożliwia badanie polegające na obrazowaniu kości długich i kręgosłupa poprzez złożenie kilku zdjęć badanej struktury. Obrazowanie w funkcji STITCHINGU odbywa się poprzez automatyczny, motorowy obrót lampy.
 • TOMOSYNTEZA - System Clinodigit Omega może być rozbudowany o moduł TOMOSYNTEZY – najnowocześniejsze narzędzie diagnostyczne pozwalające na rekonstrukcję 3D obszarów anatomicznych z serii obrazów wykonanych automatycznie, pod różnymi kątami nachylenia lampy. Dzięki niezwykle czułemu systemowi detekcji i nowatorskiemu oprogramowaniu, otrzymujemy obraz o niezrównanej jakości przy minimalnej dawce jaką otrzymuje pacjent.

Zamów konsultację

Sprawdź możliwości zakupu urządzenia

Dlaczego warto skorzystać?

Bezpłatna wycena instalacji

 • Oferujemy nowoczesny sprzęt medyczny gwarantujący wysoką jakość uzyskiwanych obrazów
 • Posiadamy szeroką gamę produktów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb
 • Jesteśmy nowoczesną i ciągle rozwijającą się firmą mająca za sobą wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym możemy z powodzeniem realizować zarówno indywidualne jak i kompleksowe projekty
 • Gwarantujemy elastyczne podejście do każdego zapytania i profesjonalną obsługę
 • Każde zapytanie jest traktowane priorytetowo i rozpatrywane indywidualnie
 • Można na nas polegać nie tylko podczas wyboru sprzętu ale również długo po okresie gwarancji

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ? NAPISZ DO NAS!