Wysoka jakość w doskonałej cenie

New Oriental

ZASTOSOWANIE

Uniwersalne systemy RTG do wszystkich badań radiograficznych w doskonałej cenie!

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Nawet podstawowe modele aparatów z serii New Oriental charakteryzują się zmotoryzowanym ruchem lampy RTG i wyposażeniem, które cechuje klasę premium aparatów rentgenowskich.

NOWOCZESNY DESIGN

Cała seria aparatów uhonorowana prestiżową nagrodą „Red Dot Award” przyznawaną w dziedzinie wzornictwa

NEW ORIENTAL

Wandong Medical Technology to firma z ponad 60-letnią historią w dziedzinie diagnostyki obrazowej. W tym roku mija już 20 lat odkąd firma rozpoczęła pracę nad pionierskimi systemami opierającymi się na cyfrowej radiografii bezpośredniej. Od tego czasu stała się niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku z całkowitą liczbą instalacji cyfrowych aparatów znacznie przekraczającą 6000 systemów.

Aktualnie w portfolio aparatów kostno-płucnych firma WDM posiada modele sygnowane następującymi nazwami:

 • New Oriental 1000CE
 • New Oriental 1000MC
 • New Oriental 1000MD
 • New Oriental 1000DB

Pierwszy z nich – New Oriental 1000 CE – to nowoczesny i w pełni zmotoryzowany aparat typu „ramię U”. Kompaktowe rozmiary w niczym nie ograniczają jego możliwości, wykonamy na nim dowolną projekcję radiograficzną. Nastaw do tych projekcji ułatwia system motorowych ruchów. Aparat posiada szereg zaprogramowanych pozycji do których ustawia się szybko i automatycznie po wybraniu odpowiedniej ikony na konsoli. Do aparatu dołączone jest łóżko mobilne. Lekkie, a mimo to charakteryzujące się bardzo trwałym i solidnym blatem z przeziernego materiału. Sygnowane oznaczeniem „1000MC” i „1000MD” to aparaty z lampą RTG zawieszoną na kolumnie podłogowej. Pierwszy z nich – New Oriental 1000MC – to podstawowa konfiguracja aparatu dedykowana do niewielkich gabinetów. Cechuje się kolumną z lampą RTG poruszającą się po szynie aparatu zintegrowanej ze stołem RTG. Nie przeszkadza to jednak w wykonywaniu zdjęć pacjentom na łóżkach, ponieważ kolumna obraca się o 180 stopni i umożliwia podjechanie łóżkiem z tyłu aparatu. Z kolei aparat New Oriental 1000MD to konfiguracja dla bardziej wymagających użytkowników. Dedykowana do pracy z większą liczbą detektorów i z kolumną lampy poruszającą się na szynie niezintegrowanej ze stołem, dając tym samym więcej miejsca na pozycjonowanie pacjenta. Ponadto konfiguracja ta cechuje się automatycznym i zmotoryzowanym centrowaniem lampy i detektora w ściance płucnej, co znacznie poprawia komfort wykonywania badań. Umożliwia też wykonywania badań w technice zdjęć łączonych (tzw. Stitching). Podczas tego badania pacjent stoi stabilnie na specjalnym statywie, a samo badanie wykonywane jest automatycznie przez aparat.

Oczywiście firma WDM oferuje również systemy z lampą RTG na zawieszeniu sufitowym. Takie rozwiązanie zawiera model New Oriental 1000DB. Jest to idealny system dla szpitali, dla których istotny jest komfort i szybkość wykonywania badań, w szczególności pacjentów z Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Taki aparat jest w pełni zmotoryzowany, a pochylany panel z detektorem pełni rolę ścianki płucnej, jak również rejestruje zdjęcia pacjentów leżących na ruchomym łóżku przeziernym.

Cechą wspólną aparatów RTG New Oriental jest umieszczona na lampie konsola z bardzo dużym, dotykowym ekranem. Dzięki niej technik może zmieniać parametry ekspozycji, wybierać programy anatomiczne i najczęściej używane pozycje aparatu. Ciekawostką jest też swego rodzaju samouczek – po wybraniu rodzaju badania, na ekranie konsoli pojawia się grafika pokazująca jak prawidłowo ustawić pacjenta do wybranej projekcji. Wrażenie robi również wyposażenie sterowni technika. Na dedykowanym biurku umieszczony jest duży, monochromatyczny monitor medyczny do obsługi wszystkich funkcji i podglądu obrazu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych, dostępnych na rynku systemów RTG, wyposażonych w zwykłe monitory LCD, technik wykonujący zdjęcie aparatem WDM uzyskuje obraz dorównujący niemal jakością, tym wyświetlanym na stacjach opisowych lekarzy radiologów.

Charakterystyka ogólna

 • Zmotoryzowane ruchy ramienia z lampą
 • Generator o mocy 50 kW lub 80 kW
 • Jedna konsola do nastawu parametrów ekspozycji i zarządzaniem obrazu – stacja technika wyposażona w dedykowane biurko i w medyczny monitor monochromatyczny o przekątnej 24 cale
 • 16-bitowy detektory formatu 43 cm x 43 cm (CsI) – rozmiar piksela 142 µm
 • Dotykowa konsola na kołpaku lampy – przekątna 12’’
 • Podgląd obrazu po wykonaniu zdjęcia

 • Sterowanie ruchami

 • Samouczek

 • Zmiana parametrów ekspozycji

 • Zmiana orientacji obrazu na konsoli wraz z obrotem ramienia
 • DICOM 3.0
 • Komora do pomiaru dawki DAP
 • Możliwość nagrywania badań wraz z przeglądarka na stacji technika
 • Serwis zdalny

NISKA DAWKA PROMIENIOWANIA

Szereg innowacyjnych rozwiązań redukujących dawkę otrzymywaną przez pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazowania.

ZMOTORYZOWANE RUCHY

Lampa RTG umieszczona jest na zmotoryzowanym ramieniu i automatycznie centruje się z detektorem.

PROSTA I INTUICYJNA OBSŁUGA

Programy anatomiczne wybierane są z graficznej sylwetki pacjenta. Dodatkowo technik ma do dyspozycji samouczek – przed każdym badaniem wyświetla się grafika przedstawiająca prawidłowe ułożenie pacjenta.

KONSOLA DOTYKOWA

Umieszczona na lampie konsola z dotykowym ekranem, umożliwia zmianę parametrów ekspozycji jak również podgląd obrazu po zrobieniu zdjęcia

Zamów konsultację

Sprawdź możliwości zakupu urządzenia

Dlaczego warto skorzystać?

Bezpłatna wycena instalacji

 • Oferujemy nowoczesny sprzęt medyczny gwarantujący wysoką jakość uzyskiwanych obrazów
 • Posiadamy szeroką gamę produktów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb
 • Jesteśmy nowoczesną i ciągle rozwijającą się firmą mająca za sobą wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym możemy z powodzeniem realizować zarówno indywidualne jak i kompleksowe projekty
 • Gwarantujemy elastyczne podejście do każdego zapytania i profesjonalną obsługę
 • Każde zapytanie jest traktowane priorytetowo i rozpatrywane indywidualnie
 • Można na nas polegać nie tylko podczas wyboru sprzętu ale również długo po okresie gwarancji

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ? NAPISZ DO NAS!