Rewolucyjny system, który umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów radiografii.

XFM

ZASTOSOWANIE

W pełni cyfrowy, nowoczesny i mobilny aparat rentgenowski. Do cyfrowych badań radiograficznych na wszystkich oddziałach szpitalnych.

INNOWACYJNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Jedyny na rynku aparat z bezdotykowym systemem antykolizyjnym. Wydajny zespół akumulatorów zapewnia długotrwała pracę aparatu bez podłączenia do sieci.

MOBILNOŚĆ

Najlżejszy cyfrowy aparat rentgenowski wyposażony w własny napęd.

XFM

aparat rtg cena

Aparat RTG XFM to rewolucyjny system, który umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów radiografii. System wyposażony w najnowszej generacji mobilny detektor 35cm x 43cm (CsI), co zapewnia wyjątkową jakość obrazu, niezrównaną wydajność oraz minimalną dawkę dla pacjenta. Aparat wyposażony jest w lampę z dwoma ogniskami o wymiarach 0,6 mm i 1,2 mm oraz kolimator wyposażony w dodatkowe filtry pediatryczne. W związku z tym spełnia wymogi Ministerstwa Zdrowia odnośnie procedur pediatrycznych.

Kompaktowe wymiary i duży zakres ruchów ramienia, zapewniają komfort wykonywania badań  nawet w ciasnych pomieszczeniach. Zwarta konstrukcja zwiększa widoczność podczas transportu oraz ułatwia przejazd przez otwory drzwiowe.

Niezwykłą mobilność zapewnia w pełni zmotoryzowany napęd z możliwością regulacji prędkości na uchwycie. Bezpieczeństwo gwarantuje nowoczesny i bardzo czuły system antykolizyjny. System ten wykrywa przeszkody na odległość i automatycznie spowalnia aparat przed kolizją. Aparat posiada zasilanie sieciowe oraz akumulatory, które pozwalają na wykonywanie ekspozycji bez podłączenia do sieci elektrycznej.

Najmniejsza w tej klasie aparatów waga (ok. 290 kg) umożliwia transport aparatu nawet przy pełnym rozładowaniu akumulatorów.

Akwizycja obrazu w aparacie XFM oparta jest na w pełni bezprzewodowym detektorze półprzewodnikowym Pixium Portable 3543DR o rozmiarze tradycyjnej kasety 35 x 43 cm, skonstruowanym w technologii amorficznego krzemu (a-Si) i scyntylatorze z jodku cezu (CSI). Opcjonalnie, do zastosowań pediatrycznych (np. badania w inkubatorach) przewidziano detektor mobilny o wymiarach 24 x 30 cm i wadze ok. 1,5 kg. Detektory te spełniają najwyższe standardy w obrazowaniu medycznym oraz gwarantują wysoką jakość zdjęć rentgenowskich przy zachowaniu niskich warunków ekspozycji. Obrazy w 16-sto bitowej skali szarości charakteryzują się niezrównaną jakością, ostrością i odwzorowaniem nawet najbardziej subtelnych szczegółów i zróżnicowanych struktur.

Wysokoczęstotliwościowy generator RTG klasy HF (40kHz) o mocy 40 kW gwarantuje wysoką jakość promieniowania dla wszystkich warunków obciążenia, przez co daje możliwość diagnozowania obszarów o bardzo dużej pochłanialności np. u pacjentów otyłych czy w gipsie.

Wybór programów anatomicznych odbywa się za pomocą konsoli dotykowej o przekątnej 19 cali. Możliwe jest też ręczne nastawienia parametrów ekspozycji.

Graficzny interfejs użytkownika (GUI) X-FRAME DR został zaprojektowany z myślą o potrzebach operatora. Układ ikon jest prosty i intuicyjny, a technik jest prowadzony krok po kroku przez cały proces akwizycji obrazu i procedury badania. Wszystkie istotne informacje są wyświetlane na ekranie odwzorowując stan systemu.

Charakterystyka ogólna

 • Najlżejszy aparat na rynku: <290 kg z pełnym wyposażeniem
 • Wydajny generator o mocy 40 kW
 • Lampa z wirującą anodą i ogniskami 0,6/1,25
 • Kolimator z filtrami pediatrycznymi
 • Zasilanie sieciowe i bateryjne
 • Akumulatory typu litowo-jonowego
 • System pomiaru dawki DAP i zapis dawki na zdjęciu
 • Zintegrowana stacja technika z ekranem dotykowym 19” z możliwością obsługi w rękawiczkach ochronnych
 • Mobilny w pełni bezprzewodowy detektor 35x43 cm
 • Motorowy napęd
 • Bezdotykowy system antykolizyjny
 • Komora do pomiaru dawki DAP (wyświetlanie dawki na zdjęciu)

NISKA DAWKA

Najnowsze rozwiązania w dziedzinie radiografii cyfrowej zapewniają najlepszą jakość przy minimalnej dawce otrzymywanej przez pacjenta

RADIOGRAFIA CYFROWA

Nowoczesny, bezprzewodowy detektor cyfrowy wykonany w technologii CsI

EVEREST - X

Autorskie oprogramowanie do przetwarzania obrazu zapewnia niezwykłą jakość obrazu .

BADANIA PEDIATRYCZNE

Aparat spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia dotyczące wzorcowych procedur pediatrycznych.

Zaawansowane technologie do wszystkich zastosowań klinicznych:

 • Everest-X Autorskie oprogramowanie przetwarzania obrazu „everest-X” dostosowuje parametry obrazu do wybranej części ciała, przez co zdjęcia zarówno kości drobnych jak i kręgosłupa są porównywalnej wysokiej jakości. Bardzo szeroki zakres dynamiki obrazu, pozwala na zachowanie szczegółowych informacji zarówno obiektów o wysokiej (ramiona, brzuch) i niskiej (płuca, kości drobne) absorpcji promieniowania. Operator nie musi ręcznie dostosowywać jasności / kontrastu by wyodrębnić kliniczne szczegóły. Everest-X, poprzez grupowanie danych umożliwia uwypuklenie na jednym obrazie różnych szczegółów anatomicznych bez utraty informacji o innych.

Zamów konsultację

Sprawdź możliwości zakupu urządzenia

Dlaczego warto skorzystać?

Bezpłatna wycena instalacji

 • Oferujemy nowoczesny sprzęt medyczny gwarantujący wysoką jakość uzyskiwanych obrazów
 • Posiadamy szeroką gamę produktów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb
 • Jesteśmy nowoczesną i ciągle rozwijającą się firmą mająca za sobą wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym możemy z powodzeniem realizować zarówno indywidualne jak i kompleksowe projekty
 • Gwarantujemy elastyczne podejście do każdego zapytania i profesjonalną obsługę
 • Każde zapytanie jest traktowane priorytetowo i rozpatrywane indywidualnie
 • Można na nas polegać nie tylko podczas wyboru sprzętu ale również długo po okresie gwarancji

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ? NAPISZ DO NAS!