Ranking aparatów USG 2019 – jakimi aparatami USG Esaote warto zainteresować się w połowie roku?

Połowa roku 2019 już za nami, a harmonogram premier ESAOTE wydaje się wyjątkowo intensywny. Aby móc dobrze orientować się w najnowszych premierach aparatów USG serii MyLab, postanowiliśmy przygotować ranking najbardziej interesujących ultrasonografów, obecnych w ofercie polskiej dystrybucji tej marki. Czy warto zdecydować się na którąś z nowości roku 2019, czy lepiej postawić na obecne na rynku już jakiś czas rozwiązania? O tym w dzisiejszym artykule.

Ranking ultrasonografów 2019 – co warto wziąć pod uwagę przy wyborze aparatu USG w 2019 roku?

 

Stworzyliśmy ranking ultrasonografów 2019 w celu zapoznania wszystkich naszych czytelników z najnowszymi premierami ultrasonografów marki Esaote, znajdującymi się w polskiej dystrybucji. W ten sposób będziemy mogli określić, które z najnowszych modeli aparatów USG dostępnych w gamie KOSMED powinny zostać przez Państwa zauważone, jako potencjalne platformy ultrasonograficzne w Państwa klinikach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami poniżej:

 

TOP 5 najnowszych aparatów USG w ofercie Esaote 2019:

 

Ultrasonograf MyLab Sigma

aparat usg MyLab Sigma

Jeden z pary dwóch najnowszych, mobilnych aparatów USG, którego premiera miała miejsce zaledwie kilka miesięcy temu. Jest to przedstawiciel nowej filozofii tworzenia technologii ultrasonograficznych przez ESAOTE – polegającej na wykorzystywaniu wybranych technologii znanych z aparatów USG klasy premium, w ultrasonografach z niższej półki cenowej. MyLab Sigma spełnia to założenie

Wyróżniającymi się cechami tego aparatu USG, jest z pewnością w pełni obrotowy cyfrowy monitor wraz ze specjalną powłoką poprawiającą kontrast, cyfrowy beamformer, zmienne ogniskowanie, niezależne cyfrowe linie opóźniające, możliwość uzyskania do 8 stref ogniskowania przy wysyłaniu wiązki ultradźwiękowej, obrazowanie B-Mode (2D), M-Mode oraz oprogramowanie umożliwiające pracę aparatu w sieciach.

 

Aparat USG MyLab Omega

 

MyLab Omega - aparat usg

Drugi z mających premierę w 2019 roku mobilnych ultrasonografów, jest przedstawicielem niezwykle wąskiej rynkowo gamy aparatów USG klasy premium. Dzięki wysokiej wydajności ten ultrasonograf idealnie odpowiada potrzebom wszystkich użytkowników, niezależnie od posiadanych przez nich potrzeb klinicznych. Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pozwalających na możliwość personalizacji ustawień, a także zastosowaniu najnowszego oprogramowania diagnostycznego.

Całość uzupełnia wysokiej jakości ergonomia, która poza niską wagą i konstrukcją ułatwiającą obsługę aparatu USG np. w rękawiczkach – pozwala na podłączenie więcej niż jednej głowicy, a także funkcja szybkiego startu. Dzięki powyższym ultrasonograf MyLab Omega jest ciekawą propozycją dla wszystkich poszukujących wysokiej jakości mobilnego aparatu USG.

 

MyLab X7, X6, X5 – najnowsze modele ultrasonografów stacjonarnych – dopasowane do różnych potrzeb użytkowników

 

aparat usg cena

Pomimo, że seria X zadebiutowała już w roku 2018, wciąż są to najnowsze, stacjonarne rozwiązania ultrasonograficzne dostępne w gamie aparatów USG Esaote. Są one prekursorami nowej myśli produktowej producenta – gdzie wybrane technologie z urządzeń klasy premium, są stosowane w aparatach USG ze średniej i niższej półki cenowej.

Aparaty USG serii MyLab X oferują rozsądne warunki cenowe, które w połączeniu z wysokimi technologiami, zawartymi w poszczególnych modelach ultrasonografów idealnie wpisuje się w specyfikę polskiego rynku ultrasonograficznego – gdzie użytkowników poszukuje szerokich możliwości diagnostycznych za rozsądną cenę zakupu.

Połączenie nowoczesnych i szybkich rozwiązań sprzętowych oraz programistycznych, zapewniają więcej produktywności i szybkość działania większą niż kiedykolwiek wcześniej, dodatkowo zapewniając bezpieczeństwo systemu. Wszystko to składa się na zgrabne, lekkie i ciche urządzenie, które zapewnia użytkownikowi przyjemną i łatwą pracę.

W ramach gamy aparatów USG MyLab  X potencjalny użytkownik ma do dyspozycji trzy aparaty USG w różnych pułapach cenowych i funkcjonalnych – MyLab X5, X6 oraz X7. Esaote już zapowiedziało kolejny ultrasonograf uzupełniający gamę MyLab X, o czym będziemy mówić w dalszej części artykułu.

 

Wcześniejsze modele Ultrasonografów, których nie można przegapić?

 

Oczywiście, poza najnowszymi aparatami USG, których premiera odbyła się na przełomie 2018 oraz 2019 roku – nie należy zapominać o wcześniejszych premierach ultrasonografów ESAOTE, które nadal cieszą się bardzo dobrą opinią Klientów. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas modele, kierując się ich zaawansowaniem oraz obecnością najnowszych technologii.

Aparat USG MyLab 9 Platform

Aparat USG MyLab

To również całkiem niedawno stworzony ultrasonograf. Jest on platformą zaawansowanej diagnostyki dla zaawansowanych potrzeb diagnostycznych występujących w każdej specjalizacji. Ten aparat USG spełnia każde wymagania kliniczne, zarówno na poziomie gabinetów lekarskich wielospecjalistycznych, jak również centrów diagnostycznych i szpitali klinicznych. Jest jedną z flagowych platform ultrasonograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników, poszukujących aparatu USG klasy premium.

Do niewątpliwych zalet tego ultrasonografu należy wydajny dysk SSD, super szybkie procesory GPU i CPU, a także najnowsza wersja systemu Windows 10, który wspomaga szybkość i wydajność działania tego aparatu USG. Dodatkowo ultrasonograf MyLab 9 Platform współpracuje z głowicami typu single crystal.

 

Aparat USG MyLab Class C

Aparat Usg cena

Kolejny z aparatów USG zaliczających się do klasy wyższej. Jest to ultrasonograf cechujący się wysoką jakością generowanego obrazu w trybie 2D oraz podczas użytkowania funkcji Dopplera. Uzyskano to, dzięki zastosowaniu funkcji i podzespołów, stosowanych w aparatach USG wyższych klas. Dzięki temu może obsługiwać bardzo szeroki zakres pasm częstotliwości głowic – aż do 22 MHz – co pozwala na realne diagnozowanie zmian w polu bliskim – w zastosowaniach specjalistycznych.

Dodatkowo głębokość obrazowania do 40 cm pozwala na zastosowanie ultrasonografu MyLab Class C do diagnostyki trudnych pacjentów (np. tych, cierpiących na otyłość). Mimo, że premiera tego aparatu USG miała miejsce już kilka lat temu, to wciąż ze względu na swoją solidność i trwałość stanowi jeden z chętniej wybieranych ultrasonografów klasy średniej wyższej.

 

Jakie jeszcze aparaty USG zadebiutują w 2019 roku w gamie ESAOTE?

 

Jedną z najbliższych polskich premier ultrasonografów marki ESAOTE, będzie polski debiut największego i najbardziej zaawansowanego aparatu USG nowej serii X – MyLab X8. Dominujące w zapowiedziach funkcjonalności nowego ultrasonografu to funkcje easyMode * i easyColor * to dwa unikalne rozwiązania Esaote, które upraszczają i umożliwiają optymalizację obrazu generowanego przez aparat USG poprzez zastosowanie jedynie trzech kroków. Jest to kolejny dowód, że technologie ultrasonograficzne, opracowywane przez Esaote są zorientowane na użytkownika i maksymalizację efektów wykorzystania możliwości aparatu usg.

wyprzedaż rocznika aparatów USG

Sam aparat MyLab X8 jest oparty o wprowadzoną niedawno platformę technologiczną Ultra, która oferuje nieograniczone możliwości dopasowania aparatu USG do potrzeb obrazowania w danej placówce medycznej. Mamy nadzieję, że już wkrótce ultrasonograf MyLab X8 będzie dostępny dla polskich użytkowników, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

Podsumowanie – jaki aparat USG wybrać w 2019 roku?

 

Podsumowując, ranking aparatów USG 2019 jest źródłem wiedzy dotyczącym najnowszych premier marki ESAOTE. Warto zapoznawać się z modelami, aktualnie dostępnymi w gamie polskiego dystrybutora marki – KOSMED. Można to uczynić zarówno poprzez stronę internetową, jak również dzięki możliwości bezpłatnej instalacji testowej każdego ultrasonografu, znajdującego się w naszej ofercie.

Dzięki tej opcji, każdy potencjalny użytkownik naszych ultrasonografów ma możliwość zapoznania się z funkcjonalnościami naszych aparatów USG, nie tylko poprzez klasyczną prezentację, ale także zbadanie przydatności technologii ultrasonograficznych w codziennej praktyce klinicznej.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+