Jak dobry aparat USG wpływa na codzienną pracę placówki medycznej?

W naszych artykułach dużo uwagi poświęcamy na analizy jakości aparatów USG oraz ich zastosowania i konfiguracji. Jednak nigdy do tej pory nie poruszaliśmy tematyki „od drugiej strony”. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym jak instalacja ultrasonografu dobrej klasy i konfiguracji wpływa na codzienną pracę dowolnej placówki medycznej. Zapraszamy do lektury!

Efektywniejsza czasowo diagnostyka pacjentów

 

Zakup nowoczesnego aparatu USG to niejednokrotnie silna rewolucja technologiczna dla danej placówki medycznej. Jednym z parametrów, który widać od samego początku użytkowania jest wyższa sprawność wykonywania badań diagnostyki obrazowej. Krótsze czasy uruchamiania aparatu USG, przetwarzania obrazu czy generowania wydruków jednostkowo mogą wydawać się nieistotne ale z punktu widzenia pełnego dnia pracy pozwalają na wykonywanie większej liczby badań.

Dzięki temu dana placówka medyczna może nie tylko wygenerować wyższą jakość świadczonych usług, ale również obsłużyć większą liczbę pacjentów. Oznacza to istotny wpływ na rentowność i opłacalność zakupu nowoczesnego aparatu USG, gdyż zwyczajnie zwiększa się jego przepustowość w zakresie badań USG.

Wyższa zajętość grafików obszarów diagnostycznych

 

Nowoczesny aparat USG przekłada się także na poprawę popularności kliniki. Renoma związana z dysponowaniem wysokiej jakości sprzętem diagnostycznym wzbudza wyższe zaufanie pacjentów, którzy chętniej wybierają kliniki oferujące wysoką jakość diagnostyki oraz najnowsze technologie. Oznacza to, że automatycznie zmniejsza się liczba „pustych godzin” w grafikach, a sprzęt pracuje dużo intensywniej niż w wypadku tradycyjnego sprzętu.

Oczywiście istotnym elementem takiego efektu jest też także odpowiednia komunikacja marketingowa i bezpośrednio do pacjentów informująca o nowych technologiach diagnostycznych w danej klinice. Pozwoli to na wygenerowanie dodatkowego zainteresowania, a co za tym idzie poprawę rentowności zakupu aparatu USG.

 

Rozszerzenie zakresu usług placówki medycznej o specjalistyczne badania USG

 

Wraz z rozwojem technologii ultrasonograficznych, aparaty USG przestają posiadać jedynie podstawowe możliwości obrazowania diagnostycznego, a są pewnego rodzaju centrami obrazowania, umożlwiające dostęp do znacznie większej liczy usług diagnostycznych niż tradycyjne aparaty USG. Dotyczy to w szczególności ultrasonografów klasy premium (takich jak ESAOTE), które współcześnie oferują bardzo rozbudowane aplikacje diagnostyczne umożliwiające wyspecjalizowaną diagnostykę kliniczną.

To przekłada się na wpływ zakupu takiego ultrasonografu na codzienną pracę kliniki. Dostęp do dodatkowych funkcjonalności aparatu USG to możliwość rozszerzenia oferty diagnostycznej, a co za tym idzie również wyższa rentowność zakupu ultrasonografu jak i poprawa przychodów samej kliniki. Warto mieć to na uwadze podejmując decyzję o zakupie ultrasonografu, by wyposażyć go w moduły, które potencjalnie mogą rozwinąć możliwości diagnostyczne kliniki.

 

Budowa kompetencji personelu medycznego zajmującego się diagnostyką obrazową

 

Ważnym czynnikiem, składającym się na wpływ zakupu aparatu USG na codzienną pracę placówki medycznej jest rozwój kompetencji personelu medycznego, który zachodzi właśnie dzięki takiemu zakupowi. Nowy ultrasonograf to najczęściej potrzeba dodatkowych szkoleń diagnostów. Bynajmniej nie jest to wada a zaleta, gdyż jest stymulantem procesu rozwoju lekarzy, którzy będą zajmować się jego obsługą.

Większość renomowanych producentów aparatów USG takich jak ESAOTE oferuje wraz z zakupem aparatu USG możliwość udziału w szkoleniach, pozwalających na zbudowanie lub rozwój kompetencji diagnostycznych w danej placówce medycznej. Warto z takich możliwości korzystać, ze względu na fakt, że takie szkolenia prowadzone są najczęściej przez specjalistów zaznajomionych ze sprzętem diagnostycznym danej marki ultrasonograficznej.

Podsumowanie – czy aparat USG dobrej klasy wpływa na codzienną pracę placówki medycznej?

 

Podsumowując odpowiedź na pytanie o pozytywny wpływ na codzienną pracę placówki medycznej jest z pewnością twierdząca. Poprawa lub rozwój jakości świadczonych usług to tylko kilka z oczywistych czynników na które wpływa instalacja nowego aparatu USG we właściwej konfiguracji. Rozwój kompetencji personelu, a także szerszy zakres świadczonych usług powoduje, że zakup ultrasonografu do placówki medycznej nie jest tylko aktualizacją oprogramowania lub możliwości diagnostycznych, ale także istotną inwestycją w przyszłość danej placówki medycznej.

Właściwy wybór aparatu USG ma istotny wpływ zarówno na samą jakość obrazowania jak i na codzienną pracę placówki w obszarze diagnostyki obrazowej. To szczególnie ważny aspekt, gdy chcemy rozwijać nasze możliwości obsługi pacjentów przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności. Warto więc skontaktować się z przedstawicielem dystrybutora marek takich jak ESAOTE, aby móc we właściwy sposób dokonać wyboru odpowiedniego aparatu USG dla konkretnej placówki medycznej.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+