Ranking aparatów USG 2022. Jaki aparat USG warto kupić?

W związku z wieloma nowościami na rynku ultrasonografów postanowiliśmy przygotować dla Państwa ranking najbardziej atrakcyjnych aparatów USG, które w 2022 roku mogą stanowić o jakości diagnostycznej Państwa klinik. W rankingu ujęliśmy zarówno ultrasonografy przenośne jak i te stacjonarne. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem ultrasonografów na 2022 rok.

Ranking ultrasonografów w 2022. Na jaki aparat USG powinni decydować się Klienci?

 

Rok 2022 roku z punktu widzenia zakupów nowego sprzętu medycznego jest rokiem pełnym wyzwań. Rosnące ceny komponentów, czy problemy z łańcuchami dostaw – to jedynie dwa z wielu innych problemów jakie postawił przed nami współczesny świat. Mimo tych faktów, producenci aparatów USG nie próżnują i przygotowują nowe generacje ultrasonografów, które potrafią dopasować się do codziennych oczekiwań lekarzy diagnostów.

Poniżej prezentujemy ranking czterech, naszym zdaniem najważniejszych aparatów USG w 2022 roku, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

 

Miejsce 4: stacjonarny aparat USG MyLab X8

aparat usg mylab x8

 

Esaote właśnie wprowadziło na rynek najnowszy ultrasonograf MyLab™ X8 Platform – wysokowydajną i wszechstronną platformę ultradźwiękową wspierającą szpitale i kliniki, stojące przed dzisiejszymi wyzwaniami – premiera odbyła  się na Europejskim Kongresie Radiologii, ECR 2019

W oparciu o niedawno wprowadzoną platformę technologiczną ULTRA™ profil specjalizacji aparatu USG MyLab™ X8 Platform obejmuje nieograniczone podejście do obrazowania przy pomocy ultrasonografu i wysokiej jakości opieki nad pacjentem.

Aparat USG MyLab™ X8 Platform  to najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i najwyższe zaangażowanie firmy ESAOTE, dające rezultat w postaci niezawodnego oraz łatwego w użyciu narzędzia, wspierającego wszelkie wyzwania diagnostyki obrazowej dzisiejszych czasów.

 

MyLab X8 – dla kogo jest ten ultrasonograf?

 

Oddziały szpitalne (zastosowanie w każdej specjalizacji), centra medyczne, podstawowa opieka zdrowotna, prywatne gabinety lekarskie

 

Miejsce 3: stacjonarny aparat USG MyLab X75

 

Aparat USG MyLab X75 to stacjonarny aparat USG klasy średniej wyższej, który jest w stanie spełnić każde wymagania kliniczne w zakresie obrazowania ogólnego.

Aparat USG MyLab™ X75  najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i najwyższe zaangażowanie firmy ESAOTE, dające rezultat w postaci niezawodnego oraz łatwego w użyciu narzędzia, wspierającego wszelkie wyzwania diagnostyki obrazowej dzisiejszych czasów.

System oferuje bardzo szeroki pakiet funkcji, opcji oraz specjalistycznych trybów, co w połączeniu z szeroką ofertą głowic -również w technologii Single Crystal- powoduje, że MyLab™ X75  to optymalny wybór dla placówek o wysokim stopniu referencyjności.

 

MyLab X75 – dla kogo jest ten aparat USG?

 

Aparat usg MyLab X75 jest w stanie spełnić każde wymagania kliniczne w zakresie obrazowania ogólnego

 

Miejsce 2: przenośny aparat USG MyLab™ Sigma

aparat usg MyLab Sigma

 

ESAOTE MyLab Sigma jest najnowszej generacji przenośnym ultrasonografem. Jest sprytną, przenośną, multidyscyplinarną jednostką pozwalającą przenieść Ci ultradźwięki wszędzie tam gdzie wcześniej nie docierały dając komfort skutecznej i łatwej diagnozy.

Nowatorski aparat usg najwyższej klasy zdolny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających. Ta nowa idea odzwierciedla ewolucję potrzeb Użytkowników ciesząc się dużym uznaniem. Architektura systemu umożliwia wykorzystanie wszystkich najnowocześniejszych technologii i funkcji dostępnych w aparatach stacjonarnych, dzięki którym ten przenośny ultrasonograf MyLab Sigma jest wszechstronny.

Ze swoja wysoką wydajnością w obrazowaniu MyLab Sigma idealnie odpowiada najbardziej wymagającym oczekiwaniom, stawiając czoła wszelkim potrzebom klinicznym.

 

Ultrasonograf MyLab Sigma – dla kogo jest ten aparat USG?

 

Idealny wybór dla prywatnych gabinetów czy oddziałów szpitalnych, poszukujących wysokiej mobilności

 

Miejsce 1: stacjonarny aparat USG MyLab™X9

 

MyLab X9 to najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i najwyższe zaangażowanie firmy ESAOTE dały rezultat w postaci niezawodnego i łatwego w użyciu narzędzia, wspierającego wszystkie wyzwania diagnostyki obrazowej dzisiejszych czasów.

System ten oferuje bardzo szeroki pakiet funkcji i opcji oraz specjalnych trybów, co w połączeniu z szeroką ofertą głowic (także w technologii Single Crystal) powoduje, że MyLab X9 to optymalny wybór dla placówek referencyjnych.

Aparat USG MyLab X9 – dla kogo jest ten ultrasonograf?

 

Aparat usg MyLab X9 jest w stanie spełnić każde wymagania kliniczne. Dedykowany każdemu rodzajowi działalności medycznej.

 

Podsumowanie – Jaki aparat USG warto kupić w 2022 roku?

Podsumowując, mimo trudnego roku z widmem kryzysu gospodarczego producenci sprzętu do diagnostyki obrazowej zdecydowanie nie próżnują. Nowe generacje sprzętu ultrasonograficznego mimo trudności pojawiają się na rynku, a Klienci, zainteresowani zakupem aparatu USG mogą wybierać pomiędzy sprawdzonymi modelami z ugruntowaną pozycją na rynku, a takimi, które dopiero są wdrażane do świata ultrasonografii. Warto śledzić nowości producentów aparatów USG, by móc dokonywać jak najlepszych wyborów.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+