aparat USG 2020

Diagnostyka obrazowa w 2020 roku – co przygotowuje na ten czas marka ESAOTE?

2019 rok był szczególnie intensywny dla marki ESAOTE. Wiele premier aparatów USG, konferencji, a także zmian związanych z odświeżaniem linii modelowych poszczególnych urządzeń medycznych. Czego zatem możemy oczekiwać w 2020 roku od tego producenta ultrasonografów? Zapraszamy do lektury naszych czterech najważniejszych przewidywań odnośnie roku 2020 w zakresie nowości w diagnostyce obrazowej od marki ESAOTE.

Rozwój aplikacji ultrasonograficznych, które zasilają aparaty USG ESAOTE

 

Zgodnie z polityką produkcji sprzętu ultrasonograficznego w ESAOTE, aparat USG to tak naprawdę platforma przechowująca i uruchamiająca aplikacje diagnostyczne, które służą do codziennej pracy przy pomocy aparatu USG. Według najnowszej koncepcji ESAOTE poza premierą nowych aparatów USG – platform technologicznych, ESAOTE skoncentruje się na produkcji nowych aplikacji ultrasonograficznych wspierających lekarzy diagnostów w ich codziennej pracy.

Jednym z przykładów niedawnej premiery aplikacji ultrasonograficznych jest program HyperDoppler. Koncepcja powstała w oparciu o Color Doppler Flow Mapping (CDFM) – ta technika jest obiecującą technologią do oceny mechaniki przepływu wewnątrzsercowego.

HyperDoppler to nowe zaawansowane narzędzie badawcze Esaote do badania przepływów wewnątrzsercowych. Oprócz konwencjonalnego badania echokardiograficznego HyperDoppler ma na celu pomóc w lepszym zrozumieniu fizjologicznych lub patologicznych stanów serca. Zapewnia szereg różnych reprezentacji mapy w celu podkreślenia właściwości przepływu wewnątrzsercowego.

 

Rozbudowa gamy modelowej ultrasonografów ESAOTE

 

Rok 2019 to intensywny rozwój gamy modelowej ultrasonografów marki ESAOTE. Z pewnością ten trend będziemy zauważali również w 2020 roku. Rozwój gamy modelowej spowodował również uporządkowanie oferty w taki sposób, by była lepiej czytelna dla Klientów i użytkowników W kończącym się właśnie okresie, ESAOTE wprowadziło kilka istotnych zmian w swojej ofercie ultrasonograficznej, które z pewnością dostarczają informacji o koncepcji rozwoju marki w kolejnych latach.

Przykładem takiej zmiany jest wprowadzenie i rozwój linii MyLab X w ofercie ESAOTE. Seria tych ultrasonografów pozwala Klientom na nabycie aparatów USG posiadających cechy ultrasonografów klasy premium w warunkach cenowych, które są przypisywane aparatom USG ze średniej półki cenowej. Ta synergia została osiągnięta dzięki długiemu i kompleksowemu procesowi projektowania modeli ultrasonografów serii X, co przełożyło się na wysoką popularność tych aparatów USG wśród użytkowników marki ESAOTE.

Dodatkowym uzupełnieniem nowości w ESAOTE była premiera dwóch ultrasonografów przenośnych – MyLab Sigma oraz MyLab Omega, które odświeżają segment aparatów USG mobilnych i wprowadzają do niego nowe rozwiązania, niedostępne wcześniej dla urządzeń tego typu.

 

Dalszy rozwój projektów edukacyjnych w zakresie diagnostyki obrazowej

 

Kolejną inicjatywą, której z pewnością możemy spodziewać się w 2020 roku jest ciągłe uczestnictwo ESAOTE w procesach edukacyjnych lekarzy diagnostów w dziedzinie najnowszych technologii i technik ultrasonograficznych. Jednym z elementów tej strategii uczestnictwa jest udział w warsztatach ultrasonograficznych i projektach wzmacniania kompetencji wśród lekarzy. ESAOTE, poprzez swoich dystrybutorów udostępnia sprzęt oraz know how w zakresie stosowanych przez siebie technologii i dzięki temu działaniu wzmacnia świadomość technologiczną wśród docelowych użytkowników ultrasonografów.

 

Dalszy rozwój programu ESAOTE Refurbished Campagin

 

Dużym sukcesem okazała się rozpoczęta w 2019 roku inicjatywa ESAOTE Refurbished Campagin. Działanie polegało na przywracaniu stanu technicznego ultrasonografów używanych do norm fabrycznych w warunkach produkcyjnych (a więc w miejscu, gdzie na co dzień wytwarza się ultrasonografy ESAOTE). Dzięki temu działaniu potencjalni Klienci zyskiwali dostęp do używanych aparatów USG, których parametry fabryczne nie odbiegały praktycznie w żadnej wartości od tych, które dany ultrasonograf posiadał w momencie opuszczenia fabryki.

Dodatkową korzyścią, którą ESAOTE zdecydowało się przekazać swoim użytkownikom była gwarancja na aparat USG odświeżany w ramach ESAOTE Refurbished Campagin, co dodatkowo wzmocniło zaufanie użytkowników i Klientów do ultrasonografów pochodzących z tego właśnie źródła. W 2020 roku z pewnością ESAOTE będzie kontynuowało tą inicjatywę, gdyż rynek używanych ultrasonografów wciąż rośnie, a program daje również okazję do zagospodarowania aparatów USG, które użytkownicy nowego sprzętu ultrasonograficznego pozostawiają w rozliczeniu zakupu u wybranych przez siebie dystrybutorów. Można więc założyć, że w 2020 roku oferta ultrasonografów w ramach ESAOTE Refurbished Campagin będzie istotnie rozbudowywana.

 

Podsumowanie – jaka będzie diagnostyka obrazowa w 2020 roku w wydaniu ESAOTE?

 

Podsumowując, rok 2020 zapowiada się niezwykle interesująco zarówno dla marki ESAOTE jak i użytkowników jej produktów. Nowe aktualizacje oprogramowania o nowoczesne aplikacje, rozbudowa gamy modelowej aparatów USG, a także rozwój wielu projektów i inicjatyw to z pewnością wartościowe elementy strategii ESAOTE, które mogą mieć wpływ na wykorzystanie technologii oferowanych przez markę.

Jako oficjalny dystrybutor marki ESAOTE w zakresie diagnostyki obrazowej, na terenie Polski pragniemy zapewnić, że wszystkie nowości ogłaszane przez markę ESAOTE dla rynku światowego, będą dostępne w Polsce za naszym pośrednictwem. Biorąc pod uwagę mnogość tych inicjatyw z pewnością dla polskich użytkowników i entuzjastów marki ESAOTE szykuje się niezwykle interesujący rok, który przyniesie wiele wartościowych nowinek dla lekarzy diagnostów. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej na bieżąco.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+