5 rzeczy których uczy nas MyLabX

Pięć kierunków rozwoju aparatów USG, które wskazuje nam najnowsza seria ultrasonografów MyLab X

Wielu z diagnostów, podejmujących decyzję o zakupie aparatu USG w pierwszej kolejności analizuje jakie możliwości posiadają ultrasonografy danej marki. Jednocześnie z drugiej strony producenci ultrasonografów prześcigają się w platformizacji swoich rozwiązań diagnostycznych w celu ich lepszej optymalizacji. W tych rozważaniach warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, które oferuje ESAOTE, stanowiące połączenie platformy, oraz indywidualnego dopasowania do poszczególnych specjalizacji klinicznych. Czego zatem uczy nas seria MyLab X? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

Kierunek pierwszy: Seria MyLab X to nowe podejście do budowania oferty ultrasonograficznej

 

Seria MyLab X w wypadku marki ESAOTE oznacza wprowadzenie spójnej linii aparatów USG, oferowanych zarówno dla mniej jak i bardziej wymagających odbiorców. Oznacza to, że jedną serią ultrasonografów ESAOTE jest w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – co oznacza de facto stopniowe odejście od fragmentacji gamy aparatów USG w obszarze nazewnictwa i niespójnej koncepcji nazewniczej.

Dzięki wprowadzeniu tego podejścia, oferta ultrasonograficzna staje się przejrzysta dla Lekarzy Diagnostów, a dodatkowo umożliwia im dokonanie bardziej świadomego wyboru – ze względu na wyraźne zaznaczenie różnic pomiędzy ultrasonografami znajdującymi się w tej konkretnej serii. To wyraźne ułatwienie w kontekście podejmowania świadomych decyzji zakupowych dotyczących zakupu jednostki ultrasonograficznej.

 

Kierunek drugi: Seria aparatów USG MyLab X zaspokaja większość potrzeb ultrasonograficznych lekarzy diagnostów

 

Większość projektantów, którzy odpowiadają za tworzenie nowych modeli ultrasonografów, staje przed wyzwaniem zaspokojenia często wielu skrajnie oddalonych od siebie potrzeb diagnostycznych. Wobec takich wyzwań, które stoją przed konstruktorami aparatów USG odpowiednie zaplanowanie potencjalnych możliwości diagnostycznych aparatów USG, wspólnych dla wszystkich typów wydaje się sprawą najważniejszej wagi.

Linia ultrasonografów MyLab X zaspokaja większość potrzeb ultrasonograficznych lekarzy diagnostów głównie ze względu na rozbudowany proces tworzenia i konstrukcji nowych modeli ultrasonografów. Wynika to przede wszystkim z ogromnego doświadczenia ESAOTE w dziedzinie rozwoju platform ultrasonograficznych oraz bardzo dobrej analizy najczęstszych zastosowań ultrasonografów w poszczególnych specjalizacjach klinicznych.

 

Kierunek trzeci: Ultrasonografy MyLab X to platformy diagnostyczne, umożliwiające praktycznie swobodną konfigurację, dopasowaną do potrzeb

 

Jednym z podstawowych założeń przyświecających twórcom ultrasonografów jest możliwość konfiguracji aparatu USG pod określone potrzeby diagnostyczne. To podejście powoduje, że każdy ultrasonograf umożliwia dopasowanie aparatu USG do konkretnego lekarza diagnosty. Dzięki temu podejściu każdy ultrasonograf serii MyLab X może być zarówno aparatem USG do zastosowania ogólnego, jak również urządzenie specjalistycznym, które w każdej chwili może być konfigurowane w zależności od potrzeb.

Dla lekarzy diagnostów oznacza to nie spotykaną do dzisiaj swobodę w zakresie stworzenia swojego idealnego ultrasonografu. Wybór aplikacji diagnostycznych, głowic ultrasonograficznych i akcesoriów pozwala na stworzenie precyzyjnego i odpowiadającego potrzebom aparatu USG serii MyLab X. Oznacza to, że konfiguracja ultrasonografu staje się o wiele głębsza niż przy standardowym procesie tego typu.

 

Kierunek czwarty: Seria ultrasonografów MyLab X wyznacza nowe trendy w dziedzinie projektowania aparatów USG i ich pozycjonowania

 

W dotychczasowym modelu konstrukcji oferty większości producentów ultrasonografów łatwo można było wyodrębnić ultrasonografy linii budżetowej, średnio-półkowej, a także tej – przyporządkowanej do klasy premium. Obecnie, czego idealnym przykładem jest seria MyLab X coraz intensywniej zaciera się różnica pomiędzy klasyczną linią podziału pomiędzy poszczególnymi aparatami USG. Dzieje się tak również ze względu na coraz nowsze technologie wprowadzane do tańszych ultrasonografów, które wcześnie były wykorzystywane jedynie w klasie premium aparatów USG.

Idealnym przykładem takiego podejścia jest właśnie seria MyLab X. Zastosowanie wybranych technologii przypisanych do tej pory do klasy premium spowodowało, że ultrasonograf stał się automatycznie o wiele bardziej konkurencyjny na tle analogicznych aparatów USG konkurencji. Jednocześnie otwarta architektura tych ultrasonografów przyczynia się do możliwości konfiguracji nawet podstawowego modelu MyLab X na bardzo zaawansowanym poziomie.

 

Kierunek piąty: Seria aparatów USG MyLab X proponuje inne podejście do cen aparatów USG

 

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, warto poruszyć także równie istotny jakim jest wycena poszczególnych modeli ultrasonografów. Najniższy model w gamie – czyli aparat USG MyLab X5 jest ultrasonografem, pozycjonowanym w średnim pułapie cenowym, adekawatnym do najczęściej występujących ram cenowych, wśród diagnostów poszukujących aparatu USG. To ważny argument przemawiający za dostępnością ultrasonografów tej serii, w szczególności dla osób dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi na jego zakup.

Z drugiej strony aparaty USG serii MyLab X pozycjonowane wyżej, a więc X6, X7 i X8 posiadają wyższy potencjał technologiczny, a ich cena jest elastycznie konfigurowana w zależności od konkretnych potrzeb diagnostycznych. Pozwala to na bardzo precyzyjną kontrolę nad ceną ultrasonografu i opłacenie jedynie tych komponentów, które są nam potrzebne do naszej codziennej pracy. Dzieje się tak, dzięki wspomnianej wyżej platformizacji ultrasonografów, które dzięki temu są unikalnie dopasowane do każdej potrzeby diagnostycznej.

 

Podsumowanie: Czego uczy nas seria ultrasonografów MyLab X w kontekście rozwoju technologii diagnostycznych?

 

Podsumowując, seria ultrasonografów MyLab X w kontekście rozwoju technologii diagnostycznych uczy nas, że odpowiednio dobrana gama ultrasonografów, skoncentrowana w portfolio jednego producenta może być dopasowana do wielu potrzeb klinicznych, a często krytykowana platformizacja, wcale nie musi oznaczać ograniczenia w realizacji potrzeb diagnostycznych. Dodatkowo zastosowanie najnowszych technologii ultrasonograficznych, wcale nie musi oznaczać wysokiej ceny zakupu ultrasonografu.

Serdecznie zapraszamy do składania zapytań o możliwość wykonania bezpłatnej instalacji testowej aparatu USG w Państwa klinice. Wierzymy, że zapoznanie się osobiście z możliwościami serii X dostarczy Państwu interesujących wniosków dotyczących zakupu ultrasonografu w przyszłości.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+