Chat with us, powered by LiveChat
głowice USG

Rodzaje głowic do aparatów USG w ofercie ESAOTE

W momencie zakupu ultrasonografu, jednym z kluczowych elementów konfiguracji aparatu USG jest wybór odpowiedniego zestawu głowic ultrasonograficznych. W zależności od wykonywanej specjalizacji medycznej, ultrasonograf może posiadać jedną, dwie lub o wiele więcej głowic USG. Głowice to także jeden z wyznaczników postępującej technologii ultrasonograficznej. W dzisiejszym artykule opowiemy o najważniejszych rodzajach głowic znajdujących się w ofercie marki ESAOTE i ich największych zaletach. Zapraszamy do lektury!

Technologie głowic ultrasonograficznych, znajdujących się w ofercie ESAOTE

ESAOTE w swoim DNA posiada dążenie do wprowadzania coraz wyższych i bardziej zaawansowanych technologii do swoich rozwiązań diagnostycznych. Ciągłe udoskonalanie sprzętu tej marki, przekłada się również na kwestie dotyczące głowic ultrasonograficznych, które stanowią jeden z najważniejszych komponentów każdego ultrasonografu odpowiadającego za bezpośredni kontakt z pacjentem.

 

Głowice ultrasonograficzne liniowe

 

Jedną z cech charakterystycznych marki ESAOTE jest silne przywiązanie do jakości nawet podstawowych głowic ultrasonograficznych. Należą do nich głowice liniowe wysokoczęstotliwościowe. Użytkownik w ofercie ESAOTE ma do wyboru aż 9 głowic liniowych o częstotliwości od 19 MHz i aż 22MHz do obrazowania bardzo płytko położonych struktur, w tym głowica typu „hokej’ do 18 MHz. Tak szeroki zakres wyboru, funkcjonujący już na etapie podstawowej głowicy ultrasonograficznej świadczy o bardzo poważnym podejściu marki ESAOTE do tematu szerokiej oferty głowic do aparatów USG.

 

Głowice ultrasonograficzne typu convex

 

To kolejny, często spotykany w specyfikacjach ultrasonograficznych typ głowicy. I również tym przykładzie ESAOTE dostarcza rozwiązania o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Unikalną cechą tych głowic jest wyposażenie w dodatkowy kanał biopsyjny, dzięki któremu istnieje możliwość wykonania badania o profilu onkologicznym. To szczególna zaleta dla wszystkich placówek o tej specjalizacji, która istotnie zwiększa możliwości diagnostyczne dla tego profilu pacjentów.

 

Głowice ultrasonograficzne specjalistyczne

 

Jedną z ważnych cech oferty głowic ultrasonograficznych marki ESAOTE, są głowice specjalistyczne. ESAOTE zawsze stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno medycyny ogólnej jak i specjalistom, którzy oczekują dedykowanych rozwiązań do swoich potrzeb diagnostycznych. Dzięki temu w ofercie tego producenta znajdziemy głowice Endovaginalne, rektalna dwupłaszczyznowa z możliwością przystawki biopsyjnej. Ofertę uzupełniają także głowice o wysokiej specjalizacji: wolumetryczne, śródoperacyjne, laparoskopowe

Przeczytaj więcej  Jaki aparat USG na OIOM? Który ultrasonograf znajdzie zastosowanie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej?

Dodatkowo ESAOTE rozwija także głowice sektorowe typu „phased array” dla dorosłych i dzieci, przezprzełykowe, a także ołówkowe typu „ślepy Doppler”. Dzięki tak szerokiej ofercie głowic ultrasonograficznych gama możliwych zastosowań ultrasonografów ESAOTE pokrywa praktycznie sto procent zapotrzebowania rynkowego w zakresie diagnostyki obrazowej.

 

Zalety głowic do aparatów USG w ofercie ESAOTE

 

Jedną z największych zalet głowic ultrasonograficznych marki ESAOTE, są przewagi technologiczne jakie posiadają nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Wysoka rozdzielczość i częstotliwość głowic, połączona z technologiami takimi jak wspomniana wyżej IQ Probe, pozwala na spokojne budowanie technologii generowania obrazu ultrasonograficznego bez obaw o jego jakość. Projekt głowic ultrasonograficznych, materiały i technologie ich produkcji są fundamentalnymi determinantami jakości systemów ultrasonograficznych.

Biorąc pod uwagę powyższe, z pewnością zakup ultrasonografu marki ESAOTE i uzyskanie dostępu do głowic ultrasonograficznych tej marki będzie dużym skokiem technologicznym w kwestii jakości diagnostyki obrazowej danej kliniki. Dodatkowo unikalne, wspomniane wcześniej technologie wspomagają jakość pracy głowic do aparatów USG i pomagają uzyskać obraz ultrasonograficzny o bardzo dobrym odwzorowaniu.

 

Podsumowanie – rodzaje głowic do aparatów USG w ofercie ESAOTE

 

Podsumowując, głowice ultrasonograficzne znajdujące się w ofercie marki ESAOTE, to z pewnością jedne z najbardziej zaawansowanych głowic USG znajdujące się obecnie na rynku sprzętu do diagnostyki obrazowej. Wysoka czułość, szeroki zakres częstotliwości, a także duży wybór spośród standardowych głowic ultrasonograficznych i tych dedykowanych różnym specjalizacjom medycznym daje rzeczywisty komfort wyboru właściwego rozwiązania dla określonych zastosowań klinicznych.

Każda głowica ultrasonograficzna znajdująca się w ofercie marki ESAOTE jest kompatybilna z modelami ultrasonografów, znajdujących się w ofercie tego producenta. Zachowana jest także kompatybilność wsteczna, co pozwala użytkownikom starszych generacji aparatów USG ciągle mieć możliwość doposażania swoich ultrasonografów w nowe głowice ultrasonograficzne, co poprawia ich możliwości diagnostyczne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą głowic ultrasonograficznych oraz aparatów USG marki ESAOTE, które znajdują się w ofercie KOSMED.

Przeczytaj więcej  Startują neurologiczne warsztaty szkolno – naukowe z udziałem KOSMED i aparatów USG Esaote 15th Danube Teaching Course
Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+
Potrzebujesz oferty? Oddzwonimy!