głowice USG

Rodzaje głowic do aparatów USG w ofercie ESAOTE

W momencie zakupu ultrasonografu, jednym z kluczowych elementów konfiguracji aparatu USG jest wybór odpowiedniego zestawu głowic ultrasonograficznych. W zależności od wykonywanej specjalizacji medycznej, ultrasonograf może posiadać jedną, dwie lub o wiele więcej głowic USG. Głowice to także jeden z wyznaczników postępującej technologii ultrasonograficznej. W dzisiejszym artykule opowiemy o najważniejszych rodzajach głowic znajdujących się w ofercie marki ESAOTE i ich największych zaletach. Zapraszamy do lektury!

Technologie głowic ultrasonograficznych, znajdujących się w ofercie ESAOTE

ESAOTE w swoim DNA posiada dążenie do wprowadzania coraz wyższych i bardziej zaawansowanych technologii do swoich rozwiązań diagnostycznych. Ciągłe udoskonalanie sprzętu tej marki, przekłada się również na kwestie dotyczące głowic ultrasonograficznych, które stanowią jeden z najważniejszych komponentów każdego ultrasonografu odpowiadającego za bezpośredni kontakt z pacjentem.

 

Głowice ultrasonograficzne liniowe

 

Jedną z cech charakterystycznych marki ESAOTE jest silne przywiązanie do jakości nawet podstawowych głowic ultrasonograficznych. Należą do nich głowice liniowe wysokoczęstotliwościowe. Użytkownik w ofercie ESAOTE ma do wyboru aż 9 głowic liniowych o częstotliwości od 19 MHz i aż 22MHz do obrazowania bardzo płytko położonych struktur, w tym głowica typu „hokej’ do 18 MHz. Tak szeroki zakres wyboru, funkcjonujący już na etapie podstawowej głowicy ultrasonograficznej świadczy o bardzo poważnym podejściu marki ESAOTE do tematu szerokiej oferty głowic do aparatów USG.

 

Głowice ultrasonograficzne typu convex

 

To kolejny, często spotykany w specyfikacjach ultrasonograficznych typ głowicy. I również tym przykładzie ESAOTE dostarcza rozwiązania o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Unikalną cechą tych głowic jest wyposażenie w dodatkowy kanał biopsyjny, dzięki któremu istnieje możliwość wykonania badania o profilu onkologicznym. To szczególna zaleta dla wszystkich placówek o tej specjalizacji, która istotnie zwiększa możliwości diagnostyczne dla tego profilu pacjentów.

 

Głowice ultrasonograficzne specjalistyczne

 

Jedną z ważnych cech oferty głowic ultrasonograficznych marki ESAOTE, są głowice specjalistyczne. ESAOTE zawsze stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno medycyny ogólnej jak i specjalistom, którzy oczekują dedykowanych rozwiązań do swoich potrzeb diagnostycznych. Dzięki temu w ofercie tego producenta znajdziemy głowice Endovaginalne, rektalna dwupłaszczyznowa z możliwością przystawki biopsyjnej. Ofertę uzupełniają także głowice o wysokiej specjalizacji: wolumetryczne, śródoperacyjne, laparoskopowe

Dodatkowo ESAOTE rozwija także głowice sektorowe typu „phased array” dla dorosłych i dzieci, przezprzełykowe, a także ołówkowe typu „ślepy Doppler”. Dzięki tak szerokiej ofercie głowic ultrasonograficznych gama możliwych zastosowań ultrasonografów ESAOTE pokrywa praktycznie sto procent zapotrzebowania rynkowego w zakresie diagnostyki obrazowej.

 

Zalety głowic do aparatów USG w ofercie ESAOTE

 

Jedną z największych zalet głowic ultrasonograficznych marki ESAOTE, są przewagi technologiczne jakie posiadają nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Wysoka rozdzielczość i częstotliwość głowic, połączona z technologiami takimi jak wspomniana wyżej IQ Probe, pozwala na spokojne budowanie technologii generowania obrazu ultrasonograficznego bez obaw o jego jakość. Projekt głowic ultrasonograficznych, materiały i technologie ich produkcji są fundamentalnymi determinantami jakości systemów ultrasonograficznych.

Biorąc pod uwagę powyższe, z pewnością zakup ultrasonografu marki ESAOTE i uzyskanie dostępu do głowic ultrasonograficznych tej marki będzie dużym skokiem technologicznym w kwestii jakości diagnostyki obrazowej danej kliniki. Dodatkowo unikalne, wspomniane wcześniej technologie wspomagają jakość pracy głowic do aparatów USG i pomagają uzyskać obraz ultrasonograficzny o bardzo dobrym odwzorowaniu.

 

Podsumowanie – rodzaje głowic do aparatów USG w ofercie ESAOTE

 

Podsumowując, głowice ultrasonograficzne znajdujące się w ofercie marki ESAOTE, to z pewnością jedne z najbardziej zaawansowanych głowic USG znajdujące się obecnie na rynku sprzętu do diagnostyki obrazowej. Wysoka czułość, szeroki zakres częstotliwości, a także duży wybór spośród standardowych głowic ultrasonograficznych i tych dedykowanych różnym specjalizacjom medycznym daje rzeczywisty komfort wyboru właściwego rozwiązania dla określonych zastosowań klinicznych.

Każda głowica ultrasonograficzna znajdująca się w ofercie marki ESAOTE jest kompatybilna z modelami ultrasonografów, znajdujących się w ofercie tego producenta. Zachowana jest także kompatybilność wsteczna, co pozwala użytkownikom starszych generacji aparatów USG ciągle mieć możliwość doposażania swoich ultrasonografów w nowe głowice ultrasonograficzne, co poprawia ich możliwości diagnostyczne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą głowic ultrasonograficznych oraz aparatów USG marki ESAOTE, które znajdują się w ofercie KOSMED.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+