MyLab Sigma – poznajmy bliżej nowy, przenośny aparat USG od Esaote
Niedawno ogłosiliśmy wprowadzenie do oferty nowego, przenośnego ultrasonografu od Esaote. MyLab Sigma to mobilny aparat USG całkowicie nowej generacji. Posiada on technologie znane z ultrasonografów klasy high end, natomiast cały czas jest on dostępny w tak zwanej średniej półce cenowej. W dzisiejszym wpisie spróbujemy poznać go bliżej.
Aparat usg MyLab Sigma – element nowej strategii produktowej marki Esaote
Niedawno ogłoszona nowa strategia marki Esaote, o której pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów koncentruje się na poszukiwaniu nowych rozwiązań w dziedzinie diagnostyki obrazowej. Dzięki ciągłemu ulepszaniu swojej technologii i nieustających badań nad poprawą swoich urządzeń diagnostycznych, marka Esaote jest w stanie być jednym z liderów innowacji w dziedzinie aparatów USG oraz rezonansów magnetycznych.
Efektem tego podejścia jest premiera dziesięciu aparatów USG w ciągu jednego roku. Jednym z nich jest właśnie MyLab Sigma – który w gamie aparatów USG jest aparatem klasy mid-price z technologiami obecnymi w aparatach klasy premium. Dzięki tej strategii użytkownicy aparatów ESAOTE uzyskują dostęp do najnowocześniejszych technologii klinicznych w przystępnej cenie. Biorąc pod uwagę powyższe aparat USG MyLab Sigma jest interesującym wyborem dla wszystkich, którzy poszukują wysokiej klasy ultrasonografu przenośnego.
Najważniejsze cechy ultrasonografu MyLab Sigma – klasa premium w przystępnej cenie
Zgodnie z powyższym aparat USG MyLab Sigma zachowuje, mimo kwalifikacji do średniej półki cenowej cechy technologiczne ultrasonografu klasy premium. Dzięki zastosowaniu tych technologii powstała multidyscyplinarna jednostka, pozwalająca zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.
Do najważniejszych cech tego mobilnego ultrasonografu należy Obrotowy cyfrowy monitor LCD 15,6” najnowszej generacji, o wysokiej rozdzielczości, ze specjalną powłoką poprawiającą kontrast,port HDMI do podłączenia zewnętrznego ekranu, cyfrowy beamformer, zmienne ogniskowanie, niezależne cyfrowe linie opóźniające, możliwość uzyskania do 8 stref ogniskowania przy wysyłaniu wiązki ultradźwiękowej, obrazowanie B-Mode (2D), M-Mode oraz oprogramowanie umożliwiające pracę aparatu w sieciach oraz umożliwiające archiwizację obrazów w formatach kompatybilnych z formatami PC.
Istotnymi cechami w tej klasie urządzeń są także takie kwestie jak niska waga urządzenia (sześć kilogramów) oraz możliwość instalacji na wózku, który powoduje, że aparat USG z urządzenia wysokiej mobilności, może także pełnić rolę klasycznego ultrasonografu stacjonarnego.
Architektura systemu umożliwia wykorzystanie wszystkich najnowocześniejszych technologii i funkcji dostępnych w aparatach stacjonarnych, dzięki którym ten przenośny ultrasonograf MyLab Sigma jest wszechstronny. Dodatkowo przenośny aparat USG MyLab Sigma został wyprodukowany w filozofii odpowiedzialności ekologicznej Esaote, która zakłada produkcję i eksploatację urządzenia w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.
Technologie zastosowane w MyLab Sigma kojarzą ten aparat usg z urządzeniami klasy premium, mimo zachowania pozycjonowania w średniej półce cenowej
Najważniejszą cechą aparatu USG MyLab Sigma są technologie ultrasonograficzne, które zostały zawarte w tym ultrasonografie. To ich zastosowanie stanowi o jakości diagnostycznej tego aparatu USG. Do najważniejszych z nich należą:
- X-FlowTM – Funkcja pozwalająca uzyskiwać bardzo precyzyjne obrazy naczyń. Obrazowanie w rozszerzonym trybie Color Doppler o bardzo wysokiej czułości i rozdzielczości z możliwością wizualizacji przepływów w małych naczyniach
- Moduł PW Doppler – automatyczna analiza widma dopplerowskiego automatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływu korekcja kąta bramki dopplerowskiej regulacja uchylności wiązki dopplerowskiej zwiększona, w stosunku do podobnej klasy systemów, czułość dopplera spektralnego dzięki precyzyjnej analizie FFT
- Moduł CFM – Color Doppler, Power Doppler, Kierunkowy Power Doppler możliwość prezentacji M z efektem Dopplera kolorowego (tzw. Q-mode) automatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływu regulacja uchylności wiązki dopplerowskiej obrazowanie kolorowe w całym zakresie pola widzenia możliwość regulacji czułości obrazowania i rozdzielczości sygnału dopplerowskiego; funkcja HD (wysokiej rozdzielczości) w trybie Dopplera Kolorowego
- Moduł TEITM – obrazowania harmonicznego Moduł TEI znacząco poprawia rozdzielczość sygnału w sytuacjach, gdy trzeba zdecydować się na niższą, głębiej penetrującą częstotliwość
- Moduł Clips Archiving – archiwizacja sekwencji w czasie rzeczywistym (podczas badania)
- Automatyczna optymalizacja automatyczna optymalizacja dynamiki obrazu. Dodatkowo moduł automatycznej optymalizacji wzmocnienia sygnału odbieranego docierającego z różnych stref obrazowania (za pomocą jednego klawisza). Działanie modułu jest w pełni niezależne od ustawień TGC
- TP- ViewTM – obrazowanie trapezowe oraz regulacja uchylności pola obrazowania w trybie B
- Moduł X-ViewTM processing – moduł zwiększający dokładność, eliminujący szumy i cienie obrazu. Moduł wykorzystuje analizę wielokierunkową sygnału.
- Videoprinter czarno-biały na USB
- Moduł M-ViewTM – pełna sprzętowa analiza sygnału wysyłanego pod różnymi kątami (obrazowanie typu Compound Imaging tzw obrazowanie w skrzyżowanych ultradźwiękach)
- Moduł General (ogólny) – pakiet pomiarowo-obliczeniowy do badań ogólnych takich jak mięśniowo-szkieletowe, małe narządy, jama brzuszna, tarczyca, piersi, itp.
- Moduł Vascular (naczyniowy) – pakiet pomiarowo-obliczeniowy wraz z raportami. W module tym zawarta jest również aplikacja do badań przezczaszkowych.
To tylko skromny wycinek technologii, które wykorzystywane są w aparacie USG MyLab Sigma. Więcej z nich można poznać, przechodząc bezpośrednio na dedykowaną podstronę dla tego ultrasonografu
Przenośny aparat usg – dlaczego warto rozważyć jego zakup?
Aparat USG MyLab Sigma należy do grupy przenośnych aparatów USG, znajdujących się w ofercie ESAOTE. O ogólnych właściwościach mobilnych ultrasonografów pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów, więc przy okazji artykułu na temat mobilnego aparatu USG MyLab Sigma, opowiemy o zmianach jakie wprowadza nowa generacja przenośnych ultrasonografów.
Nowa generacja mobilnych aparatów USG, do których należy ultrasonograf MyLab Sigma to poprawiona względem poprzedników ergonomia i wyższy stopień zaawansowania podzespołów, które ułatwiają pracę w warunkach, gdzie wymagana jest mobilność aparatów. Ważną zmianą w stosunku do poprzednich generacji jest także monitor LCD, który w obecnej generacji występuje w rozmiarze 15,6 cala. Jednocześnie aparat usg zachowuje wagę poprzednika, co zostało osiągnięte ze względu na miniaturyzację innych podzespołów.
Podsumowanie – czy MyLab Sigma to kompletny, przenośny aparat usg?
Aparat USG MyLab Sigma, to przenośny aparat USG nowej generacji. Dzięki zastosowaniu w nim technologii nabytych z aparatów należących do klasy premium, pozwala na spełnienie wielu oczekiwań i potrzeb diagnostycznych w różnych placówkach medycznych. MyLab Sigma może pełnić zarówno funkcję jedynego ultrasonografu w danej Klinice lub być aparatem USG wspierającym jej działanie np. przy okazji wizyty domowych.
Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz wysoką elastyczność diagnostyczną, chociażby ze względu na obecność dwóch gniazd na głowice ultrasonograficzne, aparat USG MyLab Sigma jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, poszukujących ultrasonografu przenośnego oferującego wysoką jakość obrazowania za przystępną i atrakcyjną cenę.
Redakcja KOSMED
Latest posts by Redakcja KOSMED (see all)
- Zastosowanie Laparoskopowych Sond Ultrasonograficznych w Chirurgii - 30 lipca 2024
- Najnowsza instalacja rezonansu magnetycznego Magnifico VET - 17 lipca 2024
- „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej” Feniks 6.1 – nabór do programu - 15 lipca 2024