aparat usg cena

Interesujące wydarzenia ultrasonograficzne już w maju, przy udziale KOSMED i aparatów usg ESAOTE

Wiosenna pogoda za oknem to także oznaka coraz większej intensywności warsztatów i konferencji środowisk diagnostycznych. W związku z tym KOSMED wraz z ultrasonografami marki ESAOTE uczestniczyć będzie w kilku bardzo ważnych wydarzeniach powiązanych z zagadnieniami ultrasonograficznymi. Zapraszamy do lektury!

Konferencja MIRCIM 2019 w Krakowie już 9 maja

Pierwszy z wspomnianych eventów odbędzie się już 9 maja w Centrum Dydaktyczno – Koongresowym Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum, ul. św. Łazarza 16, 31-530 Kraków. Od godziny 11.00 w Sali 123 odbędzie się warsztat: Diagnoza i leczenie olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic oraz dużych naczyń.

Kurs ma na celu dostarczenie praktycznych pomocy klinicznych do diagnozowania i leczenia olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic i zapalenia dużych naczyń. Zawiera również warsztat ultradźwiękowy do skanowania tętnic skroniowych i pachowych za pomocą demonstracji na żywo i nadzorowanego ręcznego skanowania.

Uczestnicy dowiedzą się, jak dokonać bezpiecznej wczesnej diagnozy olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic, która pomoże w ustawieniu szybkiej ścieżki leczenia. Omówione zostaną różne objawy choroby niedokrwiennej. Ścieżka szybkiej diagnostyki zostanie wyszczególniona wraz z wynikiem prawdopodobieństwa wystąpienia olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic, aby możliwie szybko przyporządkować pacjenta do kategorii niskiego, średniego i wysokiego prawdopodobieństwa. Omówiona zostanie rola ultrasonografii naczyniowej jak również wspomniane zostaną trudne przypadki, w tym ryzyko występowania przypadków pozornie naśladujących stan chorobowy.

Kursanci poznają najnowsze zalecenia EULAR dotyczące obrazowania w olbrzymiokomórkowym zapaleniu i LVV. Szkolenie ultrasonograficzne w zakresie badania dokonywanego w tętnicach skroniowych i pachowych będą szczegółowo przeprowadzone wraz z instrukcją i ustawieniami ultrasonografu oraz sond

Uczestnicy dowiedzą się o skanowaniu PET-CT w celu oceny zasięgu i ciężkości choroby. Szczegółowe opisy różnych przypadków, schematy oraz pułapki obrazowania PET-CT w LVV będą detalicznie omówione.

Kursanci poznają patogenezę olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic. Zostaną zapoznani z najnowszymi osiągnięciami w terapii biologicznej, a także z trwającymi lub przygotowywanymi próbami klinicznymi.

Uczestnicy dowiedzą się o zastosowaniu tocilizumabu w GCA, przełomowym badaniu GiACTA, oraz zastosowaniu tocilizumabu w praktyce klinicznej, szczególnie w leczeniu pacjentów z ciężką, nawracającą chorobą oporną na leczenie. Omówione zostaną historie przypadków. Warsztaty ultradźwiękowe będą zawierać porady dotyczące ustawień aparatu usg, pokazów na żywo i sesji praktycznej.

KOSMED i aparaty usg marki ESAOTE na MIRCIM 2019

Podczas trwania konferencji MIRCIM 2019 będziemy mogli zobaczyć jedne z najnowocześniejszych aparatów usg marki ESAOTE, znajdujące się w ofercie polskiego dystrybutora – firmy KOSMED. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z technologiami, znajdującymi się w aparatach usg serii MyLab.

Możliwość sprawdzenia w praktyce najnowszych aparatów usg, może w przyszłości doprowadzić do chęci przetestowania takiego urządzenia we własnej Klinice, w ramach niezobowiązującej instalacji testowej.

Dlaczego warto uczestniczyć w wydarzeniach ultrasonograficznych?

Konferencje i wydarzenia ultrasonograficzne są okazją zarówno do poprawy własnych kompetencji, jak również nabywania praktycznych umiejętności związanych z prowadzeniem praktyki medycznej. Dodatkowo, w wypadku ćwiczeń z użyciem aparatu USG uzyskujemy możliwość wykorzystania swojej wiedzy, jak również zapoznania się z nowinkami w dziedzinie samych ultrasonografów.

KOSMED stara się, by na każdym z wydarzeń ultrasonograficznych, w którym bierze udział zaprezentować najnowsze i najbardziej zaawansowane aparaty usg, które posiada w swojej ofercie. To gwarantuje, że wszyscy kursanci mogą zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi nowościami technologicznymi ESAOTE. Umożliwia to sprawdzenie czy dana nowinka jest w stanie poprawić jakość i warunki pracy klinicznej kursanta – diagnosty.

Podsumowanie

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji MIRCIM 2019 w Krakowie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Organizatora wydarzenia.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+