MyLab Omega - aparat usg

MyLab Omega – co ten przenośny aparat usg może zaoferować profesjonalnemu diagnoście?

Ultrasonograf przenośny MyLab Omega to druga nowość marki Esaote znajdująca się od niedawna w ofercie KOSMED. Czy ten mobilny aparat USG, zaliczający się do klasy premium jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby kliniczne dla wymagającego diagnosty? To postaramy się wyjaśnić w dzisiejszym artykule.

Multidyscyplinarny, przenośny ultrasonograf klasy premium

 

Aparat usg mobilny MyLab Omega to przenośny multidyscyplinarny ultrasonograf z klasy premium. Zapewnia najwyższy poziom wydajności dla każdej możliwej aplikacji. Zapewnia niezwykłą zwinność dzięki wbudowanym podwójnym gniazdom głowic, z możliwością rozszerzenia do 4 gniazd dzięki dodatkowemu adaptorowi. Wyjątkowo elastyczny z unikalnym wbudowanym ekranem dotykowym i obrotowym ekranem.

Aparat usg MyLab Omega oferuje wiele rozwiązań wpływających na jego mobilność w każdej możliwej sytuacji, aplikacji i lokalizacji.  System może być łatwo ulokowany na biurku lub dedykowanym wózku z możliwością regulacji jego wysokości.

Ze swoja wysoką wydajnością w obrazowaniu ultrasonograf MyLab Omega idealnie odpowiada nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, stawiając czoła wszelkim potrzebom klinicznym.

Ergonomicznie zaprojektowany, wygodny i łatwy w obsłudze, bardzo czytelny interfejs użytkownika, wysokiej rozdzielczości monitor,  bogaty wybór oprogramowań, ustawień i aplikacji  gwarantują Użytkownikowi szybką i dokładną pracę. Cichy w pracy, o doskonałej ergonomii stwarza przyjazne warunki pracy zarówno dla Użytkownika jak i dla jego pacjentów.

 

Najnowsza generacja mobilnych aparatów USG

 

Wraz z MyLab Sigma, ultrasonograf przenośny MyLab Omega stanowi najnowszą iterację mobilnych aparatów USG w ofercie ESAOTE. Modele uzupełniają dotychczas dostępne ultrasonografy przenośne – Mylab Alpha oraz MyLab Gamma. W porównaniu do starszej generacji urządzeń modele te cechują się zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych opracowanych przez ESAOTE.

aparat usg cena

Do ciekawych cech tego aparatu usg należy zaliczyć integrację z Głowicami IQ, o których pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów. Dzięki zastosowaniu technologii eHD, która poprawia przepustowość głowicy, sygnał jest dużo czulszy niż w wypadku klasycznych głowic USG. To doprowadza do uzyskiwania najlepszej możliwej czułości obrazowania i Dopplera.

Dodatkową cechą świadczącą o wysokiej jakości MyLab Omega jest maksymalna głębokość skanowania. Dla aparatu usg MyLab Omega jest to już czterdzieści jeden centymetrów.

 

Podsumowując najważniejsze cechy aparatu USG MyLab Omega:

 

  • Obrotowy 15,6” monitor LCD
  • Automatyzacja metodą Zero – Click
  • Dwa gniazda głowic, ułatwiające pracę z urządzeniem
  • Ekran dotykowy, umożliwiający obsługę nawet w rękawiczkach
  • Funkcjonalność eTouch pozwala użytkownikowi w łatwy sposób wprowadzić niestandardowe środowisko, w którym ustawienia osobiste, skomplikowane funkcje mogą być łatwo tworzone i przywoływane podczas badania za pomoc jednego przycisku
  • Przenośny, lekki aparat USG o wadze około 6 kg
  • Szerokie możliwości konfiguracji pod konkretną specjalizację kliniczną
  • Wbudowana bateria pozwalająca na pracę bez zewnętrznego zasilania przez 1,5 h.

 

Dedykowane rozwiązania mobilne zawarte w ultrasonografie MyLab Omega

 

Poza interesującymi rozwiązaniami technologii diagnostycznych, aparat USG MyLab Omega oferuje wiele rozwiązań, które czynią ten ultrasonograf idealną platformą mobilną. Do najważniejszych atutów należy waga urządzenia – sześć kilogramów. Przy jednoczesnym zastosowaniu obrotowego monitora LCD o przekątnej 15,6,” tak niska masa ułatwia pracę z ultrasonografem w każdych warunkach klinicznych.

Dodatkowo ekran zastosowany w MyLab Omega jest dotykowy, a jego matryca umożliwia obsługę w rękawiczkach ochronnych – co w znaczący sposób poprawia komfort pracy z ultrasonografem.

Dodatkowym atutem jest fakt posiadania przez aparat usg MyLab Omega dwóch gniazd głowic ultrasonograficznych, które umożliwiają podłączenie na raz dwóch głowic. Ma to zastosowanie szczególnie w sytuacjach, gdzie wymagane jest bardziej skomplikowane badanie, lub następuje inna potrzeba zastosowania dwóch głowic. To znaczący atut poprawiający elastyczność tego mobilnego ultrasonografu.

Innymi cechami, poprawiającymi jakość użytkowania ultrasonografu MyLab Omega jako przenośnego aparatu usg są krótki czas uruchomienia (mniejszy niż piętnaście sekund), opcjonalny wózek umożliwiający wykorzystanie ultrasonografu również jako urządzenia stacjonarnego, a także wbudowana bateria umożliwiające aparatowi USG pracę bez zewnętrznego zasilania przez półtorej godziny – co może mieć znaczenie np. podczas wizyt domowych lub pracy w terenie.

 

Możliwości konfiguracji pod konkretną specjalizację kliniczną

 

Każdy specjalista związany z ultrasonografią chce dopasować swój warsztat pracy do własnej specyfiki badań. MyLab Omega wychodzi naprzeciw temu oczekiwaniu oferując bogate możliwości personalizacji, zarówno jeżeli chodzi o ofertę współpracujących głowic USG, ale również oprogramowanie diagnostyczne, które może być dopasowane do konkretnych potrzeb diagnostycznych.

To podejście, polegające na otwartej architekturze systemu, pozwala ultrasonografowi MyLab Omega na dostosowanie swoich możliwości do oczekiwań użytkownika. Dzięki tej filozofii, można wyposażyć nie tylko pojedynczy gabinet, a całe kliniki medyczne przy pomocy jednego modelu aparatu usg dostosowanego do potrzeb poszczególnych jednostek. To zmniejsza koszty ewentualnej obsługi i serwisu po zakończonym okresie gwarancyjnym.

 

Podsumowanie – czy warto wybrać mobilny ultrasonograf MyLab Omega?

 

Przenośny aparat MyLab Omega to idealny wybór dla wymagających diagnostów. Wszystkie technologie zawarte w tym ultrasonografie są podporządkowane jednemu celowi – spełnieniu maksymalnie szerokich wymagań klinicznych, niezależne od wykonywanej przez lekarza specjalizacji. To powoduje, że każdy specjalista powiązany z badaniami USG, będzie w stanie dopasować ultrasonograf do swoich potrzeb.

Czy wobec tego warto wybrać ten aparat USG dla swojej kliniki? Z pewnością, jeżeli poszukujemy ultrasonografu, który ma spełnić wszystkie, nawet najbardziej precyzyjne wymagania kliniczne, które stawia się przed mobilnym ultrasonografem.

Polecamy także z zapoznaniem się z naszymi innymi ultrasonografami mobilnymi – takimi jak MyLab Alpha, MyLab Gamma oraz również nowość – MyLab Sigma.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+