eStreaming Esaote

Moduł eStreaming w aparatach USG ESAOTE – zdalne śledzenie na żywo badania w czasie rzeczywistym

W dzisiejszych czasach, w erze pandemii koronawirusa istotne jest zachowanie dystansu społecznego i minimalizacja kontaktu między ludźmi. Jest to szczególnie ważne w kontekście pracy w szpitalach, gdzie każda możliwość ograniczenia ryzyka kontaktu jest czynnikiem istotnie obniżającym ryzyko zakażenia. W jaki sposób jednak ograniczyć kontakt z pacjentem chorującym na koronawirusa z większą liczbą personelu medycznego? Z pomocą przychodzi ESAOTE ze swoim modułem eStreaming. Zapraszamy do lektury!

Czym jest moduł eStreaming?

W szybko zmieniającym się świecie, w którym wartość informacji zwiększa się dzięki możliwości jej udostępniania, należy zaoferować najwyższy poziom zarządzania danymi klinicznymi, aby zaspokoić dzisiejsze potrzeby medyczne. Światowa społeczność obrazowania medycznego wkroczyła w nową erę możliwości komunikacji. W oparciu o system Windows ™ 10 zmiany te umożliwiają specjalistom obrazowania skuteczniejsze i wydajniejsze diagnozowanie, co z kolei może podnieść poziom ogólnej opieki zdrowotnej.

Nowoczesne narzędzie pozwalające na wysłanie obrazu z badania na żywo za pomocą sieci do urządzeń zewnętrznych takich jak tablety, telefony komputery. Dzięki tej funkcji lekarz może udostępnić to co widzi na monitorze na inne urządzenia podłączone do sieci w czasie rzeczywistym. Daje to przewagę technologiczną i pozwala zarówno skrócić proces diagnostyki przy użyciu ultrasonografu, jak również zwiększyć poczucie bezpieczeństwa podczas np. pandemii koronawirusa.

Wykorzystanie modułu eStreaming w kontekście pandemii koronawirusa

W dobie pandemii koronawirusa szczególnie pożądaną cechą każdego sprzętu medycznego i badania jest możliwość ograniczenia bezpośredniego kontaktu pacjenta z lekarzem. W wypadku modułu eStreaming, ze względu na możliwość przekazywania obrazu np. do specjalisty zlecającego badanie – nie jest wymagana obecność takiej osoby bezpośrednio przy badaniu pacjenta. Dzięki szybkiemu przesyłowi obrazu lekarz zainteresowany badaniem otrzymuje defacto transmisję na żywo z przebiegu diagnozy i jest w stanie obserwować w pełni cały proces diagnostyczny.

W dobie pandemii COVID-19 jest to niezwykle istotne udogodnienie zarówno dla lekarzy diagnostów jak i wszystkich wewnętrznych interesariuszy badania (np. zlecających je lekarzy specjalistów). Estreaming ogranicza kontakt z większą liczbą osób i pozwala w sposób komfortowy wykonać badanie.

Które aparaty USG posiadają funkcjonalność eStreaming?

Gama aparatów USG ESAOTE obejmuje kilka ultrasonografów posiadających funkcjonalność eStreaming. Biorąc jednak pod uwagę specyfikę pracy w sytuacjach chorób zakaźnych, weźmiemy pod uwagę aparaty USG przenośne, które mogą pracować bezpośrednio przy łóżku pacjenta. Idealnym przedstawicielem tego segmenty jest jeden z nowszych aparatów USG przenośnych od ESAOTE czyli MyLab Omega.

MyLab Omega to przenośny multidyscyplinarny ultrasonograf z klasy premium. Zapewnia najwyższy poziom wydajności dla każdej możliwej aplikacji. Zapewnia niezwykłą zwinność dzięki wbudowanym podwójnym gniazdom głowic, z możliwością rozszerzenia do 4 gniazd dzięki dodatkowemu adaptorowi. Wyjątkowo elastyczny z unikalnym wbudowanym ekranem dotykowym i obrotowym ekranem.

Innowacyjne technologie zawierają zaawansowane narzędzia automatyzacji procesów do jednego kliknięcia. Opracowany na nowym silniku zapewnia nowy poziom jakości i wszechstronności.

Przenośny aparat usg MyLab Omega został wyprodukowany w filozofii odpowiedzialności ekologicznej Esaote, która zakłada produkcję i eksploatację urządzenia w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.

Podsumowanie – moduł eStreaming – szansa na obniżenie ryzyka zakażenia w dobie koronawirusa?

Podsumowując, moduł eStraming w aparatach USG od Esaote to istotna szansa na ograniczenie kontaktu z pacjentem, a dodatkowo na szybką wymianę danych pomiędzy lekarzami, uczestniczącymi w procesie diagnostyki i późniejszego leczenia. Możliwość śledzenia badania na żywo z dowolnego miejsca sieci szpitalnej to dodatkowo przestrzeń do optymalizacji czasu diagnostyki – lekarze mają możliwość obserwacji badania z własnego komputera w gabinecie i nie muszą gromadzić się w celu obserwacji badania na żywo.

Jest to szczególnie ważne w kontekście aktualnie trwającej pandemii koronawirusa, gdzie konieczna jest wspomniana wyżej separacja społeczna, która przekłada się na wzrost bezpieczeństwa personelu medycznego podczas codziennych kontaktów z pacjentem. Zgodnie z tym założeniem, moduł eStreaming jest jednym z narzędzi, które mogą przyczynić się do ochrony personelu medycznego przed potencjalnym zarażeniem koronawirusem.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+