aparat usg premium

5 argumentów za tym, dlaczego potrzebujesz aparatu USG marki premium?

W dzisiejszym rynku ultrasonograficznym termin premium jest często nadużywany. Praktycznie każdy producent aparatów USG mówi o swojej obecności w klasie premium prezentując często ultrasonografy, który w żaden sposób nie spełniają tej definicji. W dzisiejszym artykule postaramy się podać pięć argumentów za tym, dlaczego potrzebujesz aparatu USG klasy premium i w jaki sposób go rozpoznać. Zapraszamy do lektury!

Argument 1 – ultrasonograf marki premium to najbardziej aktualny rozwój technologiczny w dziedzinie diagnostyki obrazowej

 

Najważniejszym argumentem, przemawiającym za zakupem aparatu USG marki premium jest wysoka jakość technologiczna takiego ultrasonografu. Marki premium jako pierwsze wprowadzają wysokiej jakości nowe rozwiązania sprzętowe i technologiczne w dziedzinie diagnostyki obrazowej, a także w zakresie rozwoju oprogramowania instalowanego w aparatach USG premium.

W wypadku aparatów USG marki ESAOTE, tworzona platforma ultrasonograficzna wykorzystuje zarówno osiągnięcia wieloletnich doświadczeń marki jak również platformy sprzętowe szeroko stosowane w IT np. procesory graficzne RYZEN marki AMD. To powoduje, że aparaty USG tej marki posiadają wysoką adekwatność technologiczną i stanowią jedne z najnowocześniejszych ultrasonografów dostępnych obecnie na rynku

 

Argument 2 – aparat USG marki premium to również gwarantowana opieka serwisowa po zakupie

 

Integralną częścią zakupu aparatu USG marki premium jest nie tylko sam ultrasonograf, ale także usługa wsparcia przez cały okres życia ultrasonografu, również po okresie gwarancyjnym. Dzięki temu komfort użytkowania aparatu USG marki premium pozostaje na tym samym poziomie przez cały cykl życia aparatu USG. Z punktu widzenia producenta ultrasonografów premium jest to element budowy renomy marki, oraz długoterminowej relacji z użytkownikiem.

Bardzo częstym i typowym zjawiskiem wśród użytkowników ultrasonografów premium jest przywiązanie do marki. Diagności wykorzystujący aparaty USG danej marki zostają z nią dłużej, stąd tak ważnym jest zapewnienie należytej opieki przez cały cykl użytkowania ultrasonografu marki premium.

 

Argument 3 – ultrasonograf marki premium to jasne reguły gwarancyjne

 

Kolejnym, bardzo istotnym argumentem przy zakupie aparatu USG marki premium są przejrzyste reguły gwarancyjne. Renomowane marki ultrasonograficzne, istniejące na rynku od wielu lat posiadają autoryzowane serwisy na terenie naszego kraju, mające niezbędne doświadczenie i przeszkolenie w obsłudze ultrasonografów danej marki. Dzięki temu podejściu aparat USG klasy premium będzie posiadał pełną opiekę gwarancyjną przez cały okres jego użytkowania.

W momencie zakupu ultrasonografu warto zapytać o warunki gwarancji oraz okres jej obowiązywania. W momencie zakupu warunki gwarancji aparatu USG muszą być przejrzyste i zapełnić pełne możliwości serwisowania przez cały okres obowiązywania zobowiązania gwarancyjnego.

 

Argument 4 – aparat USG marki premium to pełna transparentność podczas procesu zakupowego

 

W wypadku aparatów USG marki premium należy spodziewać się pełnej transparentności procesu sprzedaży. Dystrybutor ultrasonografów premium posiada autoryzację producenta, dostęp do pełnej gamy oferowanych aparatów USG, a także przyjęcie pełnych standardów, które wdraża marka ultrasonograficzna, będąca w dystrybucji. Marki premium aparatów USG poza standardową umową dystrybucyjną posiadają również umowy marketingowe z partnerami, które gwarantują spójność w tym obszarze

Decydując się na zakup aparatu USG marki premium z pewnością warto sprawdzić czy mamy do czynienia z autoryzowanym dystrybutorem. W ten sposób zagwarantujemy sobie wysoką jakość obsługi oraz spełnienie wszystkich standardów producenta ultrasonografu premium.

 

Argument 5 – ultrasonograf marki premium to możliwość rozbudowy ultrasonografu po zakupie

 

Jedną z ważnych cech aparatów USG marki premium jest możliwość rozbudowywania jego możliwości również po zakupie ultrasonografu. Aparaty USG marki premium skonstruowane są w filozofii platformy ultrasonograficznej, która posiada określone komponenty zarówno w zakresie oprogramowania jak i głowic czy akcesoriów sprzętowych. Umożliwia to szybką wymianę lub doposażenie ultrasonografu premium również w okresie jego eksploatacji, kilka lat po zakupie.

Tego typu rozbudowa dotyczy zarówno oprogramowania jak również komponentów sprzętowych. W wypadku sprzętu najczęściej problematyka dotyczy głowic USG, które dzięki zastosowaniu właśnie takiej architektury pozwala na stosowanie nowszych technologicznie głowic ultrasonograficznych do starszego typu aparatów USG.

 

Podsumowanie – dlaczego potrzebujesz zakupić aparat USG marki premium?

 

Podsumowując – aparat USG marki premium oznacza nie tylko wysoką jakość wykonania i podzespołów ultrasonografu, ale także szereg korzyści, które wynikają z decyzji o zakupie aparatu USG właśnie w tym segmencie cenowym. Jasne i przejrzyste reguły gwarancji, za którą stoi gwarantowana opieka serwisowa przez cały cykl życia ultrasonografu premium, a także możliwość rozbudowy ultrasonografu nawet kilka lat po jego zakupie to silne argumenty stojące za taką decyzją zakupową.

Na rynku istnieje kilka marek ultrasonograficznych, które spełniają kryteria, które pozwalają kwalifikować je do segmentu marek premium. Jedną z nich jest marka ESAOTE, która już od 30 lat wspiera lekarzy, dostarczając wysokiej jakości sprzęt ultrasonograficzny, który pozwala na długoletnie wykorzystywanie w diagnostyce obrazowej, przy zachowaniu jednocześnie ciągłej adekwatności, dzięki częstym aktualizacjom oprogramowania oraz możliwościom rozbudowy aparatu USG premium po zakupie.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+