Aparat USG klasy premium – co do zaoferowania w tym segmencie ma marka ESAOTE

W poprzednich artykułach pisaliśmy o ultrasonografach z niższej i średniej półki cenowej. Te ultrasonografy z pewnością stanowią większość ogółem sprzedawanych w Polsce aparatów USG. Jednak rozwój technologiczny w dziedzinie diagnostyki obrazowej jest generowany z pewnością dzięki prezentacjom najbardziej zaawansowanym aparatom USG. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy, co aktualnie ESAOTE ma do zaoferowania w klasie ultrasonografów premium.

Aparat USG klasy premium – co to właściwie oznacza?

 

Ultrasonografem klasy premium określa się wszystkie flagowe urządzenia danej marki, które reprezentują sobie najwyższe zaawansowanie technologiczne, które może zaoferować producent. Zwyczajowo przyjmuje się, że o klasie premium mówi się również, gdy cena aparatu USG znacząco przekracza 150 000 PLN, co zalicza taki ultrasonograf do najwyższej możliwej klasy cenowej. Bardzo często jednak ceny za taki aparat USG mogą być jeszcze wyższe np. na skutek specyficznej dla danej specjalizacji klinicznej konfiguracji ultrasonografu.

Jednocześnie należy wziąć pod uwagę fakt, że współcześnie wielu producentów wykorzystuje elementy technologiczne ultrasonografów, które do tej pory zaliczane były do cech aparatów USG klasy premium i umieszcza je w ultrasonografach niższej klasy. Uzyskują w ten sposób marketingowy efekt „windy” podwyższając rangę takiego ultrasonografu, jednak w takim przypadku nadal mamy najczęściej do czynienia z aparatem USG klasy średniej wyższej, a półka premium nadal pozostaje samodzielnym, jasno oddzielonym segmentem cenowym i technologicznym w dziedzinie diagnostyki obrazowej.

Ultrasonografy klasy premium w ofercie ESAOTE – co aktualnie posiadamy w ofercie?

 

Ultrasonografy klasy premium w ofercie ESAOTE nie stanowią najliczniejszej grupy w segmentach tej marki, co jest zjawiskiem naturalnym, ze względu na ich wysokie zaawansowanie technologiczne. Obecnie są reprezentowane przez dwa urządzenia tej klasy:

 

Aparat USG MyLab™Eight Platform

Ultrasonograf, który wiedzie prym wśród ultrasonografów dostępnych na rynku diagnostyki obrazowej. Dowodzą tego liczne opinie użytkowników wykorzystujących ten aparat usg na najtrudniejszych polach diagnostyki. Zaprojektowany do ciężkiej pracy, wyposażony w szerokie spektrum modułów i głowic,  potrafi zobrazować nawet najdrobniejsze zmiany z niezwykłą precyzją oraz niepodważalną jakością.

 

Aparat USG MyLab™9 Platform

Ultrasonograf klasy premium nowej generacji. Flagowa propozycja firmy Esaote dla najbardziej wymagających użytkowników.

Cechuje go szybkość działania, pewność diagnostyczna, najlepsza jakość obrazowania oraz szeroka gama narzędzi diagnostycznych i głowic, a także niespotykana łatwość obsługi. Innowacyjne rozwiązania typu EasyMode, EasyTrace czy iMotion znacznie poprawiają komfort pracy.

Platforma MyLab ™ 9 to nowoczesna platforma z dyskiem twardym (SSD), procesorem CPU i GPU  najnowszej generacji oraz systemem Windows 10 wspierającym najnowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych i mocy obliczeniowej.

 

Dlaczego warto kupić aparat USG klasy premium i kiedy jego zakup jest racjonalny?

 

Prawdopodobnie najbardziej racjonalną odpowiedzią na w ten sposób postawione pytanie jest fakt, że aparat USG klasy premium ma największe możliwości przeprowadzenia zaawansowanej diagnostyki obrazowej. Szerokie spectrum możliwości i wysoka jakość obrazowania to połączenie, które powoduje, że ultrasonograf klasy premium jest w stanie spełnić praktycznie każde wymaganie lekarzy diagnostów w zakresie obrazowania klinicznego w dowolnej specjalizacji medycznej.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę fakt, że aparat USG klasy premium nie zawsze jest zakupem racjonalnym. W sytuacji, gdy nie wykonujemy specjalistycznych badań z dziedziny diagnostyki obrazowej, a także poszukujemy aparatu USG do zastosowania ogólnego, tego typu ultrasonograf nie zostanie wykorzystany na miarę swoich możliwości. W sytuacji diagnostyki ogólnej, lub podstawowych potrzeb, z pewnością warto zdecydować się na ultrasonograf niższej klasy.

 

Podsumowanie – aparat USG klasy premium – co do zaoferowania w tym segmencie ma marka ESAOTE

 

Podsumowując, aparat USG klasy premium marki ESAOTE to z pewnością wybór najnowszych, dostępnych rozwiązań technologicznych znajdujących się w ofercie producenta.  Ultrasonografy klasy premium z pewnością spełnią większość wymagań dowolnej specjalizacji klinicznej i stanowią aparaty USG pierwszego wyboru dla najbardziej wymagających użytkowników. To powoduje, że sprzęt tej klasy musi spełniać najbardziej ekstremalne oczekiwania lekarzy diagnostów.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą aparatów USG klasy premium, które znajdują się w naszej dystrybucji. Jesteśmy przekonani, że wysoka jakość tych ultrasonografów przełoży się na satysfakcję z ich użytkownia.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+