aparat USG prywatna klinika

Ultrasonograf dla prywatnej placówki medycznej – co powinien posiadać taki aparat USG?

Polski rynek usług medycznych jest mocno zdywersyfikowany. Usługi  medyczne świadczone są nie tylko w dużych szpitalach czy sieciowych klinikach komercyjnych. Równie szerokie oddziaływanie mają mniejsze placówki opieki zdrowotnej i przychodnie prywatne, które często oferują bardzo szeroki zakres usług diagnostycznych i konsultacyjnych. Jak powinien być skonfigurowany aparat USG na potrzeby takiej placówki. O tym w naszym dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Ultrasonograf dla prywatnej placówki medycznej – najczęstsze potrzeby

 

Rola ultrasonografu w procesie diagnostycznym pacjenta jest powszechnie znana. Jednak w jaki sposób podchodzą do niej mniejsze, prywatne kliniki i placówki medyczne? Przede wszystkim spotykamy się z zapytaniami, które dotyczą możliwej uniwersalności zastosowania aparatu USG. Niewielkie, prywatne placówki medyczne często chcą wykorzystywać aparat USG w więcej niż jednym zakresie diagnostyki obrazowej. Z tej potrzeby wynika chęć uzyskania wysokiej elastyczności przy użytkowaniu pojedynczego aparatu USG. Czy jest to możliwe? Aktualny rozwój technologiczny diagnostyki obrazowej zdaje się znajdywać możliwe rozwiązanie tej potrzeby.

Ultrasonografy marki ESAOTE są w stanie odpowiedzieć na tą potrzebę dzięki swojej filozofii budowy platform ultrasonograficznych. Każdy z aparatów USG ESAOTE to tak naprawdę centrum aplikacji ultrasonograficznych, które dzięki swojej modułowej architekturze są w stanie spełniać większość zapotrzebowani diagnostycznych za pomocą dodawania określonych aplikacji diagnostycznych do głównej platformy ultrasonograficznej. To wygodne i elastyczne rozwiązanie jest jednym z wyróżników ultrasonografów ESAOTE – docenionym przez lekarzy diagnostów, wykorzystujących aparaty USG w swojej codziennej pracy.

 

Ile powinien kosztować aparat USG dla prywatnej placówki medycznej?

 

Odpowiedź na pytanie dotyczące ceny aparatu USG dla prywatnej placówki medycznej nie jest prosta ani jednoznaczna. Wiąże się ona z wykonaniem po pierwsze analizy potrzeb danej prywatnej placówki medycznej, a także możliwości budżetowych w tym zakresie. Po przeprowadzeniu takiej analizy z pewnością warto skontaktować się z przedstawicielem dystrybutora takiego jak KOSMED, przedstawić jej wyniki i mówić się na tak zwaną bezpłatną instalację testową ultrasonografu.

Dla prywatnej placówki medycznej, bezpłatna instalacja testowa aparatu USG to możliwość sprawdzenia wybranego przez siebie modelu ultrasonografu w realnych warunkach klinicznych. To pozwala na zapoznanie się z możliwościami ultrasonografu, a także wykonywaniu badań przy jego użyciu. Nie ma lepszego sposobu na przekonanie się o możliwościach diagnostycznych ultrasonografu niż jego własnoręczny test. W wypadku aparatów USG ESAOTE taka instalacja testowa, jest całkowicie bezpłatna, a jej wykonanie nie wiąże się z obowiązkiem zakupu wybranego do testów modelu ultrasonografu.

Najczęstsze konfiguracje ultrasonografów dla prywatnych placówek medycznych

 

Najczęściej spotykaną konfiguracją aparatów USG dla prywatnych placówek medycznych są ultrasonografy przygotowane do badań w zakresie tak zwanej diagnostyki ogólnej. Takie aparaty USG są wyposażone w standardowe aplikacje diagnostyczne oraz głowicę liniową, która jest użyteczne przy większości badań wchodzących w zakres klasycznej diagnostyki ultrasonograficznej. Standardem w dzisiejszych czasach są takie funkcje jak kolorowy Doppler, czy technologie wspomagające uzyskiwanie wysokiej rozdzielczości nawet podczas głębokiej penetracji diagnostycznej. Te funkcjonalności stanowią podstawę konstrukcji oprogramowania współczesnych aparatów USG od markowych i znanych producentów.

wyprzedaż rocznika aparatów USG

Zaraz po aparatach USG do zastosowania ogólnego miejsce zajmują ultrasonografy dedykowane poszczególnym węższym, lecz ciągle bardzo popularnym specjalizacjom. Przykładowymi są kardiologia czy ginekologia, które bardzo często występują jako usługi diagnostyczne i konsultacyjne w prywatnych, nawet niewielkich placówkach medycznych. KOSMED w tych dziedzinach wspólnie z marką ESAOTE jest jednym z rynkowych liderów. Rozwiązania kardiologiczne, oferowane przez ESAOTE dla diagnostyki obrazowej są jednymi z najlepszych na świecie i zostały docenione przez światowe autorytety medyczne w tej dziedzinie.

Podsumowanie – ultrasonograf dla prywatnej placówki medycznej – jakie jest idealne rozwiązanie?

 

Podsumowując wybór właściwego ultrasonografu dla prywatnej placówki medycznej powinien zostać poprzedzony szczegółową analizą na temat docelowych zastosowań takiego aparatu USG. Mniejsze placówki medyczne mają często szeroki zakres usług, niemniej wśród nich wybijają się specjalizacje kliniczne posiadające stosunkowo największe obłożenie wśród pacjentów. To ich potrzeby powinny być w pierwszej kolejności zaadresowane tak, by potencjalnie nowy ultrasonograf mógł znaleźć możliwie szerokie zastosowanie od strony ekonomizacji jego zakupu.

Za tym idzie wspomniana wyżej konieczność konfiguracji ultrasonografu, zgodnie z powyższymi założeniami. W takiej sytuacji ważnym wydaje się zastosowanie strategii priorytetyzacji określonych wymagań klinicznych, jakie stawiane są przed danym aparatem USG. Biorąc pod uwagę współczesną filozofię budowy ultrasonografów jako platformy aplikacji diagnostycznych, możliwym jest zakup niepełnej wymaganej konfiguracji i doinstalowanie określonych modułów w przyszłości. Producenci tacy jak ESAOTE umożliwiają takie działania, co przekłada się na wyższą efektywność kosztową takich zakupów, ze względu na ich rozłożenie wydatków  dłuższym czasie, co może mieć znaczenie dla prywatnej placówki medycznej.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+