przyłóżkowy aparat RTG

Przyłóżkowy Aparat RTG – SZYBKA DOSTAWA w pełni cyfrowy, mobilny – WDM M40

Chiny powoli wychodzą z kryzysu epidemiologicznego z którym teraz wciąż zmaga się reszta świata. Skuteczna walka z koronawirusem nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu firm produkujących sprzęt medyczny, zwłaszcza ten niezbędny w walce z epidemią.

Szczególna zasługi ma tutaj producent aparatów rentgenowskich – firma WDM, której przedstawicielem w Polsce jest KOSMED. Od początku epidemii, w styczniu tego roku, wyprodukowała i dostarczyła do szpitali w Chinach (w tym 4 w samym WUHAN) pond 400 w pełni cyfrowych, mobilnych aparatów rentgenowskich – WDM M40, osiągając przy tym imponującą zdolność produkcyjną na poziomie ponad 10 aparatów dziennie.

Mobilny aparat RTG – diagnostyka w trakcie epidemii Koronawirusa

 


Mobilny aparat rentgenowski jest niezbędnym narzędziem do diagnozy skutków choroby płuc wywołanej przez wirus. W przypadku aparatu M40 istotne były niewielkie wymiary i wyjątkowo niska waga (jedynie 250 kg!), które ułatwiały transport aparatu do chorych, którzy ze względu na konieczną izolacje, przebywali w oddalonych, objętych kwarantanną miejscach. Nadzwyczajne warunki pracy, zwłaszcza w miejscach, które powstały jako tymczasowe szpitale do walki z koronawirusem i w których dostęp do sieci elektrycznej był utrudniony, wymagały aby aparat pracował jak najdłużej bez zewnętrznego zasilania. Zapewniają to wbudowane w aparat akumulatory, które przy pełnym naładowaniu umożliwiają wykonanie kilkuset ekspozycji. W konkurencyjnych, dostępnych na rynku rozwiązaniach, małe rozmiary i niska waga wiążą się z reguły z koniecznością obniżenia wydajności samych aparatów i użyciem generatorów o niewielkich mocach. W przypadku aparatów firmy WDM, wszystkie wymienione wcześniej zalety idą w parze z niezwykłą wydajnością, którą zapewniają generatory o mocach do 40 kW, dzięki którym uzyskane nawet w tak trudnych warunkach klinicznych obrazy, charakteryzują się niezrównaną jakością.

O firmie WDM

Wandong Medical Technology to firma z ponad 60-letnią historią w dziedzinie diagnostyki obrazowej, w tym w szczególności w produkcji wysokiej klasy aparatów RTG. W tym roku mija już 20 lat odkąd firma rozpoczęła pracę nad pionierskimi systemami opierającymi się na cyfrowej radiografii bezpośredniej. Od tego czasu stała się niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku z całkowitą liczbą instalacji cyfrowych aparatów znacznie przekraczającą 6000 systemów.

Przeczytaj też o przyłożkowych aparatach USG

aparat USG Covid-19

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+