aparat USG Covid-19

Aparat usg do badań płuc – usg przy łóżku pacjenta

Pomagajmy lekarzom na całym świecie w walce z Covid-19. Aparat USG jest strategicznym narzędziem dla lekarzy, którzy ratują życie w tym ciężkim dla nas czasie gdy świat zmaga się z epidemią koronowirusa. Najnowsze doniesienia potwierdzają dużą rolę USG płuc w ocenie stanu pacjentów chorych na COVID-19.  Najczęściej opisywane zmiany u chorych na COVID-19 widoczne w obrazie USG płuc związane są z linią opłucnej, artefaktami mini B, konsolidacjami oraz innymi zmianami w jej obrębie.

Rola diagnostyki obrazowej w diagnostyce COVID-19

 

USG płuc pozwala lekarzom rozpoznać choroby płuc oraz szybko określić przyczyny niewydolności oddechowej. Daje również  możliwość oceny postepów zastosowanego leczenia oraz przebiegu zakażenia koronawirusem.

Aparat USG MyLabOne dzięki swojej mobilności i łatwej dezynfekcji jest idealnym aparatem USG do pracy w sterylnych warunkach.  Lekarze, w tych trudnych warunkach pracy obsługują MyLabOne jak tablet: po prostu dotykając ekranu przez rękawiczkę, bez używania klawiatury czy konieczności sięgania po zewnętrzny wskaźnik. Ekran dotykowy pozwala na wyraźną wizualizację wszystkich parametrów zależnych od trybu pracy i ich prostą modyfikację jednym przyciśnięciem. Obrazy o wysokim kontraście i rozdzielczości umożliwiają łatwą i pewną identyfikację zmian w płucach.

Prosta obsługa i mobilność gwarantuje komfortowy i prosty przebieg badania bezpośrednio przy łóżku pacjenta. Ponadto aparat może pracować na wbudowanej baterii przez 1,5 godziny i wyposażony jest w programowalne przyciski  umożliwiają zdalne sterowanie funkcjami bez potrzeby korzystania z interfejsu użytkownika: bezpieczne rozwiązanie podczas pracy w sterylnym środowisku!

 

A aparacie USG MyLab One – najważniejsze cechy tego aparatu USG

 

Ultrasonograf MyLabOne system do badań ultrasonograficznych wraz z ekranem dotykowym o wielkości 12 cali. Użytkownik obsługuje MyLabOne jak tablet: po prostu dotykając ekranu, bez używania klawiatury czy konieczności sięgania po zewnętrzny wskaźnik.

Ekran dotykowy o wysokiej jakości pozwala na wyraźną wizualizację wszystkich parametrów zależnych od trybu pracy i ich prostą modyfikację jednym przyciśnięciem. Ponadto MyLabOne przy zmianie orientacji systemu automatycznie zmienia położenie ekranu z poziomego na pionowe.

Budowa MyLabOne bazuje na koncepcji przenośnego systemu, który łatwo trzymać w rękach nawet podczas badania. Koncepcja ta dała zupełnie nową generację systemów USG, czyli urządzenie, które może być noszone na specjalnym pasie na ramieniu użytkownika – przy czym położenie ekranu jest automatycznie dopasowywane do orientacji ultrasonografu (z poziomego na pionowe i odwrotnie)

aparat USG koronawirus

Skupiając szczególną uwagę na czynnościach klinicznych Esaote zastosowało w ultrasonografie MyLabOne programowalne przyciski sterujące na głowicy – pozwalają operatorowi na wygodne zamrażanie, zapisywanie, drukowanie itp.

Uproszczony interfejs użytkownika i możliwe do skonfigurowania klawisze znajdujące się na głowicy ułatwiają i przyspieszają badanie USG.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+