dystrybutor aparatów USG

Producent aparatów USG – po czym poznać, że mamy do czynienia z aparatami USG dobrej jakości?

Wielu z nas w swoich codziennych decyzjach zakupowych posługuje się kilkoma, powszechnie uznanymi za prawdziwe – wskaźnikami dotyczącymi jakości nabywanych produktów. Cena, rozpoznawalność marki, czy opinie znajomych – to czynniki, które często determinują wybór określonego przedmiotu lub usługi. Czy jednak takie zasady można zastosować w wypadku aparatów USG? Jak rozpoznać dobrego producenta ultrasonografów? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Producent aparatów USG – jakie cechy powinien posiadać?

 

Poszukując marki ultrasonografów, która posiada w swojej ofercie produkty, spełniające nasze wymagania musimy wziąć pod uwagę, to czym charakteryzuje się producent danych aparatów USG. Mimo, że większość producentów posiada w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń do diagnostyki obrazowej zwyczajowo przyjęło się, że wybrani producenci mają swoją główną specjalizację dla której aparaty USG danej marki są pierwszym wyborem jak np. Esaote w wypadku specjalizacji kardiologicznej.

Jednak najważniejsze cechy producenta aparatów USG, który zapewni nam produkt o długim i niezakłóconym działaniu to długoletnia tradycja w produkcji ultrasonografów, a także posiadanie własnej platformy technologicznej, która umożliwia rozwój własnych technologii diagnostycznych. To podejście zdecydowanie wyróżnia producentów aparatów USG klasy premium, od firm produkujących ultrasonografy niższych klas, które najczęściej wykorzystują rozwiązania już dostępne na rynku – w celu ograniczenia kosztów ich produkcji.

 

Czym różni się producent aparatów USG budżetowych od ultrasonografów zaliczanych do klasy premium?

 

Aby móc rozpocząć proces analizy różnic pomiędzy producentami aparatów USG budżetowych oraz tych klasy premium należy zastanowić się nad zasadniczymi różnicami pomiędzy tymi ultrasonografami. Aparat USG klasy budżetowej z zasady składa się ze słabszych komponentów oraz podzespołów, a jednocześnie nie gwarantuje wysokiej jakości obrazowania w każdych warunkach klinicznych. Budżetowość w diagnostyce obrazowej to przede wszystkim konieczność kompromisów jakościowych, które determinują możliwości danego ultrasonografu.

Z kolei producenci ultrasonografów klasy premium to podmiotu, które na pierwszym miejscu stawiają jakość oferowanego aparatu USG zdecydowanie na wyższym  miejscu. Ultrasonografy klasy premium to z pewnością aparaty USG pozwalające na generowanie wysokiej jakości obrazu ultrasonograficznego w zdecydowanie większej złożoności warunków klinicznych niż w wypadku aparatów USG budżetowych.

 

Producent aparatów USG, a dystrybucja ultrasonografów – co warto wiedzieć?

 

Decydując się na zakup ultrasonografu konkretnej marki musimy zastanowić się nad tym, czy ten producent jest obecny na polskim rynku. Obecnie w wypadku sprzętu do diagnostyki obrazowej w Polsce funkcjonują dwa modele sprzedaży. Pierwszy – bezpośredni, gdzie dana marka posiada własny oddział na terenie naszego kraju, który zajmuje się marketingiem i sprzedażą. Drugi to sytuacja, gdzie dana marka posiada podpisaną umowę dystrybucyjną z partnerem zewnętrznym, który bierze na siebie sprzedaż jak również lokalny marketing produktów ultrasonograficznych.

W wypadku aparatów USG marki ESAOTE dystrybutorem tej marki na terenie Polski od ponad dwudziestu lat jest marka KOSMED, która poza sprzedażą tych ultrasonografów jest także odpowiedzialna za marketing i dobry wizerunek marki w naszym kraju. Wieloletnia budowa świadomości marki na naszym rynku, czyni z ESOATE i KOSMED jedynymi z kluczowych podmiotów zajmujących się dystrybucją sprzętu do diagnostyki obrazowej.

 

Jak wybrać producenta ultrasonografów? Jak zdecydować się na odpowiednią markę aparatu USG?

 

Podstawą wyboru odpowiedniego producenta ultrasonografów jest określenie w jakim segmencie cenowym chcemy zakupić aparat USG. W wypadku ograniczonych środków na zakup ultrasonografu oczywistym wyborem jest decyzja o zakupie sprzętu producenta kojarzonego z markami budżetowymi. Nic bardziej mylnego. W ofercie producentów sprzętu do diagnostyki obrazowej klasy premium również znajdziemy tańsze rozwiązania ultrasonograficzne. Posiadają one wszystkie niezbędne funkcjonalności dedykowane diagnostyce obrazowej, a także w pewnych określonych przypadkach umożliwiają rozbudowę o dodatkowe moduły diagnostyczne.

W wypadku aparatów USG marki ESAOTE idealnym przykładem takiego ultrasonografu jest MyLab Gamma – który jest aparatem USG typu tablet i może pełnić zarówno funkcję mobilnego aparatu USG jak również ultrasonografu stacjonarnego po zakupie odpowiedniego wózka transportowego.

 

Podsumowanie – producent aparatów USG – po czym poznać dobrego producenta ultrasonografów?

 

Podsumowując, producent aparatów USG który jest przez nas rozważany jako dostawca ultrasonografu powinien posiadać cechy, które umożliwiają spełnienie przez wybrany sprzęt większości wymagań klinicznych danego diagnosty. Dodatkowo zaufanie powinny wzbudzać marki istniejące na rynku od dłuższego czasu – takie jak ESAOTE, które poza renomą samej marki posiadają również rozwijaną od wielu lat technologie diagnostyczne. One z kolei są przekuwane w skuteczne i efektywne rozwiązania diagnostyczne, które zawierają się we współcześnie produkowanych aparatach USG.

ESAOTE jako jeden z liderów branży ultrasonograficznej jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej, wśród wielu, obecnych na rynku producentów aparatów USG. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą KOSMED – oficjalnego dystrybutora marki ESAOTE na terytorium Polski.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+