zalety ultrasonografów ESAOTE

Pięć powodów dla których warto zakupić ultrasonograf Esaote. Poradnik dla poszukujących idealnego ultrasonografu.

Czas wakacyjnych wojaży nieuchronnie zbliża się do końca, a w ostatnim kwartale roku coraz chętniej i z większym zainteresowaniem lekarze, oraz osoby zarządzające placówkami ochrony zdrowia wracają do tematów modernizacji i zakupów sprzętu medycznego. Powstaje bardzo dużo pytań odnośnie klasy, możliwości oraz ceny takich urządzeń jak ultrasonograf, które znajdują się w obszarze zainteresowań. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić pięć argumentów, przemawiających za wyborem ultrasonografu ESAOTE jako aparatu USG dla Państwa kliniki. Zapraszamy do lektury!

Szeroki wybór aparatów USG na rynku nie ułatwia selekcji odpowiedniego ultrasonografu

 

Gdy przyjrzymy się obecnej sytuacji rynku ultrasonografów w Polsce jesteśmy w stanie zauważyć ogromne nasycenie ofertą aparatów USG różnych segmentów cenowych i technologicznych. Rynek ultrasonografów w Polsce można uznać za potencjalnie dojrzały, ponieważ zawiera w sobie możliwość zakupu ultrasonografów ze wszystkich możliwych segmentów cenowych i specjalizacyjnych. Użytkownik ma możliwość wyboru zarówno spośród ultrasonografów budżetowych, przez te zawierające się w średniej klasie cenowej, aż do najlepszych aparatów USG segmentu premium/high end.

Te szerokie możliwości wyboru powodują, że coraz trudniej jest dokonywać świadomych wyborów konsumenckich, ze względu na szeroką konkurencję w każdym segmencie cenowym. W związku z powyższym, często do głosu dochodzą argumenty „miękkie” takie jak renoma marki, opinia znajomych lub doświadczenie z użytkowania aparatu USG w podobnej klasie cenowej. Poniżej przedstawimy kilka powodów, które wskazują ESAOTE, jako idealny wybór producenta ultrasonografów w swoich klasach jakości i ceny.

 

Powód Pierwszy – Tradycja i wieloletnie doświadczenie ESAOTE, w obszarze diagnostyki obrazowej

 

O historii marki ESAOTE pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich wpisów. W celu poznania szczegółów historii marki ESAOTE zapraszamy do jego lektury. Ponad trzydzieści lat doświadczenia w budowaniu portfolio ultrasonografów powoduje, że marka ESAOTE, to nie tylko wieloletnia tradycja w budowie aparatów USG, ale także szereg innowacyjnych rozwiązań i technologii, które stanowią o znaczącej sile marki w rozwoju technologii diagnostyki obrazowej.

Jest to jedna z unikatowych cech tej marki, spośród innych obecnych na rynku. Własny, rozbudowany dział rozwoju, a także silna koncentracja na poszukiwaniu nowych, niestandardowych rozwiązań poprawiających jakość oraz zaawansowanie ultrasonografów to jeden ze znaków rozpoznawczych marki ESAOTE.

 

Powód Drugi – Szeroka gama ultrasonografów w ofercie polskiego dystrybutora ESAOTE

 

ESAOTE jako marka globalna, działająca na wszystkich ważnych rynkach świata, stara się dostarczyć pełen zakres możliwości diagnostycznych do swoich Klientów. Stąd ESAOTE tworzy bardzo szeroką gamę ultrasonografów, oraz zapewnia ich dostępność na wszystkich kluczowych rynkach. Niezależnie od tego, czy nasze potrzeby dotyczą przenośnego aparatu USG czy  stacjonarnego ultrasonografu, oraz konkretnego zestawu głowic specjalistycznych – ESAOTE posiada pełne pokrycie możliwości sprzętowych i jest w stanie dostarczyć idealne rozwiązanie do określonych potrzeb diagnostycznych.

wyprzedaż rocznika aparatów USG

Dodatkowym argumentem, jest bardzo wysoka dynamika w budowie portfela produktowego ESAOTE. Co roku jesteśmy światkami premier co najmniej kilku modeli ultrasonografów, przy okazji których marka wprowadza coraz nowsze technologie ultrasonograficzne, usprawniające proces diagnostyczny oraz optymalizujące wydajność urządzenia. Powoduje to, że cały czas korzystając z oferty ESAOTE, mamy dostęp do absolutnie najnowszych osiągnięć w dziedzinie rozwoju technologii diagnostyki obrazowej.

 

Powód Trzeci – Ultrasonograf ESAOTE to centrum aplikacji umożliwiających personalizację aparatu USG

 

Wraz z rozwojem techniku ultrasonograficznej w wykonaniu marki ESAOTE, rozwija się także koncepcja architektury oprogramowania ultrasonografu i jego roli w pracy całego urządzenia. Jako jeden z największych innowatorów w dziedzinie rozwoju diagnostyki obrazowej ESAOTE bierze przykład z innych dziedzin rozwoju technologii i opracowało własny autorski koncept podejścia do tworzenia nowych generacji aparatów USG i roli oprogramowania w tym rozwoju.

Współczesny ultrasonograf ESAOTE to nie tylko urządzenie zawierające w sobie określone funkcjonalności. To platforma utrzymująca chmurę aplikacji diagnostycznych, która umożliwia swobodną konfigurację aparatu USG pod określone potrzeby diagnostyczne. Użytkownik na etapie konfiguracji ultrasonografu wybiera nie tylko głowice ultrasonograficzne i akcesoria, ale także konkretne aplikacje dopasowane do jego konkretnych potrzeb klinicznych.

 

Powód Czwarty – Dopasowanie do każdej specjalizacji klinicznej

 

Tak jak wspomniano w poprzednim punkcie – aparat USG ESAOTE to centrum aplikacji diagnostycznych oraz wspierających pracę lekarza w codziennej pracy z ultrasonografem. Dzięki temu aparaty USG od tego producenta, prezentują niezwykłą elastyczność już na etapie konfiguracji pod kątem potrzeb klinicznych. Lekarz jest w stanie skonfigurować aparat USG wykorzystując do tego pełen katalog aplikacji specjalistycznych jak również tych, które wesprą pracę ultrasonografu w każdej specjalizacji klinicznej.

Powyższe podejście daje sporą przewagę rynkową ESAOTE nad innymi producentami ultrasonografów. Zasadniczo mimo zamkniętej gamy ultrasonografów w rozumieniu sprzętowym, każdy egzemplarz może różnić się oprogramowaniem oraz konfiguracją głowic. W ten sposób ESAOTE osiąga najwyższy na rynku realny poziom dopasowania do zapotrzebowania klinicznego.

 

Powód Piąty – Bezpłatna, kilkudniowa instalacja testowa ultrasonografu ESAOTE

 

Jednym z etapów procesu zakupu ultrasonografu jest samodzielna możliwość przetestowania aparatu USG we własnej Klinice. W zależności od polityki producenta, takie testy często odbywają się podczas warsztatów ultrasonograficznych. Inna metoda to tak zwana prezentacja aparatu USG na miejscu w klinice, gdzie w obecności przedstawiciela dystrybutora dokonuje się próbnej pracy z egzemplarzem przeznaczonym do testów. Jak do tego faktu odnosi się ESAOTE oraz KOSMED?

W polityce testowej ESAOTE główną rolę gra transparentność i możliwość pozostawienia szerokich możliwości wyboru, co do ultrasonografu. Dlatego bezpłatna instalacja testowa, nie jest ograniczona jedynie do pokazu, lub warsztatu ultrasonograficznego (choć takie możliwości również posiadamy). Test aparatu USG marki ESAOTE to kilkudniowe doświadczenie lekarza z ultrasonografem, które odbywa się poprzez pozostawienie w klinice wybranego modelu aparatu USG do samodzielnych testów lekarza. Powoduje to, że wielokrotnie łatwiej jest poznać pełne możliwości urządzenia, a dodatkowo sprawdzić zastosowanie poszczególnych funkcjonalności do własnej specjalizacji klinicznej.

 

Podsumowanie – jak poradzić sobie z wyborem idealnego aparatu USG dla Państwa Kliniki?

 

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty można stwierdzić, że ultrasonografy marki ESAOTE, to idealny wybór dla wszystkich lekarzy diagnostów, poszukujących dedykowanych rozwiązań w atrakcyjniejszej od konkurencji cenie ultrasonografu klasy mid-end i high-end. Biorąc pod uwagę bogate możliwości personalizacji oraz zastosowaną technologię, z pewnością jest to propozycja, wobec której nie można przejść obojętnie.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą ultrasonografów marki ESAOTE. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnej instalacji testowej naszych aparatów USG.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+