finansowanie aparatu USG

Jak sfinansować ultrasonograf? Wywiad z Anną Łyżwą z Impuls Leasing Polska

Na naszym blogu często piszemy o możliwościach finansowania ultrasonografu. Jednak nigdy wcześniej na łamy naszego serwisu nie zaprosiliśmy do wypowiedzi eksperta w tej dziedzinie. W dzisiejszym artykule publikujemy wywiad z Panią Anną Łyżwą z Impuls Leasing, która odpowiedziała na nasze pytania w zakresie możliwości finansowania aparatu USG. Serdecznie zapraszamy do lektury!

KOSMED: Jaki rodzaj leasingu jest najbardziej odpowiedni do finansowania ultrasonografu?

 

Anna Łyżwa, Impuls Leasing Polska: W przypadku finansowania sprzętu medycznego jakim jest aparat USG, który opodatkowany jest 8% podatkiem vat najkorzystniejszą formą finansowania jest leasing finansowy lub pożyczka. Pozwalają one na zakup sprzętu i odliczenia uwzględniające tą preferencyjną stawkę podatku.

 

KOSMED: Jak wygląda proces uzyskania leasingu na aparat USG?

 

Leasing ultrasonografu to łatwy i szybki proces finansowania. Nasze procedury dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów. Wystarczy tylko wypełniony i podpisany wniosek. Przy minimum formalności klient szybko może wyposażyć swój gabinet ultrasonograficzny.

 

KOSMED: Jakie parametry ma typowy leasing na zakup ultrasonografu?

 

Warunki umowy leasingu aparatu USG dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Możemy sfinansować nawet do 100% inwestycji przy dostosowaniu rat nawet do 60 miesięcy.

 

KOSMED: O jakich korzyściach możemy myśleć wykorzystując finansowanie aparatu USG leasingiem?

 

Finansowanie sprzętu medycznego w formie leasingu to nie tylko atrakcyjna oferta, ale również korzyści podatkowe. Korzystający do kosztów uzyskania przychodów zaliczy:

 • część odsetkową raty leasingowej
 • wydatki związane z eksploatacją urządzenia
 • koszty ubezpieczenia
 • amortyzację sprzętu
 • VAT* – w całości do odliczenia *W leasingu finansowym podatek VAT od całości transakcji jest płatny z góry za cały okres trwania umowy leasingowej.
 • brak ograniczeń występujących w umowie leasingu (minimalny czas trwania umowy i wartość końcowa)

Korzyści płynące z zawarcia umowy pożyczki:

 

 • właścicielem przedmiotu pożyczki jest Pożyczkobiorca
 • raty pożyczki w części odsetkowej stanowią koszt uzyskania przychodu
 • raty pożyczki są zwolnione z podatku VAT
 • amortyzacja po stronie Pożyczkobiorcy
 • brak ograniczeń występujących w umowie leasingu (minimalny czas trwania umowy i wartość końcowa)
 • możliwość ubiegania się o dotacje unijne

KOSMED: Jakie pytania i wątpliwości z Pani doświadczenia mają najczęściej klienci składający wnioski leasingowe?

 

Klienci chcący skorzystać z tej formy finansowania ultrasonografu obawiają się skomplikowanych formalności. Pytają jakie dokumenty będą nam potrzebne do zawarcia transakcji oraz jak długo trwa procesowanie transakcji.  

 

KOSMED: Czy Pani zdaniem leasing to najlepszy sposób na finansowanie zakupu aparatu USG?

 

Leasing to najlepsza forma finansowania aparatu USG dla firm, mająca najwięcej korzyści podatkowych. Stanowi tarczę podatkową w działalności gospodarczej. W przypadku sprzętu medycznego uwzględnia odliczenia preferencyjnej 8% stawki podatku vat.

 

Podsumowanie – jak wybrać formę finansowania aparatu USG?

 

Podsumowując, aparat USG to urządzenie, które otwiera przed potencjalnym użytkownikiem wiele możliwości finansowania takiego zakupu. Leasing ultrasonografu to proces nie wymagający skomplikowanych formalności, a jednocześnie ułatwiający dostęp do najwyższych technologii diagnostyki obrazowej.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+