ultrasonograf z wyprzedaży

Jak dobrze kupić ultrasonograf z wyprzedaży? Poradnik dla poszukujących aparatu USG z oferty wyprzedażowej

Początek roku 2020 to idealna okazja do poszukiwań ultrasonografu w atrakcyjnej cenie. Dystrybutorzy i producenci aparatów USG przygotowują specjalne oferty wyprzedażowe, dla ultrasonografów z rocznika 2019, a jednocześnie znacząca liczba lekarzy i diagnostów poszukuje sprzętu medycznego właśnie w tym okresie, licząc na korzystne warunki zakupu. W dzisiejszym artykule postanowimy doradzić jak dobrze kupić ultrasonograf z wyprzedaży i co w wypadku takiego zakupu jest najważniejsze. Zapraszamy do lektury!

Czy warto kupować ultrasonograf z oferty wyprzedażowej?

 

To dość powszechnie zadawane przez wielu lekarzy diagnostów pytanie. Najczęściej skoncentrowane jest na wątpliwości czy zakup ultrasonografu z oferty wyprzedażowej jest zakupem pełnowartościowego aparatu USG i czy ultrasonograf spełni oczekiwania kliniczne, jakie się przed nim stawia. Inne wątpliwości pojawiają się co do ultrasonografów, które zostały wyprodukowane w roku ubiegłym – czy zachowują pełną sprawność, niezależnie od czasu przebywania na stanie magazynowym po ich wyprodukowaniu.

Warto zaznaczyć, że ultrasonograf z oferty wyprzedażowej jest pełnoprawnym produktem i zachowuje swoje pełne możliwości diagnostyczne niezależnie od czasu przebywania w magazynie producenta lub dystrybutora aparatów USG. Jednocześnie oferta aparatów USG z oferty wyprzedażowej jest pełnowartościowa – ultrasonografy tego typu są w pełni sprawne i gotowe do pracy w każdych warunkach klinicznych, zupełnie jak ultrasonografy ze standardowego cennika dystrybutora ultrasonograficznego.

 

Analiza potrzeb i gotowość do kompromisu w wypadku oferty wyprzedażowej aparatów USG

 

Najważniejszym elementem procesu zakupowego ultrasonografu z oferty wyprzedażowej jest właściwa analiza własnych potrzeb diagnostycznych, na podstawie których poszukujemy konkretnego modelu aparatu USG. Jednocześnie, poza własnymi oczekiwaniami klinicznymi, musimy określić sobie granice kompromisu, wynikającego z dostępności poszczególnych modeli i konfiguracji ultrasonografów w ofercie wyprzedażowej. Biorąc pod uwagę powyższe oferta wyprzedażowa ultrasonografów może być szczególnie atrakcyjna dla wszystkich, którzy poszukują aparatu USG dla ogólnych zastosowań diagnostycznych.

Jednocześnie właściwe przedstawienie potrzeb diagnostycznych przedstawicielom dystrybutora umożliwia wykonanie pełnej analizy dostępnej oferty i dopasowania ultrasonografu z wyprzedaży możliwie jak najbliżej do oczekiwań potencjalnego użytkownika. To istotny element w całym procesie próby zakupu aparatu USG z oferty wyprzedażowej.

 

Finansowanie aparatów USG z wyprzedaży

 

Bardzo często rozmawiając z naszymi klientami na temat aparatów USG z wyprzedaży otrzymujemy pytania na temat możliwości finansowania takich ultrasonografów w sposób analogiczny do klasycznego zakupu aparatów USG z standardowej oferty. Takie pytanie motywowane jest często innymi warunkami cenowymi, oraz brakiem wiedzy na temat warunków oferty wyprzedażowej. Często także, biorąc pod uwagę konstrukcję oferty pojawia się pytanie o możliwość zakupu aparatu USG z oferty wyprzedażowej z dodatkowymi elementami z oferty regularnej.

Ultrasonografy z oferty wyprzedażowej podlegają dokładnie tym samym warunkom finansowania jak aparaty USG z regularnego katalogu producenta takiego jak ESAOTE. Dzięki temu uzyskujemy dostęp do regularnej oferty finansowej takiej jak leasing lub kredyt na tego typu aparat USG. Dodatkowo ultrasonografy z oferty wyprzedażowej podlegają dofinansowaniu z programów unijnych, co pozwala na w pełni elastyczny wybór formuły finansowania aparatu USG z wyprzedaży.

 

Rodzaje ultrasonografów najczęściej spotykanych w ofertach wyprzedażowych

 

Najczęściej spotykanymi ofertami podczas akcji wyprzedażowych są ultrasonografy, reprezentujące modele kończące swój cykl życia rynkowego. Nie oznacza to jednak, że są to urządzenia nieaktualne lub pozbawione jakiś określonych cech. Bardzo często stanowią podstawę do aktualnie wchodzących na rynek modeli i otrzymują równoległe do nich aktualizacje oprogramowania systemowego. Oznacza to, że ultrasonograf teoretycznie starszego typu, posiada zbliżone możliwości do tego reprezentującego najnowszą gamę modelową.

Biorąc pod uwagę powyższe, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu ultrasonografu z oferty wyprzedażowej, warto zapytać doradcę o możliwość przetestowania danego modelu aparatu USG przed podjęciem finalnej decyzji o jego zakupie. Większość renomowanych dystrybutorów posiada w swoich zasobach wersje testowe ultrasonografów, które nawet w wypadku oferty wyprzedażowej mogą udostępnić do celów bezpłatnego przetestowania aparatu USG we własnych warunkach klinicznych. Warto skorzystać z tej możliwości, przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie ultrasonografu z oferty wyprzedażowej.

 

Podsumowanie – jak dobrze kupić ultrasonograf z wyprzedaży?

 

Podsumowując, dobry i udany zakup aparatu USG z oferty wyprzedażowej jest możliwy pod kilkoma warunkami. Najważniejszym z nich jest prawidłowe doprecyzowanie potrzeb oraz możliwości zakupowych i skonfrontowanie ich z aktualna ofertą rynkową. Bardzo często producenci i dystrybutorzy sprzętu ultrasonograficznego w ofercie wyprzedażowej przygotowują konkretnie wyspecyfikowane modele ultrasonografów, które mają ograniczoną elastyczność w zakresie zmian w konfiguracji. Oznacza to, że często w momencie zakupu takiego aparatu USG będziemy musieli wykonać kilka kompromisów, lub założyć dokupienie określonych modułów po normalnej, rynkowej cenie.

Z drugiej strony okres wyprzedaży to także wyższa skłonność dystrybutorów ultrasonografów do negocjacji cenowych w zakresie wyprzedażowej oferty aparatów USG. Oznacza to, że poza prezentowaną ceną ultrasonografu istnieje jeszcze pole do negocjacji cenowych, które z pewnością warto podjąć, kupując aparat USG z oferty wyprzedażowej. W ten sposób możemy częściowo zrównoważyć na przykład konieczność dokupienia potrzebnego nam modułu lub akcesorium w cenie regularnej i zracjonalizować cały zakup.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyprzedażową KOSMED i ESAOTE oraz składania zapytań ofertowych dotyczących pełnej gamy ultrasonograficznej.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+