aparat rtg cena

Historia marki WDM – pionierskie rozwiązania w radiografii cyfrowej

Wandong Medical Technology to firma z ponad 60-letnią historią w dziedzinie diagnostyki obrazowej. W tym roku mija już 20 lat odkąd firma rozpoczęła pracę nad pionierskimi systemami opierającymi się na cyfrowej radiografii bezpośredniej. Od tego czasu stała się niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku z całkowitą liczbą instalacji cyfrowych aparatów znacznie przekraczającą 6000 systemów. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić aktualne portfolio cyfrowych aparatów kostno-płucnych WDM sygnowanych nazwą New Oriental.

Początki marki WDM sięgają początku XXI wieku

Pierwszy system z rodziny aparatów New Oriental, zainstalowany został w 2000 roku. Od tej pory kolejne odsłony aparatów z serii New Oriental były nieustannie unowocześniane, a portfolio powiększało o nowe konstrukcje i modele. W 2004 aparaty te pracowały już poza granicami Chin, a w 2012 roku jeden z cyfrowych systemów zainstalowany został na… pierwszym chińskim lotniskowcu – „Liaoning” o długości ponad 300 metrów. Warto wiedzieć, że wszystkie najważniejsze elementy systemu produkowane są przez firmę WDM. Dotyczy to także stosowanych w aparatach rtg detektorów cyfrowych – firma WDM sama produkuje swoje detektory, które charakteryzują się niezrównaną jakością obrazu, 16-bitową skalą szarości i najniższą dawką otrzymywaną przez pacjenta. Już sam wygląd aparatów z serii New Oriental robi wrażenie, czego dowodem jest przyznanie prestiżowej nagrody w dziedzinie wzornictwa – Red Dot Award.

aparat rtg cena

Aparaty RTG New Oriental

Cechą wspólną aparatów New Oriental jest umieszczona na lampie konsola z bardzo dużym, dotykowym ekranem. Dzięki niej technik może zmieniać parametry ekspozycji, wybierać programy anatomiczne i najczęściej używane pozycje aparatu. Ciekawostką jest też swego rodzaju samouczek – po wybraniu rodzaju badania, na ekranie konsoli pojawia się grafika pokazująca jak prawidłowo ustawić pacjenta do wybranej projekcji. Wrażenie robi również wyposażenie sterowni technika. Na dedykowanym biurku umieszczony jest duży, monochromatyczny monitor medyczny do obsługi wszystkich funkcji i podglądu obrazu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych, dostępnych na rynku systemów RTG, wyposażonych w zwykłe monitory LCD, technik wykonujący zdjęcie aparatem WDM uzyskuje obraz dorównujący niemal jakością, tym wyświetlanym na stacjach opisowych lekarzy radiologów.

Aktualnie w portfolio aparatów kostno-płucnych firma WDM posiada modele sygnowane następującymi nazwami:

  • New Oriental 1000CE
  • New Oriental 1000MC
  • New Oriental 1000MD
  • New Oriental 1000DB

Pierwszy z nich – New Oriental 1000 CE – to nowoczesny i w pełni zmotoryzowany aparat typu „ramię U”. Kompaktowe rozmiary w niczym nie ograniczają jego możliwości, wykonamy na nim dowolną projekcję radiograficzną. Nastaw do tych projekcji ułatwia system motorowych ruchów. Aparat posiada szereg zaprogramowanych pozycji do których ustawia się szybko i automatycznie po wybraniu odpowiedniej ikony na konsoli. Do aparatu dołączone jest łóżko mobilne. Lekkie, a mimo to charakteryzujące się bardzo trwałym i solidnym blatem z przeziernego materiału.

Sygnowane oznaczeniem „1000MC” i „1000MD” to aparaty z lampą RTG zawieszoną na kolumnie podłogowej. Pierwszy z nich – New Oriental 1000MC – to podstawowa konfiguracja aparatu dedykowana do niewielkich gabinetów. Cechuje się kolumną z lampą RTG poruszającą się po szynie aparatu zintegrowanej ze stołem RTG. Nie przeszkadza to jednak w wykonywaniu zdjęć pacjentom na łóżkach, ponieważ kolumna obraca się o 180 stopni i umożliwia podjechanie łóżkiem z tyłu aparatu. Z kolei aparat New Oriental 1000MD to konfiguracja dla bardziej wymagających użytkowników. Dedykowana do pracy z większą liczbą detektorów i z kolumną lampy poruszającą się na szynie niezintegrowanej ze stołem, dając tym samym więcej miejsca na pozycjonowanie pacjenta. Ponadto konfiguracja ta cechuje się automatycznym i zmotoryzowanym centrowaniem lampy i detektora w ściance płucnej, co znacznie poprawia komfort wykonywania badań. Umożliwia też wykonywania badań w technice zdjęć łączonych (tzw. Stitching). Podczas tego badania pacjent stoi stabilnie na specjalnym statywie, a samo badanie wykonywane jest automatycznie przez aparat.

 

Oczywiście firma WDM oferuje również systemy z lampą RTG na zawieszeniu sufitowym. Takie rozwiązanie zawiera model New Oriental 1000DB. Jest to idealny system dla szpitali, dla których istotny jest komfort i szybkość wykonywania badań, w szczególności pacjentów z Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Taki aparat jest w pełni zmotoryzowany, a pochylany panel z detektorem pełni rolę ścianki płucnej, jak również rejestruje zdjęcia pacjentów leżących na ruchomym łóżku przeziernym.

Rozwiązania IT do diagnostyki obrazowej

Firma WDM w 2019 roku, to nie tylko wysokiej klasy sprzęt medyczny, ale też producent wielu rozwiązań w dziedzinie IT do diagnostyki obrazowej. Jest m.in. twórcą nowatorskiego i opatentowanego oprogramowania do pozyskiwania obrazów i ich obróbki – WD-ACQUIRE. Zainstalowane na każdym aparacie z serii New Oriental daje użytkownikowi mnóstwo zaawansowanych narzędzi do post-processingu. Wśród nich jest wirtualna kolimacja, dodawanie znaczników, zoom cyfrowy ale też tak niespotykane na rynku rozwiązania jak menadżer opisów badań z podglądem wydruku. Do dyspozycji mamy również szereg funkcji pomiarowych tj. jak pomiar pola powierzchni czy długości odcinka z możliwością kalibracji. Specjalne algorytmy i filtry obrazowe automatycznie dobierają ustawienia obrazu do rodzaju badania, projekcji i wymogów klinicznych.

Podsumowaie – WDM prekursorem nowych rozwiązań w aparatach RTG

Zastosowanie oprogramowania firmy WDM wykracza poza pokój badań RTG. W 2015 roku, pod marką WanliCloud, firma opracowała także nowoczesny system PACS, stając się dostawcą kompleksowych rozwiązań do zarządzań oddziałami diagnostyki obrazowej. Idąc z duchem czasu, firma umożliwia dostęp do wielu funkcji systemu PACS z poziomu urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon. Działanie systemu oparte jest na tzw. „chmurze”, co daje szereg korzyści z łatwością zdalnego dostępu do danych obrazowych z dowolnego miejsca.

Firma WDM, mimo ugruntowanej pozycji na rynku, nieustannie się rozwija, co udowadnia niemal co roku wprowadzając nowe produkty do swojego obszernego portfolio, oraz udoskonalając aktualnie dostępne systemy. O wszystkich tych nowościach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszego bloga.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+