Dlaczego warto kupić ultrasonograf pod koniec roku? Pięć argumentów za zakupem aparatu USG w tym czasie

Koniec roku kalendarzowego, to dla wielu osób i firm czas podsumowań oraz planowania kolejnych kwartałów. W branży medycznej można zaobserwować stopniowy wzrost zainteresowania sprzętem medycznym w stosunku do innych pór roku. Z czego wynika ten trend i dlaczego warto rozważyć zakup ultrasonografu właśnie w tym okresie? Poznaj pięć najważniejszych argumentów, które naszym zdaniem mogą skłonić Cię do zakupu aparatu USG właśnie teraz. Zapraszamy do lektury!

Powód pierwszy – koniec roku to czas wyprzedaży ultrasonografów u dystrybutorów sprzętu medycznego

 

Koniec roku kalendarzowego to szczególny czas dla dystrybutorów aparatów USG. Należy zakończyć dany rok sprzedaży i zamówić kolejne partie z nowych modeli ultrasonografów. W związku z tym ultrasonografy z danego roku modelowego, pod koniec roku często podlegają przecenom  oraz rabatom, po to by jak najszybciej znalazły nowych właścicieli, a po stronie dystrybutora dali możliwość zamówienia kolejnej partii aparatów USG, z najnowszych gam modelowych.

W związku z tym pod koniec roku, częstą praktyką są końcowo-roczne wyprzedaże ultrasonografów, które umożliwiają nabycie aparatu USG w korzystniejszej niż w pozostałą część roku cenie. Warto dopytywać więc podczas kontaktu z dystrybutorem ultrasonografów o wyprzedaże roczników ultrasonografów, lub inne akcje specjalne, które są cechą charakterystyczną w tej części roku. Z pewnością dystrybutorzy tacy jak KOSMED, przygotują w związku z tym specjalną ofertę zakupu ultrasonografu, którego właśnie poszukujemy.

 

Powód drugi – optymalizacja kosztów podatkowych pod koniec roku

 

Kolejnym powodem, który przemawia za zakupem aparatu USG pod koniec roku są korzyści podatkowe, które w szczególności dotyczą firm, kończących rok podatkowy w ostatnich miesiącach roku. Nie jest tajemnicą, że leasing aparatu USG pozwala na wygenerowanie sporych oszczędności w zakresie podatku dochodowego, ponieważ rata leasingowa ze względu na charakter urządzenia jakim jest aparat USG pozwala na odliczenie 100% wysokości faktury od należnego podatku dochodowego.

Dodatkowo do wykorzystania jest 8% podatek VAT, który również może zostać w całości odliczony od kosztów prowadzonej działalności. Balans podatkowy ma szczególne znaczenie pod koniec roku kalendarzowego, gdy znaczna część firm dokonuje końcowych rocznych rozliczeń i często poszukuje odpowiedniego bilansu kosztowego. Zakup ultrasonografu, wydaje się w tej kwestii interesującym rozwiązaniem.

 

Powód trzeci – Dostęp do pełnej gamy ultrasonografów danego producenta aparatów USG

 

Istotnym argumentem przemawiającym za rozpoczęcie poszukiwań aparatu USG właśnie pod koniec roku, jest posiadanie przez dystrybutorów pełnej gamy modeli ultrasonografów przewidzianej na dany rok. Większość premier nowych modeli aparatów USG, jest planowana przez producentów w pierwszych trzech kwartałach roku, a co za tym idzie w ostatnim kwartale dystrybutorzy mają już dostęp do pełnej gamy modelowej.

wyprzedaż rocznika aparatów USG

Pozwala to na wybór swojego ultrasonografu, z pełnej gamy aparatów USG dostępnej w danym momencie na rynku. To szczególnie ważne, gdy zależy nam na najnowszych modelach ultrasonografów, a jednocześnie poszukujemy atrakcyjnej oferty rynkowej. Tak jak pisaliśmy powyżej, koniec roku to często czas wyprzedaży, a co za tym idzie możemy nabyć najnowszy ultrasonograf w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Powód czwarty – Ciekawe oferty ultrasonografów używanych

 

Kolejnym argumentem, przemawiającym za zakupem ultrasonografu pod koniec roku, mającym uzasadnienie w sytuacji ograniczonego budżetu, jest bogata oferta aparatów USG używanych w tym okresie. Wynika to, zarówno z faktu, że stopniowo ultrasonografy, który służyły dystrybutorom za aparaty USG pokazowe (tak zwane demo) stopniowo zastępowane są egzemplarzami z nowego roku modelowego i trafiają do sprzedaży w atrakcyjniejszej w stosunku do nowych ultrasonografów cenie.

Poza aparatami USG powystawowymi, dystrybutorzy ultrasonografów tacy jak KOSMED, posiadają w swojej ofercie tzw. ultrasonografy rekondycjonowane. Są to starsze modele aparatów USG, które w autoryzowanym serwisie danej marki są przywracane do stanu maksymalnie zbliżonego do fabrycznie nowego. Jest to atrakcyjna oferta, dla wszystkich diagnostów, którzy dysponują ograniczonym budżetem, a zależy im na pozyskaniu ultrasonografu w możliwie jak najlepszym stanie.

 

Powód piąty – Możliwość zakupu aparatu USG z półki – czyli kilka słów o tak zwanych stockach

 

Zakup aparatu USG pod koniec roku ma także inną zaletę – dostępność ultrasonografów praktycznie od ręki. W tym okresie autoryzowane przedstawicielstwa w Polsce do których należy KOSMED, posiadają nawet kilkanaście konfiguracji ultrasonografów, dostępnych w Polsce, gotowych do sprzedaży. Wynika to z cyklu zamówień i logistyki sprzedaży ultrasonografów – pod koniec roku dostępnych jest wiele modeli, zarówno wydanych w bieżącym roku, jak również kontynuacje serii produkcyjnych modeli z lat poprzednich.

W tym okresie roku czas oczekiwania na aparat USG może być bardzo krótki – duża ilość ultrasonografów, jest dostępna praktycznie od ręki. Warto wziąć to pod uwagę w kontekście planowania zakupu aparatu USG – w tej części roku, cały proces zakupu ultrasonografu – od zapytania ofertowego, poprzez instalację testową, do odbioru własnego egzemplarza aparatu USG można przeprowadzić w zaledwie kilka tygodni. To niewątpliwa zaleta zakupu ultrasonografu pod koniec roku.

 

Podsumowanie – czy warto kupić ultrasonograf pod koniec roku? Oczywiście że tak!

 

Podsumowując, koniec roku to jedna z lepszych okazji na zakup ultrasonografu. Bogata gama ofert zarówno nowych jak i używanych aparatów USG pozwala na wybór optymalnego rozwiązania sprzętowego w tym okresie. Jednocześnie elastyczna w tym okresie polityka rabatowa oraz korzyści podatkowe pozwalają w tym okresie na uzyskanie atrakcyjnej ceny ultrasonografu jak również znaczącej optymalizacji podatkowej, ze względu na formę finansowania aparatu USG.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami marki KOSMED w celu uzyskania oferty na zakup ultrasonografu wraz z informacją o możliwościach finansowania aparatu USG. Biorąc pod uwagę szeroką gamę aparatów USG marki ESAOTE jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo dla siebie właściwy ultrasonograf, który spełni oczekiwania zarówno w zakresie warunków zakupu jak również docelowego, długoletniego użytkowania.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+