ultrasonograf 2021

Czy warto kupić aparat USG w 2021 roku? Pięć argumentów za zakupem ultrasonografu w tym roku.

Obecny, spowodowany pandemią czas nie jest łatwy w zakresie podejmowania planów dotyczących zakupów i modernizacji. Służba zdrowia jest obecnie pod silnym obciążeniem wynikającym z walki z pandemią koronawirusa. Dodatkowo dochodzi do nas czekający za progiem potencjalny kryzys ekonomiczny, co również znacząco może wpłynąć na nasze decyzje zakupowe. Czy mimo to warto rozważyć zakup ultrasonografu w 2021 roku? O tym w naszym dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Argument 1 – Możliwość negocjacji dobrych warunków cenowych

 

Oczywistym faktem, który towarzyszy pandemii koronawirusa jest spowolnienie gospodarcza, a wg. niedawno opublikowanych danych NBP – również pierwsza od 1989 roku recesja. Oznacza to, że w wielu segmentach gospodarki, w tym również na rynku medycznym widoczna jest znacznie wyższa niż poprzednio elastyczność cenowa. Wiąże się to nie tylko z niższą ceną i możliwością jej negocjacji ale także możliwość wynegocjowania wyższego pakietu dodatków do ultrasonografu.

Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że najlepsze możliwe warunki zakupu można osiągnąć negocjując cenę za zakup ultrasonografu dla aparatów USG znajdujących się już na stanie dystrybutora, czyli tak zwanych „dostępnych od ręki”. W przypadku ultrasonografów, których konfiguracja będzie dopiero zamawiana u producenta – taka elastyczność cenowa będzie znacznie niższa.

 

Argument 2 – Duża liczba aparatów USG znajdujących się na stanie producenta lub dystrybutora

 

Zgodnie z tym co napisaliśmy powyżej rok 2021 często oznacza większe stany magazynowe po stronie producentów aparatów USG. Wiąże się to zarówno z koniecznością uzyskania gotowości na dostawy zwiększonej liczby sprzętu medycznego do placówek służby zdrowia w związku z pandemią COVID-19, jak również z koniecznością przewidzenia trudności w utrzymaniu ciągłości dostaw, które są szczególnie skomplikowane biorąc pod uwagę rzeczywistość związaną z obecnością koronawirusa.

Ta okoliczność powoduje, że z pewnością jako Klient uzyskamy wyższą elastyczność w zakresie wyboru konkretnego modelu aparatu USG dostępnego nijako od ręki. Należy jednak pamiętać, że są to ultrasonografy, które są już sprzętem skonfigurowanym i możliwość modyfikacji tej specyfikacji jest mocno ograniczona. Niemniej nawiązując do początku artykułu – dzięki temu możemy uzyskać atrakcyjniejszą cenę, kupując aparat „ze stocku”.

 

Argument 3 – Szybka możliwość bezpłatnej instalacji testowej ultrasonografu

 

Z argumentem powyżej łączy się również innych czynnik – jakim jest możliwość bezpłatnej instalacji testowej aparatu USG. Ze względu na bogaty stock znajdujący się obecnie u większości producentów istnieje także możliwość przetestowania większego niż zwykle zakresu aparatów USG demo. To oczywiście przekłada się także na bogatszy niż zwykle zakres wyboru późniejszych aparatów USG powystawowych, niemniej decydując się na nowy ultrasonograf łatwiej nam będzie otrzymać do testów ultrasonograf o zbliżonej do docelowej specyfikacji.

Jednocześnie z naturalnie opisanych powyżej czynników, skróceniu uległ czas oczekiwania na aparat USG demo. Obecnie tego typu instalację można zrealizować nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem dla wybranych modeli ultrasonografów. Jako, że rynek powoli się jednak stabilizuje należy wziąć pod uwagę, że to jedynie czasowy trend i z czasem okres oczekiwania na bezpłatny test aparatu USG zwiększy się do poziomów znanych z poprzednich lat i miesięcy.

 

Argument 4 – Możliwość wyboru pomiędzy aparatem USG nowym, a używanym

 

Naturalną konsekwencją rozbudowanego zakresu aparatów USG demo jest także zwiększona podaż sprzedaży ultrasonografów powystawowych, które po zakończeniu okresu eksploatacji prezentacyjnej trafiają do ogólnego obiegu razem z pozostałymi ultrasonografami używanymi. Dzięki temu procesowi istnieje możliwość zakupu aparatu USG z kilkumiesięcznym okresem użytkowania w atrakcyjniejszej niż zwykle cenie. To również ciekawa możliwość, szczególnie dla Klientów dysponujących ograniczonym budżetem na zakup ultrasonografu.

Dodatkowo w wypadku aparatów USG używanych, część Klientów którzy popadli w kłopoty finansowe z tytułu pandemii COVID-19 pozostawia swoje ultrasonografy z możliwością przejęcia leasingów tych urządzeń. Często możemy w tych ofertach znaleźć aparaty USG, których okresy eksploatacji nie przekraczają 1-2 lat co stanowi również ciekawą ofertę, ze względu na możliwość przejęcia gotowego już leasingu ultrasonografu.

 

Argument 5 – Atrakcyjna oferta finansowania aparatu USG w 2021 roku

 

W 2021 roku podejrzewamy, że jeszcze bardziej wzrośnie udział aparatów USG kupowanych przez naszych klientów za pomocą finansowania w formie leasingu ultrasonografu. Właśnie ta forma finansowania jest najczęściej wybieraną przez Klientów, a w okresie niestabilności gospodarczej z pewnością będzie wybierana jeszcze częściej, ze względu na brak konieczności zaangażowania większej liczby środków własnych.

Leasing aparatu USG w 2021 roku, tak jak w latach poprzednich jest realizowany bezpośrednio u dystrybutora danej marki ultrasonograficznej. Najczęściej renomowani dystrybutorzy ultrasonografów współpracują z profesjonalnymi doradcami finansowymi, którzy potrafią dobrać idealną do możliwości finansowych ofertę na zakup aparatu USG leasingiem.

 

Podsumowanie – czy warto kupić aparat USG w 2021 roku?

 

Podsumowując, zakup aparatu USG w 2021 roku z pewnością należy do decyzji, które należy rozważyć w kontekście rozbudowy lub rozpoczęcia tworzenia zaplecza sprzętowego w klinice. Możliwość wynegocjowania dobrej ceny za ultrasonograf, znacząca liczba aparatów USG, znajdujących się na stanie producenta, a także szybka możliwość weryfikacji możliwości ultrasonografu we własnej klinice, to tylko jedne z kilku argumentów, które przemawiają za zakupem aparatu USG właśnie w 2021 roku.

W ofercie KOSMED znajdują się nie tylko najnowsze aparaty USG z rocznika 2021. To także oferta aparatów USG rekondycjonowanych oraz używanych, które z pewnością są bardziej dostępne dla osób, które w 2021 roku dysponują mniejszym budżetem na zakup odpowiedniego ultrasonografu. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu zapoznania się z naszą ofertę na aparaty USG na 2021 rok.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+