dystrybutor ultrasonografów

Autoryzowany dystrybutor ultrasonografów – czym różni się od zwykłej firmy sprzedającej aparaty USG?

Wiele firm sprzedających ultrasonografy podkreśla, że są autoryzowanymi dystrybutorami danej marki aparatów USG. Jednak mając przyzwyczajenia chociażby z doświadczenia zakupu samochodów w salonach sprzedaży i ich serwisie w popularnym „ASO” możemy obawiać się znaczących kosztów, wynikających z takiej współpracy również w kwestii ultrasonografów. Czy zatem jest autoryzacja w sprzedaży aparatów USG i jakie są zalety współpracy z właśnie takim partnerem? Zapraszamy do lektury!

Autoryzowany dystrybutor ultrasonografów – co to właściwie znaczy?

 

Z definicji autoryzacja dystrybucji oznacza zgodę producenta danej marki ultrasonograficznej na sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem zewnętrznej firmy – przedstawiciela na dany rynek krajowy bądź regionalny. Zakup ultrasonografu z takiego źródła zazwyczaj determinuje otrzymanie honorowanej przez producenta gwarancji na aparat USG, oraz możliwość jej realizacji w formie przeglądów w autoryzowanym serwisie danej marki.

Specyfika polskiego rynku ultrasonograficznego wskazuje dwa odrębne modele realizacji powyższych założeń. Pierwszym jest połączenie serwisu i dystrybucji ultrasonografów pod autoryzacją producenta w jednym podmiocie. Dzieje się tak w wypadku większych i renomowanych marek ultrasonograficznych i firm z dużą przeszłością dystrybucyjną (jak na przykład KOSMED i ESAOTE).

Drugim przykładem są mniejsze marki, lub dopiero budujące pozycję na rynku. W takich sytuacjach najczęściej serwis znajduje się za granicą lub jest świadczony przez firmę zewnętrzną. W rękach przedstawiciela w takiej sytuacji znajduje się wyłącznie dystrybucja. Powoduje to wiele utrudnień w bieżącej obsłudze serwisowej i powoduje późniejszą frustrację Klientów na przykład ze względu na czas oczekiwania na przegląd lub naprawę aparatu USG.

 

Zalety zakupu ultrasonografu u autoryzowanego dystrybutora aparatów USG

 

Jedną z największych zalet zakupu ultrasonografu u autoryzowanego dystrybutora aparatów USG jest możliwość nabycia aparatu USG z gwarancją producenta, respektowaną na zasadach przez niego ustalonych. Dzięki temu, nie nabywamy jedynie nowego ultrasonografu, ale także pewny zestaw świadczeń zapewnianych przez gwarancję na ultrasonograf. To największa zaleta zakupu ultrasonografu w tym modelu, ponieważ pozwala na pełne zaplanowanie kosztów eksploatacji aparatu USG ze względu na zaplanowane interwały serwisowe i przeglądy.

Akcesoria do ultrasonografu są ważne przy procesie konfiguracji ultrasonografu. Biorąc pod uwagę zakup ultrasonografu w autoryzowanym przedstawicielstwie producenta, uzyskujemy dostęp do pełnej gamy akcesoriów lub głowic ultrasonograficznych. Dodatkowym atutem będzie konfiguracja aplikacji ultrasonograficznych, zgodnie ze specyfikacją dostępną u producenta, co jest szczególnie ważne w kontekście dopasowania ultrasonografu do potrzeb konkretnej specjalizacji klinicznej.

 

Używany ultrasonograf – czy zakup u autoryzowanego dystrybutora aparatów USG jest możliwy?

 

Czy jeżeli poszukujemy używanego aparatu USG, autoryzowany dystrybutor ultrasonografów danej marki jest dobrym wyborem? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Autoryzowany dystrybutor ultrasonografów często dysponuje używanymi ultrasonografami, pochodzącymi od swoich własnych Klientów. Pozostawiane w rozliczeniu aparaty USG są często podlegają zabiegom rekondycjonowania. Oznacza to, że są one przywracane do stanu możliwie zbliżonego do fabrycznego z zachowaniem wszystkich zasad serwisowania, zalecanych przez producenta danej marki ultrasonografów. Można uznać, że taki używany ultrasonograf spełnia większość wymagań i parametrów technicznych zakładanych dla nowego aparatu USG.

Dodatkowo tego typu ultrasonografy posiadają zazwyczaj pełna historię serwisowania, która najczęściej odbywała się we wspomnianym wyżej autoryzowanym serwisie danej marki ultrasonografów. Często dystrybutor i serwis to jeden podmiot, co ułatwia wymianę informacji i odtworzenie całego cyklu życia danego egzemplarza ultrasonografu używanego.

 

Podsumowanie – autoryzowany dystrybutor ultrasonografów – dlaczego warto go wybrać?

 

Podsumowując, autoryzowany dystrybutor ultrasonografów to gwarancja pewnego źródła zakupu aparatu USG, który pochodzi bezpośrednio od producenta. Kupując aparat USG w tym miejscu, zyskujemy pewność, że mamy do dyspozycji ultrasonograf, który jest objęty gwarancją producenta i będzie ona honorowana w sieci serwisowej, autoryzowanej przez daną markę ultrasonograficzną. To także pewność możliwości nabycia oryginalnych akcesoriów ultrasonograficznych, które na pewno pozostaną kompatybilne z wybranym ultrasonografem.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki z pewnością warto zdecydować się na zakup ultrasonografu u autoryzowanego dystrybutora aparatów USG. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup aparatu USG nowego, czy używanego – autoryzowany dystrybutor ultrasonografów danej marki to z pewnością najwyższe możliwe bezpieczeństwo transakcji, a także jej komfort wynikający z wiedzy i doświadczenia pracujących w takim przedsiębiorstwie ludzi.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+