aparat USG do 100 000

Aparat USG do 100 000 złotych – co warto kupić, gdy poszukujemy ultrasonografu w średniej półce cenowej?

Jednym z najczęściej poszukiwanych ultrasonografów, są aparaty USG w cenie poniżej lub oscylującej wokół 100 000 złotych. W tym zakresie cen poszukiwane są zarówno ultrasonografy budżetowe jak i te, które reprezentują tak zwaną klasę średnią. Co możemy znaleźć w tym segmencie cenowym w marce ESAOTE i jaki ultrasonograf od tego producenta powinniśmy wybrać gdy poszukujemy aparat USG do 100 000 złotych? Zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu.

Aparat USG do 100 000 złotych – przegląd sytuacji rynkowej ultrasonografów nisko i średnio – budżetowych

 

W wypadku zakupu aparatu USG w cenie nie przekraczającej kwoty 100 000 PLN z pewnością warto zwrócić uwagę na obecną sytuację rynkową. W tym budżecie z pewnością można wybrać markowy ultrasonograf jednak nie będzie on zaliczał się do klasy premium, a raczej będzie reprezentantem solidnej klasy średniej. Na drugim biegunie tych poszukiwań plasować się może sprzęt natywnie zaliczany do klasy premium, ale pochodzący do egzotycznych, często azjatyckich producentów.

O tym czym różnią się ultrasonografy tańszych marek do droższych pisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów i gorąco zachęcamy do jego lektury. W dalszej części tego artykułu postaramy się skoncentrować na tym co w tej cenie ma do zaoferowania marka ESAOTE, która z pewnością zalicza się do klasy premium.

 

Ultrasonografy do 100 000 złotych w ofercie ESAOTE – na co warto zwrócić uwagę?

 

W przypadku aparatów USG marki ESAOTE, które mieszczą się w cenie 100 000 złotych, oferta przedstawia się następująco:

 

Aparat USG MyLab One

 

Ultrasonograf MyLabOne to system do badań ultrasonograficznych wraz z ekranem dotykowym o wielkości 12 cali. Użytkownik obsługuje MyLabOne jak tablet: po prostu dotykając ekranu, bez używania klawiatury czy konieczności sięgania po zewnętrzny wskaźnik.

 

Ultrasonograf MyLab Gamma

 

Aparat usg MyLab Gamma to najlepszy wybór jakiego możesz dokonać jeśli bierzesz pod uwagę jakość obrazu za rozsądne pieniądze. Idealny jako pierwszy profesjonalny ultrasonograf przenośny.

 

Aparat USG MyLab Six

 

System dedykowany szczególnie dla tych, którzy nie potrzebują opcji zaawansowanych z aparatów klasy Premium, ale cenią sobie kluczowe funkcje, intuicyjność obsługi oraz mechanizmy automatycznego dostosowania obrazu do badanej struktury.

 

Ultrasonograf MyLab Sigma

 

ESAOTE MyLab Sigma jest najnowszej generacji przenośnym ultrasonografem. Jest sprytną, przenośną, multidyscyplinarną jednostką pozwalającą przenieść Ci ultradźwięki wszędzie tam gdzie wcześniej nie docierały dając komfort skutecznej i łatwej diagnozy.

 

Aparat USG MyLab X5

 

Aparat usg MyLab X5 to najnowsza propozycja firmy ESAOTE z serii X. Super kompaktowy system USG o wielkich możliwościach. Seria aparatów MyLab X wykorzystuje zaawansowane technologie firmy Esaote,  wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ultrasonografu do 100 000 złotych – najczęstsze pytania i problemy

 

Z pewnością największym wyzwaniem przy zakupie ultrasonografu do 100 000 złotych jest połączenie wszystkich potrzeb diagnostycznych z możliwym do wydatkowania budżetem na zakup aparatu USG. Z pomocą przychodzi tutaj podejście ESAOTE do projektowania nowoczesnych aparatów USG. Są one obecnie bardziej platformą diagnostyczną składającą się z wielu aplikacji ultrasonograficznych niż zamkniętą konstrukcją aparatu USG. To powoduje, że konfigurując ultrasonograf możemy wybrać najbardziej potrzebne aplikacje ultrasonograficzne w pierwszej konfiguracji, a następnie zaktualizować ultrasonograf o nowe zdolności już po jego zakupie, gdy nasza sytuacja budżetowa ulegnie zmianie.

Innym problemem w wypadku zakupu aparatu USG w cenie poniżej stu tysięcy złotych jest z pewnością ograniczony wybór sprzętu dostępnego na rynku. Gdy ograniczymy cenę do 100 000 złotych nasze możliwości wyboru ultrasonografu zawężają się do mniej rozbudowanych egzemplarzy renomowanych marek lub aparatów USG producentów azjatyckich. W wypadku ESAOTE, zgodnie z akapitem powyżej istnieje co najmniej kilka możliwości zakupowych, w tym również program aparatów USG rekondycjonowanych, które spełniają parametry fabryczne nowych ultrasonografów.

 

Aparat USG ESAOTE do 100 000 złotych – nasza rekomendacja – podpowiadamy co warto wybrać w tym budżecie

 

Nasze rekomendacje dotyczące zakupu aparatu USG zakładają wnikliwą analizę potrzeb każdego, kto poszukuje ultrasonografu w budżecie nie przekraczającym stu tysięcy złotych. Po jej przeprowadzeniu przygotowujemy spersonalizowane rekomendacje produktowe, które obejmują w sobie zarówno określony model ultrasonografu jak również komponenty w zakresie aplikacji ultrasonograficznych czy akcesoriów sprzętowych do aparatu USG takich jak głowice ultrasonograficzne czy inne elementy.

Z pewnością z grona prezentowanych przez nas ultrasonografów warto zwrócić uwagę na stacjonarny aparat USG MyLab X5. To nowoczesny, niedawno zaprezentowany ultrasonograf, który prezentuje nową linię aparatów USG serii X. Koncepcja budowy tej linii modelowej aparatów USG opiera się na wykorzystaniu cech i elementów ultrasonografów znanych z ultrasonografów klasy premium. Ta koncepcja powoduje, że w ramach zakupu średniej klasy aparatów USG uzyskujemy dostęp do technologii dużo wyższych niż pozornie powinny się zawierać w ultrasonografach tej półki cenowej.

Biorąc pod uwagę aparaty USG mobilne (przenośne) do 100 000 złotych wybór może paść na ultrasonograf MyLab Sigma. To nowoczesny, niedawno zaprezentowany aparat USG przenośny, który opisywaliśmy już wcześniej. Biorąc pod uwagę jego ergonomię i nowoczesność z pewnością warto rozpatrzeć zakup tego ultrasonografu, jeżeli poszukujemy przenośnego aparatu USG.

 

Podsumowanie – aparat USG do 100 000 złotych – czy sto tysięcy złotych wystarczy na zakup dobrego ultrasonografu?

 

Podsumowując, kwota 100 000 złotych w zupełności wystarcza na zakup aparatu USG ze średniej i niskiej półki cenowej. Mając taką kwotę do dyspozycji możemy wybierać zarówno spośród nowoczesnych konstrukcji ultrasonografów stacjonarnych jak również tych zaliczających się do aparatów USG przenośnych. To powoduje, że możliwości wyboru dopasowanego do potrzeb aparatu USG w tym budżecie są osiągalne i realne nawet w wypadku tak renomowanych marek jak ESAOTE.

aparat USG Cena

W wypadku włoskiej marki ESAOTE mamy do dyspozycji co najmniej kilka wymienionych wcześniej propozycji aparatów USG, których zakup zamknie się w kwocie 100 000 złotych. Należą do nich zarówno najnowsze modele ultrasonografów jak i aparaty USG, które od kilku lat budują swoją renomowaną pozycję na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ultrasonografów, która z pewnością zawiera w sobie ultrasonograf dopasowany do Państwa potrzeb.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+