Zaangażowanie marki ESAOTE w walkę z koronawirusem na świecie. Dostarczonych 100 mobilnych ultrasonografów

Esaote wygrał przetarg ogłoszony przez Consip w imieniu Ochrony Ludności na dostawy sprzętu diagnostycznego – ultrasonografów – we Włoszech w związku z pandemią COVID-19. Aparaty USG marki Esaote zostały zmontowane i dostarczone w zaledwie 3 dni. Regiony Toskania, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romagna i Marche to miejsca, gdzie pracują już ultrasonografy serii MyLab.

Esaote, włoska firma należąca do światowych liderów w dziedzinie obrazowej diagnostyki medycznej dostarczyła 103 przenośne ultrasonografy w czterech włoskich regionach, które obecnie zmagają się z pandemią koronawirusa. Operacja ta potwierdza pełne i sprawne funkcjonowanie Spółki podczas stanu zagrożenia COVID-19 i silnego wsparcia dla krajowego systemu opieki zdrowotnej. Esaote wygrał przetarg ogłoszony przez Consip (centralny podmiot zakupujący towary i usługi dla Włoskiej Administracji Publicznej) w imieniu Ochrony Ludności na dostarczenie 155 aparatów USG na potrzeby wsparcia krajowego systemu opieki zdrowotnej.

 

Zamówienie dla włoskiego systemu opieki zdrowotnej realizowane przez ESAOTE

 

Zamówienie, które formalnie dotarło do Esaote w czwartek 25 marca, kiedy Przetarg został zamknięty, został już zrealizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu Spółki. Oprócz reorganizacji dystrybucji w zakładzie produkcyjnym we Florencji, którym jest światowe centrum ultrasonograficznym dla marki dla całej Grupy, Esaote było w stanie zmontować, ustawić, dostarczyć i przetestować aparaty USG w zaledwie trzy dni. Ultrasonografy, które będą wspierać włoską intensywną terapię i ratownictwo – elementy włoskiego systemu opieki zdrowotnej, które mają stawić czoła pandemii COVID-19, zostały dostarczone do Toskanii, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romagna i Marche w ciągu zaledwie trzech dni od otrzymania zamówienia.

Systemy diagnostyczne dostarczone przez Esaote są zaawansowane technologiczne, innowacyjne, niezwykle proste i szybkie w użyciu, co jest niezbędne do diagnozy i monitorowania pacjentów. Dostarczone aparaty USG charakteryzują się wysoką mobilnością i łatwością w przenoszeniu, aby w ten sposób maksymalnie zbliżyć ultrasonograf do łóżka pacjenta. Są także wyposażone w cztery różne głowice, zdolne do reagowania na różne potrzeby diagnostyczne szczególnie w zakresie monitorowania obszaru jamy brzusznej, kardiologii, pediatrii i naczyń.

Ciężko pracujemy i jesteśmy gotowi odegrać swoją rolę, aby pomóc naszemu systemowi opieki zdrowotnej i naszym współobywatelom- powiedział Marco Mugnaini, włoski Country Business Director w Esaote – Jesteśmy dlatego bardzo dumni, że mogliśmy odpowiedzieć na przetarg ogłoszony przez Consip for Civil Protection zgodnie z warunkami i terminami. Serdecznie „dziękuję” wszystkim pracownikom Esaote, ale przede wszystkim współpracownikom z działu produkcji, logistyki i pomocy technicznej, którzy pracowali bez wytchnienia kilka dni, aby móc osiągnąć ambitny, ale niezwykle ważny cel. W zakładzie produkcyjnym we Florencji, podobnie jak w Genui, Esaote zreorganizował sposób pracy, aby chronić zdrowie swoich pracowników i zagwarantować im prawidłowe wypełnianie swoich obowiązków na podstawie wytycznych rządu, dostarczając środki zapobiegające infekcji.

 

Koronawirus w Polsce – KOSMED w gotowości do wsparcia polskiego systemu opieki zdrowotnej

 

Idąc śladem naszych zagranicznych partnerów, KOSMED – polski dystrybutor marki ESAOTE, przygotował ofertę dedykowaną placówkom medycznym, wspierającym walkę z COVID-19. KOSMED jako dystrybutor ultrasonografów aktywnie uczestniczy we wspieraniu polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem, dostarczając nie tylko rozwiązania ultrasonograficzne, ale także rezonanse magnetyczne i respiratory.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+