aparat USG kryzys finansowy

Ultrasonograf na czas kryzysu gospodarczego – jak wybrać ekonomiczny aparat USG?

Epidemia koronawirusa składnia wiele gałęzi gospodarki do poszukiwania oszczędności w dziedzinie zakupów nowych urządzeń. Nie omija to też prywatnych placówek medycznych, które obecnie przechodzą transformację cyfrową i większość usług świadczą na odległość (np. poprzez telemedycynę) na skutek wprowadzenia ograniczeń w zakresie utrzymywania dystansu społecznego. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przybliżyć w jaki sposób wybrać aparat USG w dobrej cenie na czas kryzysu. Zapraszamy do lektury!

 

Ekonomiczny aparat USG – jaki powinien być?

Wiele osób popełnia błąd polegający na nieumiejętności dostosowania swoich oczekiwań zakupowych do możliwości sprzętu medycznego znajdującego się w danym przedziale cenowym. Często oczekiwania względem takiego aparatu USG są nad wyrost wysokie, co stanowi idealne pole do popisu dla marek azjatyckich, które często oferują wiele funkcji nie do końca o sprawdzonej jakości lub renomie. O różnicach między tanimi i drogimi aparatami USG pisaliśmy z resztą w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Ekonomiczny aparat USG w wydaniu ESAOTE to ultrasonograf, który powinien posiadać wszystko to co aparat USG w podstawowej konfiguracji. Dzięki takiemu podejściu aparat USG będzie wydajny, a jednocześnie nie będzie stanowił wysokiego obciążenia kosztowego dla kliniki zainteresowanej zakupem ultrasonografu w ekonomicznym zakresie cen.

 

Cena ultrasonografu w kryzysie – jakie możliwości personalizacji ma niedrogi aparat USG?

 

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru aparatu USG w czasie kryzysu gospodarczego jest z całą pewnością cena, jaką należy zapłacić za taki ultrasonograf. Aparat USG to sprzęt medyczny, którego zakup wymaga pewnego przygotowania finansowego. Ile zatem powinien kosztować ultrasonograf, który jest nabywany na czas kryzysu gospodarczego? W jaki sposób uznać, czy dana cena ultrasonografu jest właściwa w czasie niepewności gospodarczej?

Przede wszystkim najważniejsze w tym aspekcie jest proporcja ceny do jakości aparatu USG. Sugerowanie się niską ceną ultrasonografu może okazać się niewłaściwą metodą na zakup aparatu USG w atrakcyjnej cenie. Jeżeli nie będzie on w pełni spełniał naszych oczekiwań może skutkować to koniecznością dokupienia do niego istotnych modułów, które w przyszłości mogą być potrzebne w codziennej pracy diagnosty. Należy wiec dobrze rozpatrzyć korzyść jaką niesie za sobą dobra cena za aparat USG w odniesieniu do jego możliwości operacyjnych.

 

Aparat USG dla prywatnych klinik w dobie kryzysu – jak dobrać finansowanie ultrasonografu?

 

Równie istotną kwestią w momencie podejmowania decyzji o zakupie aparatu USG są możliwości w zakresie finansowania takiego sprzętu w dobie kryzysu wywołanego koronawirusem. Większość ultrasonografów marki ESAOTE jest nabywana w formie leasingu i taką też formę finansowania warto zastosować w wypadku zakupu ultrasonografu w czasach kryzysu finansowego. W sytuacji, gospodarczo niepewnej warto jest rozpatrzyć kilka wariantów, które wspomogą w dokonaniu możliwie najlepszego wyboru w kontekście zakupu aparatu USG.

W kontekście finansowania leasingiem z pewnością najważniejsze będzie zachowanie możliwie wysokiego bezpieczeństwa finansowego inwestycji. Oznacza to koncentrację na możliwie niskiej racie leasingowej za aparat USG. W celu jej uzyskania należy wykonać analizę zdolności leasingowej Klienta i dobrać możliwe dobre rozwiązanie do osiągnięcia tego celu. Jeżeli nie chcemy angażować dużej ilości środków własnych dobrym rozwiązaniem może być zakup aparatu USG w leasingu z wysoką kwotą ostatniej raty – tak zwanego wykupu. Tak skonstruowany plan finansowania może skutecznie osłonić nas przed wysoką ratą leasingową za ultrasonograf.

KOSMED – autoryzowany dystrybutor aparatów USG marki ESAOTE w Polsce korzysta z usług najlepszych doradców finansowych, którzy specjalizują się we wsparciu zakupów sprzętu medycznego poprzez zastosowanie elastycznego leasingu.

 

Podsumowanie – ultrasonograf na czas kryzysu gospodarczego

 

Podsumowując, ultrasonograf na czas kryzysu gospodarczego powinien łączyć w sobie dopasowaną do warunków cenę z możliwie szerokim zakresem funkcjonalności. Jednocześnie prawidłowo dopasowane finansowanie i wysoka jakość wykonania stanowiąca jego zabezpieczenie (poprzez brak ukrytych lub nieprzewidzianych kosztów serwisowania) powinny zaspokoić potrzeby większości ogólnych zastosowań diagnostyki obrazowej.

W przypadku potrzeby zakupu aparatu USG dla danej specjalizacji medycznej należy zastanowić się nad wyborem aparatu USG, który będzie oferował możliwość dodatkowej personalizacji polegającej na zastosowaniu określonego rodzaju aplikacji ultrasonograficznych. Dzięki filozofii jaką stosuje marka ESAOTE – traktując nowoczesny ultrasonograf jako platformę aplikacji diagnostycznych istnieje możliwość dopasowania konfiguracji aparatu USG do określonych potrzeb bez ingerencji w warstwę sprzętową ultrasonografu.

 

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+