ultrasonograf klasy premium

Ultrasonograf klasy premium – co to właściwie oznacza?

Wielu producentów komunikuje swoje najwyższe modele aparatów USG jako ultrasonografy zaliczane do klasy premium. Jest to pojęcie szerokie i pozbawione bliżej sprecyzowanych norm, które pozwalają zorientować się co definiuje ultrasonograf klasy premium. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie kilku, najnowszych ultrasonografów ESAOTE.

Ultrasonograf klasy premium – definicja

 

Większość producentów definiuje ultrasonograf klasy premium jako aparat USG, który posiada cechy i funkcjonalności przypisane najbardziej wymagającym użytkownikom – tak przynajmniej mówi podręcznikowa i marketingowa definicja. Co do zasady kierując się wyłącznie nią możemy uznać, że każdy producent, opisujący w swoim katalogu aparat USG jako ten, który posiada najwięcej funkcjonalności – jest właśnie ultrasonografem klasy premium. Nic bardziej mylnego.

Aparat USG klasy premium to nie tylko pozycjonowanie marketingowe danych modeli ultrasonografów, ale także wysoce zaawansowane rozwiązania techniczne, które powinny stanowić o zaliczeniu danego ultrasonografu do tej klasy urządzeń. Biorąc pod uwagę mnogość ofert ultrasonografów na rynku, aby móc wybrać idealny aparat USG typu premium z pewnością w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad kilkoma czynnikami, takimi jak między innymi marka, którą reprezentuje dany ultrasonograf przedstawiany jako ultrasonograf klasy premium.

 

W jaki sposób wybrać idealny ultrasonograf klasy premium?

 

Idealny ultrasonograf klasy premium to przede wszystkim aparat USG, który będzie potrafił spełnić nawet najbardziej skomplikowane potrzeby diagnostyczne, które mogą być także przypisane do skrajnie różnych specjalizacji klinicznych. Z pewnością wybór takiego typu ultrasonografu, powinien zostać poprzedzony analizą nie tylko w zakresie ogólnego uwarunkowania oferty w balansie cena versus jakość, ale także na podstawie realnego zastosowania takiego ultrasonografu w określonych warunkach klinicznych.

Do takiej analizy, dystrybutorzy sprzętu do diagnostyki obrazowej tacy jak KOSMED, przygotowali możliwość odbycia bezpłatnej instalacji testowej aparatu USG klasy premium bezpośrednio w placówce medycznej, w której docelowo taki ultrasonograf będzie pracował. Sprawdzenie w ten sposób możliwości, jakie ofertuje konkretny model aparatu USG powoduje, że wybór ultrasonografu klasy premium w tym konkretnym przypadku jest dużo łatwiejszy i przemyślany, niż na przykład zakup wykonywany na podstawie prezentacji statycznej lub innej formy pokazu.

 

Dlaczego warto kupić ultrasonograf klasy premium marki ESAOTE

 

Jednym z najważniejszych czynników, przemawiających za wyborem aparatu USG klasy premium konkretnej marki ultrasonograficznej jest jej renoma i opinia wśród dotychczasowych użytkowników. ESAOTE jako dostawca rozwiązań w zakresie diagnostyki obrazowej funkcjonuje na rynku od ponad 40 lat. Tak ugruntowana historia i dekady doświadczeń w dziedzinie budowy systemów ultrasonograficznych to wartość, która odgrywa niezwykle istotne znaczenie podczas zakupu ultrasonografu klasy premium.

Udokumentowana historia marki ESAOTE to również długotrwały proces budowy starannej przewagi technologicznej, która owocuje jednymi z najlepszych ultrasonografów dostępnych na polskim rynku, oferującym wysokiej jakości funkcjonalności oraz szeroki zakres możliwości konfiguracji aparatu USG pod dowolną specjalizację kliniczną.

 

Przegląd ultrasonografów klasy premium marki ESAOTE. Co warto wybrać w 2020 roku?

 

W ofercie marki ESAOTE oraz jej polskiego dystrybutora – firmy KOSMED, znajdują się obecnie trzy modele aparatów USG klasy premium, które powinny znaleźć się w obrębie zainteresowań Klientów, poszukujących najwyższej możliwej wydajności, przy zachowaniu szerokiego spectrum możliwości diagnostycznych przypisanych do ultrasonografów zaliczanych do tej klasy.

 

Ultrasonograf MyLab 9 Platform

 

Ultrasonograf klasy premium nowej generacji. Flagowa propozycja firmy Esaote dla najbardziej wymagających użytkowników.

Cechuje go szybkość działania, pewność diagnostyczna, najlepsza jakość obrazowania oraz szeroka gama narzędzi diagnostycznych i głowic, a także niespotykana łatwość obsługi. Innowacyjne rozwiązania typu EasyMode, EasyTrace czy iMotion znacznie poprawiają komfort pracy.

Platforma MyLab ™ 9 to nowoczesna platforma z dyskiem twardym (SSD), procesorem CPU i GPU  najnowszej generacji oraz systemem Windows 10 wspierającym najnowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych i mocy obliczeniowej.

 

Ultrasonograf MyLab X7

 

Wysoka jakość w rozsądnej cenie! Poznaj nowe aparaty USG serii MyLab X.

Aparat USG MyLab X7 to najnowsza propozycja firmy ESAOTE z serii X. Super kompaktowy system USG o wielkich możliwościach!

Seria aparatów usg MyLab X wykorzystuje zaawansowane technologie firmy Esaote,  wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium. To wyważona propozycja dla osób,  które chcą by ich aparat USG był nowoczesny, bogaty w narzędzia usprawniające pracę w rozsądnej cenie. Jest to kompletny system pozwalająca na pełną diagnozę w każdej sytuacji.

 

Ultrasonograf MyLab X8 Platform

 

Esaote właśnie wprowadziło na rynek najnowszy ultrasonograf MyLab™ X8 Platform – wysokowydajną i wszechstronną platformę ultradźwiękową wspierającą szpitale i kliniki, stojące przed dzisiejszymi wyzwaniami – premiera odbyła  się na Europejskim Kongresie Radiologii, ECR 2019

W oparciu o niedawno wprowadzoną platformę technologiczną ULTRA™ profil specjalizacji aparatu USG MyLab™ X8 Platform obejmuje nieograniczone podejście do obrazowania przy pomocy ultrasonografu i wysokiej jakości opieki nad pacjentem.

 

Podsumowanie – ultrasonograf klasy premium – co to właściwie oznacza i czy warto go kupić?

 

Podsumowując, ultrasonograf klasy premium jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących zaawansowanego rozwiązania w dziedzinie diagnostyki obrazowej. Ta grupa użytkowników zawsze oczekuje maksymalnej wydajności i wysokiej jakości obrazowania ultrasonograficznego, które z założenia służy do realizacji najbardziej wymagających zadań, jakie stawiane są przed ultrasonografem klasy premium. Dodatkowo wysoka jakość wykonania i ciągłość aktualizacji oprogramowania to czynniki jakie racjonalizują zakup aparatu USG segmentu premium.

Najważniejsze z punktu widzenia wyboru aparatu USG klasy premium będą jakość komponentów z których zbudowany jest ultrasonograf, zakres i czas trwania gwarancji na ultrasonograf, a także atrakcyjna oferta finansowania takiego zakupu. Statystycznie rzecz ujmując większość ultrasonografów tego segmentu sprzedawana jest za pomocą leasingu na aparat USG i prawidłowo skonstruowany mechanizm finansowania jest również jednym z czynników wspierających podjęcie danej decyzji zakupowej.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+