zakup ultrasonografu

Ultrasonograf – dlaczego ultrasonograf jest jednym z najważniejszych sprzętów medycznych w każdej klinice?

Planując zakupy sprzętu medycznego do każdej kliniki, często należy im nadać odpowiednie priorytety. W zależności od szpitala, czy placówki medycznej znaczącą rolę w tych planach zawsze odgrywa diagnostyka obrazowa, czyli ultrasonografy. Dlaczego ultrasonograf jest jednym z najważniejszych sprzętów w klinice i jak wybrać aparat USG dostosowany do potrzeb konkretnej placówki medycznej? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

Ultrasonograf jako kluczowy element systemu diagnostyki pacjenta – jakość obrazowania jest kluczowa do prawidłowej diagnozy

 

Podstawową rolą ultrasonografu jest diagnostyka obrazowa. W wielu przypadkach ultrasonograf to pierwszy sposób diagnozy pacjenta. Biorąc pod uwagę konieczność ciągłej optymalizacji ścieżki diagnostycznej zarówno w obszarze jej szybkości jak i skuteczności zakup wysokiej jakości ultrasonografu wydaje się dobrym rozwiązaniem na te wyzwania. Każda kolejna generacja aparatów USG pozwala na coraz szersze możliwości diagnozowania. Optymalizuje się także czas wykonania takiego badania, a wraz ze zwiększoną liczbą wykonanych badań racjonalizowany jest także koszt pozyskania ultrasonografu.

Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, że badanie ultrasonograficzne jest najczęściej wykonywanym badaniem przy użyciu sprzętu medycznego – istotnym jest zapewnienie właściwej jakości urządzenia, tak by służyło efektywnie przez długi czas w możliwie szerokim spectrum przypadków.

 

Ultrasonograf weryfikuje sposób i jakość przeprowadzanego leczenia w sposób obiektywny

 

Poza samą diagnostyką, ultrasonograf pełni także funkcję w badaniu i sprawdzaniu efektów przeprowadzanego leczenia. Pozwala na to na stały monitoring pacjenta i od jego jakości może zależeć decyzja o kontynuacji lub zaniechaniu danej strategii procesu leczenia. W związku z powyższym od jakości ultrasonografu zależeć będzie dokładność takiej iteracji, a także prawidłowe wnioskowanie po stronie lekarza prowadzącego dany przypadek.

Wysokiej jakości ultrasonograf gwarantuje prawidłowy proces weryfikacji strategii leczenia, ze względu na funkcjonalności oraz jakość obrazowania. Większość aparatów USG renomowanych marek posiada dedykowane aplikacje, wspomagające proces badania i iteracji strategii przyjętego leczenia. To cenne wsparcie szczególnie w sytuacjach, gdy leczenie jest długotrwałe i wymaga istotnych nakładów, które wymagają ciągłej weryfikacji w zakresie ich ponoszenia.

Ultrasonograf wysokiej jakości to także element budujący dobre imię kliniki oraz zaufania pacjentów

 

Dbałość o wizerunek i wiarygodność jest szczególnie istotna dla nowo powstających klinik i placówek medycznych. Budowa wiarygodności opiera się przede wszystkim na wykwalifikowanym personelu medycznym.  Jednak zaplecze diagnostyczne oraz możliwości w tym zakresie są ważne, gdyż budują wizerunek i zaufanie wśród pacjentów na zewnątrz. Aparat USG wysokiej klasy jest jednym ze składników, które mogą stanowić o solidności kliniki i elementem, którym można się np. pochwalić na stronie internetowej startującej placówki medycznej.

Dodatkowo zgodnie z tym o czym pisaliśmy powyżej ultrasonograf wysokiej klasy gwarantuje także wyższą skuteczność badania – przekłada się to na satysfakcję pacjentów oraz wzrost wiarygodności diagnostycznej nie tylko pracownik ultrasonograficznej, ale całej kliniki. Ma to również duże znaczenie w procesie budowy wizerunku nowo otwieranych placówek medycznych lub w umacnianiu eksperckiego wrażanie w istniejących klinikach.

 

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości ultrasonograf? Kilka argumentów przemawiających za tą decyzją

 

Częściowo argumenty przemawiające za zakupem ultrasonografu wysokiej jakości wymieniliśmy powyżej. Jednak istnieje także kilka innych przyczyn, jakie przemawiają za zakupem dobrego ultrasonografu.

Pierwszym z nich jest z pewnością nowoczesność i zaawansowanie techniczne ultrasonografu, który planujemy nabyć. Statystycznie nowe ultrasonografy nabywane są raz na sześć do ośmiu lat. Aby utrzymać maksymalnie długi czas „aktualności” aparatu USG warto zdecydować się na ultrasonograf wysokiej klasy. Aparaty USG klasy premium często w momencie swojej premiery posiadają nowinki, które stają się standardowym wyposażeniem ultrasonografów po kilku latach.

wyprzedaż rocznika aparatów USG

Inną ważnym czynnikiem jest leasing ultrasonografu. Ponad dziewięćdziesiąt procent kupowanych aparatów USG jest nabywanych w formie leasingu. Często różnice w racie pomiędzy zaawansowanym ultrasonografem, a tańszym wyniesie nawet…kilkaset złotych miesięcznie, co może być niezauważalne w bilansie kosztów całej kliniki. W związku z tym nie warto konotować się wyłącznie na cennikowej cenie brutto, a bardziej zwracać uwagę na parametry takie jak rata leasingu i jego oprocentowanie.

 

Podsumowanie – ultrasonograf jest jednym z najważniejszych sprzętów medycznych w każdej klinice medycznej.

 

Podsumowując – ultrasonograf, to sprzęt medyczny, który często stanowi o jakości diagnostycznej danej kliniki medycznej. Powoduje to, że zakup ultrasonografu staje się jednym z najważniejszych w całym procesie wyposażania placówki. Poza samą jakością diagnozowania, dobrej jakości badania budują zaufanie pacjentów, a w połączeniu z wykwalifikowanymi specjalistami, buduje także dobre imię kliniki w środowisku medycznym. Jest to szczególnie ważne dla nowo – powstających placówek medycznych, które od samego początku muszą ze szczególną starannością dbać o swoją reputację.

Aby móc dokonać właściwego wyboru ultrasonografu, z pewnością należy do takiego zakupu podejść w sposób przemyślany i zaplanować ten proces w czasie. Warto wziąć pod uwagę możliwość wykonania bezpłatnej instalacji testowej wybranego modelu aparatu USG, aby sprawdzić możliwości takiego ultrasonografu w naszych własnych warunkach klinicznych. Tego rodzaju test pozwoli na upewnienie się co do adekwatności wyboru w zakresie danego ultrasonografu, bez ponoszenia ryzyka zakupu tego rodzaju sprzętu medycznego na własność.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+