nigeria aparat USG

Szczecińscy lekarze lecą do Afryki leczyć Kenijczyków z ultrasonografem MyLab Touch

Grupa polskich lekarzy z inicjatywy profesora Jerzego Sieńko z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego wyrusza do Afryki by wspólnie leczyć mieszkańców Kenii w charakterze wolontariuszy. Czwórka lekarzy wspomoże szpital znajdujący się w miejscowości Wambia – która zlokalizowana jest w jednej z najbiedniejszych regionów Kenii. Polskich lekarzy wspomoże przenośny ultrasonograf Esaote MyLab One Touch.

Kenijska wyprawa medyczna

 

Wyprawa przygotowywana była od dłuższego czasu. Profesor Sieńko podczas swojego pobytu w Kenii zauważył, że jeden ze szpitali posiadający dobrą pojemność nie posiada lekarzy do leczenia pacjentów. W ten sposób powstała inicjatywa rotacyjnej obecności polskich medyków, którzy będą zmieniali się co cztery miesiące na kenijskiej placówce medycznej. W składzie grupy zawsze znajdzie się ginekolog, okulista chirurg oraz ortopeda. Wyjazd organizowany jest przez dr hab. n. med. Elżbietę Petriczko – Pediatrę Endokrynologa Pomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie.

Wraz z lekarzami do Kenii pojedzie transport okularów, które były zbierane przez zachodniopomorską społeczność oraz media. Dodatkowo kilka tysięcy dolarów posłuży na wyposażenie sierocińca przy szpitalu dla dzieci z urazami neurologicznymi.

 

Ultrasonograf Esaote MyLab Touch       

 

Wraz z wyposażeniem lekarzy na wyprawę wyjedzie także ultrasonograf przenośny Esaote MyLab One Touch. Ultrasonograf MyLab One Touch to system do badań ultrasonograficznych wraz z ekranem dotykowym o wielkości 12 cali. Użytkownik obsługuje MyLab One Touch jak tablet: po prostu dotykając ekranu, bez używania klawiatury czy konieczności sięgania po zewnętrzny wskaźnik.

Ekran dotykowy o wysokiej jakości pozwala na wyraźną wizualizację wszystkich parametrów zależnych od trybu pracy i ich prostą modyfikację jednym przyciśnięciem. Ponadto MyLab One Touch przy zmianie orientacji systemu automatycznie zmienia położenie  ekranu z poziomego na pionowe.

Dzięki powyższym cechom MyLab One Touch jest idealnym ultrasonografem do działań w trudnym terenie. O wyprawie będziemy jeszcze Państwa informować

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+