Esaote koronawirus

Społeczne zaangażowanie marki ESAOTE w walce z koronawirusem

Cały świat walczy z koronawirusem. Wysiłki lokalnych rządów i międzynarodowych organizacji, wspomagane są przez lokalne społeczności, a także firmy z wielu branż. Wspólny społeczny wysiłek na wszystkich płaszczyznach znajduje także światowi liderzy produkcji sprzętu medycznego – a w śród nich nasz kluczowy partner – ESAOTE – producent ultrasonografów i aparatów USG.

Wiadomość od marki ESAOTE – wsparcie włoskiej służby zdrowia

 

Esaote, włoska firma wśród światowych liderów w dziedzinie medycznych systemów diagnostyki obrazowej, dostarczyła 103 przenośne ultrasonografy w czterech włoskich regionach wczoraj, w poniedziałek 30 marca 2020 r. Operacja, która potwierdza pełne działanie firmy nawet podczas COVID-19 poprzez zdecydowane i silne wsparcie dla krajowego systemu opieki zdrowotnej. Esaote wygrał przetarg ogłoszony przez Consip (centralny organ zakupowy zamawiający towary i usługi dla włoskich administracji publicznych) w imieniu Ochrony Ludności na dostawę 155 ultrasonografów do obsługi krajowego systemu opieki zdrowotnej.

Zamówienie, które formalnie dotarło do Esaote w czwartek 25 marca, kiedy oferta została zamknięta, zostało już zrealizowane dzięki dużemu zaangażowaniu Spółki. Oprócz reorganizacji dystrybucji w zakładzie produkcyjnym we Florencji, który jest światowym centrum badań ultrasonograficznych dla całej grupy, Esaote był w stanie zmontować, skonfigurować, dostarczyć i przetestować systemy w ciągu zaledwie trzech dni.

Systemy ultradźwiękowe, które będą wspierać włoskie oddziały intensywnej terapii i pogotowia ratunkowego, aby stawić czoła pandemii COVID-19, zostały dostarczone do Toskanii, Friuli Venezii Giulia, Emilii Romagny i Marche w zaledwie trzy dni od otrzymania zamówienia.

Systemy diagnostyczne dostarczone przez Esaote są technologiczne, innowacyjne, niezwykle proste i szybkie w użyciu, niezbędne do diagnozowania i kontroli. Platformy charakteryzują się łatwą przenośnością, co pozwala zbliżyć system do łóżka pacjenta, a także są wyposażone w cztery różne sondy, zdolne do reagowania na różne potrzeby badań brzusznych, kardiologicznych, pediatrycznych i naczyniowych.

Ciężko pracujemy i jesteśmy gotowi odegrać naszą rolę, aby pomóc naszemu systemowi opieki zdrowotnej i naszym współobywatelom – powiedział Marco Mugnaini, Country Business Director w Esaote – Włochy. Dlatego jesteśmy bardzo dumni, że odpowiedzieliśmy na przetarg ogłoszony przez Consip na rzecz ochrony ludności w terminach i terminach. Obowiązkowe „dziękuję” wszystkim pracownikom Esaote, ale przede wszystkim współpracownikom ds. Produkcji, logistyki i pomocy technicznej, którzy pracowali przez te kilka dni, aby osiągnąć trudny, ale niezwykle ważny wynik ”.

W zakładzie produkcyjnym we Florencji, podobnie jak w Genui, Esaote zreorganizował zmiany pracy, aby chronić zdrowie swoich pracowników i zagwarantować im prawidłowe wykonanie rządowych środków zapobiegających infekcji.

 

Wsparcie KOSMED dla polskiej służby zdrowia

 

KOSMED – dystrybutor marki ESAOTE na terenie polski, również wspiera polską służbę zdrowia w walce z COVID-19. Ostatnim dużym sukcesem firmy była wygrana w konkursie ofert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

respiratory-oferta

Jednocześnie w ramach reakcji na rozszerzającą się pandemię koronawirusa KOSMED wprowadził do oferty atrakcyjne cenowo respiratory, które cieszą się niezwykle dobrą opinią po swojej pracy w centrum epidemii Wuhan.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+