aparat mri cena

Rezonanse magnetyczne – najwyższy czas na przełamanie tradycji

Dedykowane rezonanse magnetyczne MRI do badań kończyn pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów oraz podniesienie poziomu efektywności bez uszczerbku dla poziomu produktywności oraz jakości obrazowania. Jako pierwsza osoba instalująca system rezonansu magnetycznego w Publicznych placówkach opieki zdrowotnej, Carlo Bartolozzi wiedział może jedną lub dwie rzeczy na temat wyzwań jakie stoją przed radiologami i jak pomocna może być technologia MRI.

Aparaty MRI we współczesnej rzeczywistości diagnostycznej

W  tym miejscu, profesor radiologii wyjaśnia jak przejście od skanowania całego ciała do dedykowanych systemów MRI firmy ESAOTE może pomóc szpitalom zwiększyć ich efektywność.

Presja ekonomiczna postawiła wiele wyzwań przed sektorem opieki zdrowotnej zmuszając jednocześnie dostawców urządzeń medycznych oraz innych przedsiębiorców do znalezienia takiego rozwiązania, które pozwoli zwiększyć skuteczność opieki zdrowotnej przy jednoczesnymi minimalizowaniu kosztów z nią związanych. Taka presja jest odczuwalna zwłaszcza w dziedzinie radiologii głównie z powodu kosztów jakie związane są z zaawansowanymi technologiami obrazowania diagnostycznego, co spowodowało że metody obrazowania znalazły się w świetle reflektorów w odniesieniu do reform podejmowanych w wielu krajach w sektorze opieki zdrowotnej.

Aparaty MRI jako poprawa efektywności i ekonomiczności diagnostyki

W obliczu tych wszystkich trudności ekonomicznych, rozwiązania diagnostyczne takie jak O-SCAN produkowany przez ESAOTE – dedykowany do wykonywania badań kończyn, stanowi niemalże mannę z nieba dla całej radiologii. Jednym z głównych powodów dzięki któremu rezonanse do badań kończyn są pociągającą inwestycją jest fakt, że mogą one być stosowane wraz z innymi urządzeniami do skanowania ciała, oszczędzając czas poświęcany na kluczowe badania kliniczne oraz pozwalając szpitalom na zoptymalizowanie posiadanych zasobów oraz zredukowanie listy oczekujących, co jest problemem dla wielu placówek opieki zdrowotnej.

Uwzględniając, że więcej niż 20% przypadków badań dotyczy stawów a tylko pozostałe przypadki dotyczą kręgosłupa, używanie prostszych systemów do badań kończyn może znacznie zwiększyć efektywność diagnostyki.

Może to również pomóc szpitalom w uniknięciu dodatkowych kosztów związanych z zakupem kolejnych systemów służących do skanowania całego ciała co z kolei wiąże się z kosztem wykonania drogich prac adaptacyjnych oraz zatrudnienia specjalistów. Biorąc również pod uwagę fakt, że urządzenia służące do skanowania całego ciała generują wysokie koszty związane z wykonaniem każdego pojedynczego badania, dedykowane systemy MRI są inteligentną alternatywą dla tradycyjnego modelu biznesowego.

aparat mri cena

Rezonans Magnetyczny O-SCAN wytwarza wysokiej jakości obrazy o jakości porównywalnej do rezonansów 1,5 T, a kosztuje tylko ułamek ceny którą trzeba wydać na ich zainstalowanie i użytek.

Opinie o rezonansach magnetycznych

„Rezonanse do badań kończyn mogą być stosowane wraz z innymi urządzeniami do skanowania ciała, oszczędzając czas poświęcany na kluczowe badania kliniczne oraz pozwalając szpitalom na zoptymalizowanie posiadanych zasobów oraz zredukowanie listy oczekujących”.

„Dedykowane systemy MRI do badań kończyn pozwalają na zredukowanie kosztów oraz podniesienie poziomu efektywności bez uszczerbku dla poziomu produktywności oraz jakości obrazowania” – wyjaśnia Carlo Bartolozzi, ordynator oddziału radiologii w szpitalu Santa Chiara Hospital w Pizie oraz profesor radiologii na Uniwersytecie Pisa School of Medicine.

„Po latach doświadczenia w pracy z wysokopolowymi systemami MRI, potrafię dostrzec możliwość pracy dedykowanych systemów MRI do badań kończyn takich jak rezonans magnetyczny O-SCAN wraz z systemami do skanowania całego ciała na oddziałach radiologicznych.”

rezonans magnetyczny cena

aparat mri cena

Rezonanse Magnetyczne wychodzą naprzeciw potrzebom diagnostycznym

Korzyści tych systemów rozpatrywane w kategoriach ekonomicznych są niemal nieograniczone. Dedykowane systemy MRI takie jak rezonans magnetyczny O-SCAN mają odpowiedni wskaźnik stosunku sygnał-szum co daje im możliwość uzyskania lepszego kontrastu w małych obszarach zainteresowania takich jak stawy: a zatem ich diagnostyczna dokładność jest porównywalna do rezonansów 1,5T. Oprócz możliwości uzyskania wysokiej jakości obrazu, systemy te cechują się również szybkością pracy, łatwiejszym pozycjonowaniem pacjenta oraz łatwością w obsłudze dając tym samym szpitalom większą elastyczność w odniesieniu do spełnienia wszystkich diagnostycznych wymogów.

Co więcej, otwarta konfiguracja oraz innowacyjny projekt systemu eliminują nieprzyjemne klaustrofobiczne reakcje, poprawiając w ten sposób ogólne samopoczucie pacjenta podczas wykonywania badania.

W dzisiejszych czasach sektor opieki zdrowotnej jest skupiony na racjonalizacji zarządzania zasobami. Wymaga to korzystania z innowacyjnych, inteligentnych oraz dedykowanych rozwiązań, które mogą zapewnić odpowiednią jakość, zoptymalizować przepływy pracy oraz zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze obu stron: pacjenta i jednostki medycznej.

rezonans magnetyczny cena

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+