Rezonans magnetyczny koszt

Rezonanse Magnetyczne ESAOTE w Pediatrii – zalety zastosowań

Wykonywanie badań diagnostycznych wśród dzieci niesie za sobą kilka dodatkowych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę. Są to między innymi kwestie związane z dokładnością odczytu badania (ze względu na mniejszy rozmiar pacjenta) a także kwestie stresu wynikające z samego procesu diagnostycznego. W wypadku powyższych czynników, wykorzystanie rezonansu magnetycznego, w formule otwartej wydaje się doskonałym rozwiązaniem.

Rezonans magnetyczny G-Scan Brio – wysoka dokładność obrazowania przy zachowaniu maksimum komfortu pacjenta

 

Dla dzieci wymagających obrazowania diagnostycznego rezonans magnetyczny Esaote G Scan Brio oferuje wysoce zaawansowane podejście do badań aparatem MRI dzieci. Ten innowacyjny MRI umożliwia obrazowanie dzieci w spokojnej, otwartej przestrzeni, redukując powszechne obawy i zapewniając najnowocześniejszą wydajność skanowania. Zgodnie z praktyką medyczną strach i dyskomfort u dzieci jest jedną z głównych przeszkód w wykonywaniu badań diagnostycznych u dzieci. Konstrukcja rezonansu magnetycznego G Scan Brio pozwala na ciągły kontakt z dzieckiem w trakcie trwania badania powodując, że diagnostykę można wykonać sprawnie i bez komplikacji.

 

Na czym polega wyjątkowość G Scan Brio w kontekście badań pediatrycznych?

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów MRI, które wymagają pełnego zamknięcia dzieci w komorze MRI, nasz rewolucyjny rezonans magnetyczny to jedno z niewielu naprawdę otwartych rezonansów magnetycznych na rynku – pokrywa tylko niewielką część ciała dziecka, pozostawiając im odkrytą głowę.  Daje to dzieciom komfortową możliwość rozglądania się po pokoju, trzymania ręki rodzica i słyszenia głosu swojego opiekuna podczas całego badania z wykorzystaniem aparatu MRI

Równie ważne dla spokoju ducha, rezonans magnetyczny Esaote G Scan Brio jest znacznie cichszy. Zamiast dudnienia i uderzeń, które są powszechne w tradycyjnych MRI, nasze ciche urządzenie tworzy spokojne środowisko, które pozwala dzieciom słyszeć głos swojego opiekuna i reagować na niego podczas całej procedury. Ze względu na swoją kojącą naturę nasz rezonans magnetyczny radykalnie zmniejsza szansę, że dziecko będzie wymagało środków uspokajających lub innych interwencji, aby przejść przez skan.

Aparat MRI G Scan Brio w Polsce

 

W Polsce została wykonana niedawno pierwsza instalacja rezonansu magnetycznego ESAOTE G-Scan Brio. Aparat MRI został zainstalowany w klinice w Głuchołazach. Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z tej przełomowej instalacji:

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+