Rezonans magnetyczny ESAOTE

Rezonans magnetyczny ESAOTE – jakie technologie znajdziemy w tych aparatach MRI?

Aparaty MRI marki ESAOTE to urządzenia medyczne, które również wpisują się w strategię marki. Dotyczy ona maksymalizacji zaawansowania technologicznego sprzętu medycznego i ciągłego poszukiwania możliwości doskonalenia. Czym zatem wyróżniają się rezonanse magnetyczne marki ESAOTE i dlaczego są potencjalnie najlepszym wyborem instalacyjnym w wielu warunkach klinicznych? O tym w dzisiejszym artykule.

Gama rezonansów magnetycznych marki ESAOTE – odpowiedź na współczesne potrzeby lekarzy diagnostów

 

Główną ideą przyświecającą stworzeniu gamy aparatów MRI marki ESAOTE, jest zapewnienie wysokiej jakości technologicznej lekarzom diagnostom, połączonej z łatwością instalacji aparatu MRI w klinice, przy możliwie niskich nakładach adaptacyjnych. Dodatkową kwestią była wysoka wydajność energetyczna aparatu, w celu optymalizacji kosztu pojedynczego badania. Te założenia spowodowały, że prace projektowe nastawione były przede wszystkim na wysoką efektywność techniczną oraz energetyczną połączoną z łatwością adaptacji urządzenia.

Te oczekiwania wypełnia gama rezonansów magnetycznych, stworzona przez ESAOTE. Aparaty MRI G-Scan, S-Scan i O-Scan spełniają założenia wprowadzenia do klinik medycznych wysokich technologii diagnostycznych przy relatywnie ekonomicznym koszcie ich wdrożenia. Każdy z nich, dedykowany do innych potrzeb klinicznych może spełniać szerokie i jednocześnie precyzyjne funkcje diagnostyczne. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie technologii MRI do wielu klinik, które wcześniej, ze względu na różne bariery nie były w stanie jej wdrożyć.

 

Unikatowy mechanizm obrotu magnesu w ESAOTE G-Scan – wsparcie lekarzy w codziennych potrzebach diagnostycznych

 

Spośród wszystkich aparatów MRI znajdujących się w gamie ESAOTE, szczególne miejsce zajmuje innowacyjny ESAOTE  G-scan Brio, umożliwiający badanie pacjenta zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej.

Rezonans magnetyczny G-scan Brio oferuje rewolucyjne rozwiązania w diagnostyce MRI, które zwiększają dokładność diagnostyczną i skuteczność badań diagnostycznych dla układu mięśniowo-szkieletowego. Wieloletnie doświadczenia poskutkowały stworzeniem rezonansu magnetycznego umożliwiającego wykonywanie badań nie tylko w pozycji lezącej ale również stojącej – pod naturalnym obciążeniem. Duży wybór dedykowanych cewek zaprojektowanych specjalnie by dostosować się do badanych części ciała do wykonywania wszystkich badań mięśniowo-szkieletowych oraz opcjonalnie dedykowana cewka do badań głowy.

Unikalne na rynku rozwiązanie zmiany pozycji pacjenta jest szczególnie istotne przy skutecznej diagnozie patologii, których obraz może ulec zmianie ze względu na postawy ciała i pozycji, jak np. ból w dole pleców. To właśnie dlatego rezonans magnetyczny G-Scan został zainstalowany w klinice w Głuchołazach, gdzie służy pacjentom w wieloma różnymi problemami dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Wysokie technologie zastosowane w aparatach MRI – kompleksowe narzędzie do skutecznej diagnostyki

 

Jednym z głównych filarów technologicznych, jakie przyświecały rozwoju aparatów MRI marki ESAOTE to dostosowanie do potrzeb pacjenta i jego wygody podczas badania. Biorąc pod uwagę powyższe, wszystkie rezonanse magnetyczne posiadają formę otwartą co wyklucza efekt klaustrofobii, który towarzyszy klasycznym aparatom MRI. Dodatkowo oprogramowanie, opracowane specjalnie do poszczególnych specjalizacji klinicznych wspomaga pracę lekarzy diagnostów podczas codziennej pracy z rezonansem magnetycznym.

Jednocześnie technologie takie jak unikalny mechanizm obrotu magnesu są jednym z punktów przewag aparatów MRI marki ESAOTE. Magnes może być obracany z pozycji poziomej do pionowej, umożliwiając obrazowanie zmian fizjologicznych pod wpływem grawitacji. Obrazowanie możemy wykonać w każdej z pozycji w zakresie od 0° to 90°. Płynność obrotu stołu jest zapewniona przez specjalny hydrauliczny mechanizm.

 

Czynniki wspomagające dostępność instalacyjną rezonansów magnetycznych ESAOTE

 

Jednym z najważniejszych idei przyświecających inżynierom ESAOTE jest stworzenie linii rezonansów magnetycznych, które zmienią sposób myślenia o instalacji rezonansu magnetycznego. Celem było stworzenie aparatów MRI, które poza zaawansowaniem technologicznym oferują także relatywną w stosunku do otoczenia rynkowego łatwość instalacji. Jednym z filarów tej koncepcji są wydajność energetyczna, ale także podejście do tzw. klatki Faradaya.

Specjalna, lekka klatka Faradaya wykonana z innowacyjnych materiałów. Dzięki swojej strukturze wykorzystuje istniejące oświetlenie i klimatyzację, zmniejszając koszty instalacji. Dzięki swojej niewielkiej wadze nie wymaga dodatkowej adaptacji budowlanej. Dzięki jej zastosowaniu, minimalna powierzchnia niezbędna do instalacji aparatów MRI marki ESAOTE wynosi poniżej dwudziestu pięciu metrów kwadratowych. System wymaga jedynie utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniu, co może zapewnić wspomniana wyżej, istniejąca już w budynku klimatyzacja.

Niskie zużycie energii jest kolejnym filarem przystępności urządzenia. Dzięki uzyskania wysokiej optymalizacji energetycznej, koszt energii zużytej do pojedynczego badania pacjenta, jest równa poborowi mocy przeciętnego czajnika energetycznego. To przekłada się również na całkowitą cenę badania, nie tylko jako koszt kliniki, ale także finalną cenę, którą musi opłacić pacjent.

 

Podsumowanie – zalety aparatów MRI marki ESAOTE na tle rynkowej średniej – czy warto zainteresować się tymi rezonansami magnetycznymi ?

 

Odpowiedź brzmi jak najbardziej twierdząco. Biorąc pod uwagę argumenty zawarte w powyższych akapitach, rezonanse magnetyczne ESAOTE to interesujący wybór na tle rynkowej średniej. Zastosowane technologie, jak również przyjazne dla użytkownika wymagania instalacyjne to argumenty, wobec których nie można przejść obojętnie, analizując perspektywę zakupu aparatu MRI. Dodatkowo sprawnie zrealizowane polskie instalacje, jak na przykład ta w Głuchołazach, udowadnia realne działanie i sprawność technologiczną aparatów MRI znajdujących się w ofercie KOSMED oraz ESAOTE.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z gamą aparatów MRI marki ESAOTE znajdujących się w polskiej dystrybucji za pośrednictwem firmy KOSMED. Z  przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z działaniem i możliwością instalacji tych aparatów MRI w Państwa klinice.

 

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+