aparat usg cena

Relacja KOSMED z Euroson 2018

W dniach 6-9 września w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się XXX Kongres Ultrasonograficzny EFSUMB oraz XIV Naukowy zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego pod wspólnym szyldem Euroson 2018, gdzie po raz 30sty specjaliści, naukowcy, przedstawiciele dystrybutorów sprzętu medycznego, a także diagności i inne osoby mające do czynienia z aparatami USG i ultrasonografią w swojej codziennej pracy mają okazję wymienić swoje doświadczenia w codziennej pracy. Przy okazji tego wydarzenia KOSMED – dystrybutor marki ESAOTE na terenie Polski zaprezentował gamę najnowszych ultrasonografów tego producenta w formie samodzielnego stoiska wystawienniczego.

Warsztaty i część wystawiennicza

Podczas Euroson 2018 można było wyodrębnić dwie zasadnicze części – wystawienniczą, oraz blok wykładowo – naukowy gdzie diagności i eksperci w dziedzinie ultrasonografii mogli wymienić doświadczenia, a także zapoznać się z najnowszymi światowymi technologiami i metodami badań. KOSMED i ESAOTE współpracując przy autorskim programie swojej obecności na wydarzeniu opracowali ciekawe panele wykładowe, sesję satelicką, a także ekspozycję najnowszych aparatów USG na własnym stoisku wystawienniczym, które zostało przygotowane wspólnie przez markę ESAOTE jak i KOSMED. Na kilkunastu metrach kwadratowych można było zapoznać się z kilkoma ultrasonografami marki ESAOTE, w tym na pierwszym publicznym pokazie nowych aparatów USG.

 

Nowe aparaty usg marki Esaote

 

Głównym bohaterem tego ostatniego, była najnowsza linia aparatów serii MyLab X, która była koronną częścią ekspozycji przygotowanej przez Esaote oraz KOSMED. Seria aparatów MyLab™ X wykorzystuje zaawansowane technologie firmy Esaote,  wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium. To wyważona propozycja dla osób,  które chcą by ich aparat USG był nowoczesny, bogaty w narzędzia usprawniające pracę w rozsądnej cenie. Jest to kompletny system pozwalająca na pełną diagnozę w każdej sytuacji. Aparaty MyLab™ serii X został wyprodukowany w filozofii odpowiedzialności ekologicznej Esaote, która zakłada produkcję i eksploatację urządzenia w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.

Rozsądne warunki cenowe, wraz z najnowszymi technologiami idealnie wpisują się w specyfikę polskiego użytkownika ultrasonografów, który oczekuje możliwie wysokiej jakości przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnych warunków zakupu. Dobierając do tego możliwość sprawdzenia aparatu we własnej klinice i na własnych warunkach diagnostycznych otrzymujemy rozwiązanie, wobec którego żaden specjalista zajmujący się ultrasonografią lub zarządzający kliniką medyczną nie może przejść obojętnie.

Prezentacja aparatów USG z serii MyLab X spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających ekspozycję. Wśród największych zalet powtarzających się wśród komentarzy wymieniane były stosunek jakości do ceny, szybkość działania i kultura pracy jednostki, jakość obrazowania a także ergonomia ultrasonografów. Wierzymy, że seria MyLab X już wkrótce może zagościć w wielu klinikach na instalacjach testowych, a także na okres dłuższej eksploatacji.

Cieszymy się z możliwości prezentacji aparatów serii MyLab X. Uważamy, że Euroson 2018 był idealnym momentem, do prezentacji aparatu tej klasy. Wiemy, że dla polskich klientów cena aparatu usg ma kluczowe znaczenie w wyborze ultrasonografu. Wierzymy, że aparaty serii MyLab X odpowiadają na tą potrzebę, przy jednoczesnym zapewnieniu jakości znanej do tej pory z aparatów klasy premium – komentują przedstawiciele KOSMED.

 

Pozostałe aparaty USG

 

Poza ekspozycją związaną z aparatami USG nowej linii X, KOSMED i Esaote przygotowali prezentację solidnych ultrasonografów, stanowiących trzon polskiej oferty ultrasonografów tego producenta. Nie zabrakło więc MyLab Gamma – ten ultrasonograf, reprezentował przenośne aparaty USG. Gamę uzupełniały stacjonarne aparaty usg – ultrasonograf klasy premium MyLab 9 oraz MyLab Eight. Wszystkie te aparaty zdążyły zyskać już uznanie wśród polskich użytkowników, jako aparaty do usg, których cena jest idealnym uzasadnieniem jakości obrazowania i łatwości użytkowania ultrasonografów.

 

Wykłady ultrasonograficzne

 

Poza ekspozycją aparatów USG KOSMED i ESAOTE zorganizowali kilka wydarzeń dedykowanych diagnostom i praktykom ultrasonografii podczas trwania Euroson 2018. Dominowały tutaj warsztaty odbywające się w dwóch językach – Ultrasonografia Płuc, oraz Warsztaty pediatryczne. Oba przyciągnęły sporą liczbę specjalistów w swoich dziedzinach, a przedstawiany materiał jak również wiedza prowadzących spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników.

Kulminacyjnym momentem części warsztatowo – naukowej, była sobotnia sesja satelitarna z udziałem przedstawicieli marki Esaote pod tytułem „Kontrasty i elastografia”. Duże zainteresowanie uczestników, mimo późnej godziny rozpoczęcia na chwilę przed ceremonią zamknięcia kongresu, było pozytywnym zaskoczeniem dla prowadzących, a jakość prowadzenia warsztatu oraz zaprezentowanie realnych przypadków klinicznych, spotkała się z uznaniem osób zainteresowanym tematyką sesji.

 

Podsumowanie

 

Euroson 2018 z pewnością możemy uznać za duży sukces organizacyjny i wizerunkowy. Możliwość prezentacji nowej gamy ultrasonografów, wraz z całą gamą funkcjonalności, oraz uczestnictwo w części naukowo – wykładowej z pewnością przełoży się na wyższą rozpoznawalność ultrasonografów Esaote na rynku Polskim – dodają przedstawiciele KOSMED. Jesteśmy przekonani, że na kolejną edycję wydarzenia przygotujemy kolejne nowości, a także zadbamy o część merytoryczną swoimi autorskimi wykładami, warsztatami oraz sesjami. Będziemy wspominać Euroson 2018 nie tylko jako miejsce pierwszego polskiego, publicznego pokazu ultrasonografów serii MyLab X, ale także jako miejsce wymiany ciekawych doświadczeń i dialogu z użytkownikami naszych urządzeń. Dziękujemy!

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+