kurs ultrasonograficzny

Przezczaszkowa ultrasonografia dopplerowska – kurs USG już w najbliższy weekend

KOSMED i Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii mają przyjemność zaprosić na kurs diagnostyki dopplerowskiej, przy pomocy aparatów usg marki Esaote. Jest to kolejna okazja do praktycznego wypróbowania urządzeń – ultrasonografów najwyższej klasy w praktyce, oraz wzbogacenia własnej wiedzy o nowe doświadczenia diagnostyczne.

Partnerstwo techniczne w projektach edukacyjnych

KOSMED od wielu lat kontynuuje pracuje z ośrodkami edukacyjnymi w Polsce w charakterze partnera technicznego, dostarczając najwyżej jakości ultrasonografy, które towarzyszą uczestnikom warsztatów ultrasonograficznych podczas kursów. Tym razem wspólnie z Roztoczańską Szkołą Ultrasonografii zapraszamy na niezwykle interesujący kurs o zastosowaniu aparatu usg i ultrasonografii w badaniu przyczaszkowym. Kurs odbędzie się w Zamościu w dniach od 30.11 do 12.02. pod kierownictwem naukowym  dr n. med. Joanny Wojczal

Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w warsztatach Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii. Dostarczymy na kurs nasze najnowsze propozycje dla klinik medycznych w tym aparat klasy premium – MyLab 9 – komentują przedstawiciele KOSMED.

Szczegóły kursu ultrasonograficznego

Program kursu rozpoczyna się już w piątek 30.11 o godzinie 15:30 wspólnym lunchem. Następnie prowadzący zaprezentują podstawy przezczaszkowego badania dupleksowego, początkowo zapoznając kursantów z teorią i podstawami fizycznymi badania, by następnie przejść do prezentacji przezczaszkowego badania dupleksowego. Po prezentacji aparaty usg trafią w ręce kursantów w celu wykonania ćwiczeń praktycznych. Pracowite popołudnie zwieńczy wspólna kolacja.

Sobota to główny dzień warsztatów. Rozpocznie się już o 9.00 wykładem na temat podstaw badania dopplerowskiego metodą “na ślepo” zapoznając kursantów z podstawami badania i protokołem badania dopplerowskiego tętnic domózgowych zewnątrzmózgowych i badania przezczaszkowego. Następnie, po części teoretycznej, badanie zostanie zaprezentowane by następnie, podobnie jak w piątek kursanci mogli praktycznie wykonać ćwiczenia związane z badaniem dopplerowskim tętnic domózgowych (zewnątrz i wewnątrzczaszkowych)

Po krótkiej przerwie lunchowej, kursanci utrwalą swoją wiedzę powtarzając ćwiczenia praktyczne z piątkowych i sobotnich tematów praktycznych. Dzień zakończy ponownie wspólna kolacja.

Niedziela jako ostatni dzień kursu, skoncentruje się na zagadnieniach łączących w sobie teorię oraz część praktyczną realizowaną przy pomocy aparatów USG. Rozpocznie je część pod tytułem: “Zwężenie i niedrożność tętnic na podstawie mózgu – obraz dopplerowski i dupleksowy”, by następnie przejść do tematu –  “Skurcz naczyniowy po krwawieniu podpajęczynówkowym”. Kolejnym elementem warsztatu będzie wykład “Krążenie oboczne na podstawie mózgu przy zwężeniu tętni domózgowych zewnątrzczaszkowych”, a warsztaty zamkną odpowiednio “Analiza widma dopplerowskiego przepływu.” oraz “Sygnały mikrozatorowe, próba na przeciek z krążenia małego do dużego”.

Po zakończonej części edukacyjnej, uczestnicy odbędą test końcowy oraz otrzymają certyfikaty uczestnictwa w kursie. Kurs obejmuje wykłady oraz zajęcia praktyczne w wymiarze minimum 19 godzin. Zajęcia praktyczne prowadzone są w grupach 4-5 osobowych.

Kurs posiada wartość 19 punktów edukacyjnych (Dziennik Ustaw 04.231.2326) oraz 19 punktów PTU (wg zasad Zarządu PTU). Warunkiem uzyskania certyfikatu uczestnictwa w kursie jest wniesienie pełnej opłaty kursowej, obecność na zajęciach i aktywne w nich uczestnictwo oraz samodzielne wykonywanie badań USG i ich opisów pod nadzorem Konsultanta RSU.

Aparaty USG obecne na wydarzeniu

KOSMED wyposaży kurs w aparaty usg najwyższej klasy. Wśród nich obecny będzie aparat usg MyLab 9. Jest to ultrasonograf klasy premium nowej generacji. Flagowa propozycja firmy Esaote dla najbardziej wymagających użytkowników. Cechuje go szybkość działania, pewność diagnostyczna, najlepsza jakość obrazowania oraz szeroka gama narzędzi diagnostycznych i głowic, a także niespotykana łatwość obsługi. Innowacyjne rozwiązania typu EasyMode, EasyTrace czy iMotion znacznie poprawiają komfort pracy.

Platforma MyLab ™ 9 to nowoczesna platforma z dyskiem twardym (SSD), procesorem CPU i GPU  najnowszej generacji oraz systemem Windows 10 wspierającym najnowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych i mocy obliczeniowej.

Zapisy i rejestracja na kurs

Rejestracja na kurs usg odbywa się drogą elektroniczną. W celu wykonania rejestracji na warsztaty prosimy o zapoznanie się z informacjami pod LINKIEM

 

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+