najlepsze aparaty USG

Przewagi ultrasonografów ESAOTE nad innymi aparatami USG – analiza konkurencyjności

Ostatnio na naszym blogu często poruszamy temat zalet ultrasonografów ESAOTE. Jednak nigdy nie analizowaliśmy przewag ultrasonografów ESAOTE nad aparatami USG innych marek ultrasonograficznych. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka najistotniejszych cech marki i ultrasonografów ESAOTE, które stanowią o przewadze tych aparatów USG nad pozostałymi, dostępnymi na rynku. Zapraszamy do lektury!

 

ESAOTE to marka, której DNA pochodzi bezpośrednio z produkcji sprzętu medycznego

 

Jedną z najważniejszych zalet ultrasonografów marki ESAOTE jest…ich producent. O szczegółach powstania jednej z najbardziej innowacyjnych firm w segmencie diagnostyki obrazowej pisaliśmy w artykule na temat historii marki ESAOTE. W odróżnieniu od dużych korporacji, gdzie ultrasonografia stanowi jeden z działów produktowych, ESAOTE to marka w całości dedykowana rozwiązaniom diagnostyki obrazowej – czyli ultrasonografom oraz rezonansom magnetycznym.

ESAOTE już od prawie czterdziestu lat dostarcza wysokiej jakości rozwiązania diagnostyki obrazowej. To ogromny kapitał doświadczeń przy zachowaniu pełnej koncentracji na określonym obszarze działalności przełożył się na wysokiej jakości rozwiązania sprzętowe i oprogramowania każdej kolejnej generacji ultrasonografów. Dodatkowo ESAOTE przeznacza co roku znaczną część swojego zysku na dalsze badania rozwojowe swoich technologii, co gwarantuje stały rozwój oferty ultrasonografów oraz rezonansów magnetycznych wraz z ich funkcjonalnościami.

 

Partnerstwa technologiczne ESAOTE, wspomagają dynamiczny proces rozwoju aparatów USG

 

Podstawą każdego udanego systemu ultrasonograficznego jest odpowiednie zaplecze sprzętowe. Z punktu widzenia sprzętowego, każdy aparat USG jest wysoce zaawansowanym komputerem z zainstalowanym szczególnym oprogramowaniem. Priorytetem w ultrasonografii jest wysoka jakość obrazowania. Obraz renderowany za pomocą monitora, a „dostarczany” poprzez głowicę ultrasonograficzną musi być we właściwy sposób przetwarzany przez procesor graficzny.

Dlatego ESAOTE w rodzinie swoich ultrasonografów wprowadzili platformę ULTRA, która oparta jest o procesor graficzny światowego giganta AMD, który zasila aparaty USG serii MyLab swoją kartą graficzną RYZEN, która oferuje wysoką jakość dynamicznego renderowania obrazu przy zachowaniu właściwej wydajności sprzętowej. Takie strategiczne partnerstwa w zakresie technologii pozwalają ESAOTE znaleźć się wśród producentów korzystających z najwyżej klasy rozwiązań.

 

Specjalistyczne aplikacje ultrasonograficzne dla każdej specjalizacji klinicznej – możliwość parametryzacji dowolnego aparatu USG

Kolejnym istotnym wyróżnikiem marki Esaote oraz oferowanych przez nią ultrasonografów jest filozofia spojrzenia na aparat USG jako platformę aplikacji ultrasonograficznych. To podejście przypomina do traktowania ultrasonografu jak komputer lub telefon komórkowy, gdzie instalujemy oprogramowanie, które jest nam niezbędne do określonych czynności. Dzięki temu ultrasonograf marki ESAOTE, można dostosować do określonej specjalizacji medycznej, bez potrzeby ingerencji w warstwę sprzętową ultrasonografu (za wyjątkiem doboru właściwego zestawu głowic, lub akcesoriów).

To podejście uelastycznia ofertę ultrasonografów ESAOTE, umożliwiając dopasowanie praktycznie każdego aparatu USG do specyficznych potrzeb diagnostycznych każdej specjalizacji medycznej. Dzięki tej platformizacji ultrasonografy ESAOTE stanowią jedne z najbardziej uniwersalnych platform diagnostycznych na rynku.

 

Przełomowe głowice ultrasonograficzne – najwyższa jakość obrazowania na rynku

 

Dużą uwagę w procesie rozwoju aparatów USG, ESAOTE przykłada do rozwoju głowic ultrasonograficznych. Jednym z największych, ostatnich osiągnięć marki są głowice typu IQ Probes. Projekt głowic ultrasonograficznych IQ Probes, materiały i technologie ich produkcji są fundamentalnymi determinantami jakości systemów ultrasonograficznych. Dzięki innowacyjności, głowice ultrasonograficzne o złotym standardzie – iQ Probes stają się najnowszą technologią firmy ESAOTE.

Rozwój głowic ultrasonograficznych jest jednym z filarów strategii rozwoju ESAOTE. O szczegółach koncepcji głowic typu IQ Probes mogą Państwo przeczytać w jednym z naszych poprzednich wpisów.

 

Pełna gama ultrasonografów przenośnych i stacjonarnych – filozofia pełnej adekwatności do potrzeb rynku

 

Kolejną przewagą konkurencyjną ESAOTE, jest filozofia pełnej komplementarności do potrzeb rynku medycznego. ESAOTE w niezwykle dynamiczny sposób rozwija swoją gamę aparatów USG wprowadzając na rynek kilka modeli ultrasonografów rocznie. Jednocześnie stale dopasowuje ofertę dla wszystkich diagnostów – zarówno poszukujących kompaktowych, przenośnych ultrasonografów, jak i tych stacjonarnych oferujących wysokie możliwości diagnostyczne.

Odrębną kwestią jest polityka cenowa oferowanych aparatów USG. ESAOTE, dba aby funkcjonować we wszystkich (poza skrajnie budżetową, gdzie niezbędny byłby kompromis jakościowy w obszarze jakości obrazowania i diagnostyki, co stanowi jeden z filarów wartości firmy) segmentach rynku oferując zarówno ultrasonografy przypisywane do kategorii podstawowych aparatów USG z najważniejszymi funkcjonalnościami jak i aparaty USG, które reprezentują klasę premium, zachowując jednocześnie wysoką przystępność cenową w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Ciekawym przykładem jest tutaj najnowszy aparat USG serii MyLab X – MyLab X8, który zaliczany do kategorii klasy premium, potrafi być tańszy nawet o 25% w stosunku do analogicznego sprzętu medycznego oferowanego przez konkurencję.

 

Podsumowanie – dlaczego warto kupić ultrasonograf ESAOTE spośród wszystkich konkurujących sprzętów ultrasonograficznych?

 

Podsumowując, z pewnością jeżeli szukamy wysokich technologii ultrasonograficznych, aparaty USG marki ESAOTE, stanowią sprzęt medyczny, którym z pewnością należy się zainteresować. Połączenie starannie przygotowywanych technologii ultrasonograficznych, z wieloletnią tradycją w tworzeniu ultrasonografów najwyższej jakości stanowią argumenty, z którymi trudno dyskutować. Całość uzupełniają bogate możliwości konfiguracji ultrasonografów do każdej specjalizacji medycznej.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą ultrasonografów marki ESAOTE i zachęcamy do kontaktowania się z nami w celu omówienia bezpłatnej instalacji testowej wybranego modelu ultrasonografu. Z przyjemnością przedstawimy zalety tych urządzeń w praktyce w Państwa warunkach klinicznych.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+