aparat mri cena

Pierwsza w Polsce instalacja obrotowego rezonansu magnetycznego G-scan – badania w pozycji stojącej – zakończona sukcesem.

Dobiegła końca pierwsza polska instalacja rezonansu magnetycznego G-Scan w Głuchołazach. Dzięki niej jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie diagnostyki obrazowej jest już dostępne dla Polskich pacjentów. Aparat MRI G-Scan umożliwia przeprowadzanie badania pacjenta w pozycji pionowej, przy zachowaniu naturalnego dla niego obciążenia.

Nowoczesny aparat MRI już w Polsce

 

Dzięki tej nowoczesnej technologii zainstalowanej w firmie Ortopedia S.C. w Głuchołazach pacjenci uzyskali dostęp do wysokiej jakości nowoczesnego aparatu MRI, pozwalającego na wykonanie badania układu mięśniowo szkieletowego. To rozwiązanie także pozwala na zmianę pozycji pacjenta w trakcie badania. Dzięki temu np. przy diagnozie patologii uzyskiwana jest możliwość wykluczenia błędów wynikających ze zmiany postawy ciała oraz pozycji w sytuacjach takich jak np. ból pleców w ich dolnej części.

 

Aparat MRI G-scan pozwala nie tylko na badanie w pozycji stojącej, ale również posiada strukturę otwartą, dzięki czemu poprawia się komfort pacjenta podczas badania. W szczególności odczują to osoby, które mają problemy z tytułu klaustrofobii lub doświadczają dyskomfortu z tytułu przebywania w ciasnych i zamkniętych pomieszczeniach.

 

Aparat MRI nakierowany bezpośrednio na pacjenta

 

Cieszymy się z instalacji tak nowoczesnego rezonansu magnetycznego jakim jest G-Scan – komentują przedstawiciele KOSMED  – dystrybutora rezonansów magnetycznych marki Esaote na terenie Polski. Wierzymy, że w ten sposób pacjenci poszukujący możliwości wykonania badania w pozycji pionowej lub Ci którzy otrzymali taką rekomendację od swojego lekarza prowadzącego będą mogli trafić do kliniki firmy Ortopedica w Głichołazach w celu wykonania badania – dodają.

Jest to pierwsza w Polsce instalacja systemu do diagnostyki metodą rezonansu magnetycznego  który jest przeznaczony do obrazowania układu mięśniowo-szkieletowego pod naturalnym obciążeniem, w szczególności kończyn i kręgosłupa odcinka L, S, C . Rezonans magnetyczny G-scan Brio dzięki technologii  pochylania stołu z pacjentem umożliwia  wykonanie badania wszystkich stawów oraz kręgosłupa w pozycji lezącej i stojącej (obciążonej) umożliwiając obrazowanie zmian fizjologicznych pod wpływem grawitacji. Obrazowanie możemy wykonać w każdej z pozycji w zakresie od 0° to 90°. Płynność obrotu stołu jest zapewniona przez specjalny hydrauliczny mechanizm.

 

Jak wygląda badanie pod obciążeniem przy pomocy rezonansu magnetycznego G-Scan?

 

Pacjent badany jest najpierw w sposób tradycyjny na wznak w poziomie a następnie w pozycji pionowej co daje możliwość obserwacji zachowania się układu mięśniowo-szkieletowego i zmian pod obciążeniem (pozycja stojąca).  Dzięki temu, że rezonans G-scan Brio daje możliwość wykonywania zarówno badań MRI pod obciążeniem, jak i tradycyjnych badań mięśniowo-szkieletowych, wykonane badania można porównać i postawić najdokładniejszą diagnozę.

Wyjątkową cecha rezonansu magnetycznego G-Scan jest bardzo krótki czas pozycjonowania pacjenta – wystarczy położyć pacjenta i nacisnąć klawisz, a pacjent zostanie automatycznie ustawiony zgodnie z rodzajem badania.

aparat mri cena

Istnieją patologie, w których badanie pod obciążeniem ma kluczowe znaczenie np. w badaniach kręgosłupa, stawu kolanowego  czy też np.  kostki stopy w których normalny rezonans magnetyczny jest nie ujawnia zmian, a pacjent ma objawy kliniczne.

Patologie uwidaczniane przy pomocy badania rezonansem magnetycznym G-Scan pod obciążeniem:

  • Stabilność / niestabilność kręgosłupa
  • Patologie zwyrodnieniowe w kręgosłupie
  • Zmiany i patologie w kolanie (zmiany łękotki, rzepki kolanowej)
  • Urazy biodra
  • Urazy dłoni, nadgarstka i łokcia
  • Zaawansowana diagnoza barku
  • Patologie zmian kostno-stawowych  (Medycyna Sportowa)
  • Zmiany powodujące odczuwanie bólu

 

Podsumowanie instalacji rezonansu magnetycznego w klinice w Głuchołazach

 

aparat mri cena

Precedensowa instalacja rezonansu magnetycznego G-Scan w klinice w Głuchołazach z pewnością jest krokiem milowym w zapewnieniu polskiemu pacjentowi dostępu do najnowocześniejszych na świecie technologii diagnostycznych. Wierzymy, że każda kolejna instalacja aparatów MRI tego typu pozwoli na poprawę jakości diagnostyki świadczonej w polskich placówkach medycznych. Życzymy firmie Ortopedia S.C. sukcesów w prowadzeniu badań przy pomocy rezonansu magnetycznego G-Scan!

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+