respirator blog

Nowy sprzęt medyczny w ofercie KOSMED – respiratory. Z myślą o polskich szpitalach w dobie pandemii koronawirusa

KOSMED to marka, która w sposób ciągły chce reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby polskiej służby zdrowia. W związku z zagrożeniem, jaki niesie ze sobą wzrost zakażeń, związanych z wirusem COVID-19 w trybie nadzwyczajnym postanowiliśmy wprowadzić do oferty kompaktowe respiratory, które już od dzisiaj znajdują się w naszej ofercie. Jednocześnie skorzystaliśmy z doświadczeń świata w tym zakresie i wybraliśmy urządzenia, które łączą w sobie atrakcyjną cenę i spełnienie wymagań klinicznych. Zapraszamy do lektury.

Respirator to jeden z podstawowych sprzętów medycznych w walce z koronawirusem

 

Koronawirus (potoczna nazwa choroby nazwanej COVID-19) to infekcja atakująca układ oddechowy. W przypadku, gdy pacjent jest w zaawansowanym jej stadium potrzebne jest wsparcie jego układu oddechowego na poziomie podstawowej wymiany gazowej. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą respiratory, które umożliwiają wspomaganie funkcji życiowych pacjenta w tych trudnych sytuacjach, gdy samodzielne oddychanie nie jest możliwe.

W związku z powyższym respirator jest jednym z kluczowych narzędzi, które służą podtrzymaniu funkcji życiowych pacjenta w krytycznych fazach choroby, gdy jego wydolność oddechowa nie pozwala na samodzielne spełnianie podstawowych funkcji życiowych.

 

Respiratory w dystrybucji KOSMED – połączenie atrakcyjnej ceny z jakością sprawdzoną w realnych sytuacjach klinicznych

 

W naszej dystrybucji znalazły się respiratory YH830. Jest to szczególny model respiratora. Ponad 6000 sztuk tych urządzeń służyło podczas szczytu epidemiologicznego w Wuhan, gdzie rozpoczęła się światowa pandemia koronawirusa (COVID-19). To w jaki sposób respiratory tego typu służyły u źródła pandemii, w naszej opinii jest dostateczną rekomendacją dotyczącą skuteczności i jakości tych urządzeń. Dodatkowo kluczową kwestią jest ich niska cena – dobieraliśmy ofertę urządzeń w taki sposób, by możliwie szeroko zagwarantować ich dostępność, a koszt był na poziomie, pozwalającym na zakup takiego respiratora dla niemal każdego rodzaju służby medycznej w Polsce.

 

Respirator YH830 – co znajdziemy w ofercie KOSMED?

 

Obecnie w ofercie znajdują się dwa warianty respiratora YH830. Pierwszym z nich jest wersja stacjonarna, która może zostać umieszczona. Pierwsza jest wyposażona w wózek umożliwiający swobodne przemieszczanie się respiratora niezależne od miejsca, gdzie znajduje się pacjent. To rozwiązanie, jednocześnie pozwala na pełną mobilność, identyczną jak w przypadku ultrasonografów na wózkach transportowych. Drugim rozwiązaniem jest wersja stacjonarna, która ze względu na niewielkie rozmiary będzie mogła stać chociażby na stoliku przy łóżku pacjenta.

respiratory-oferta

Niezależnie od wersji oba respiratory YH830 są wyposażone w nawilżacze powietrza, które są zintegrowane w jednej obudowie wraz z respiratorem, co znacznie poprawia ich walory użytkowe. Łatwa obsługa, niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika i czytelny, kolorowy wyświetlacz LCD – to także wyróżniki tych respiratorów.

Dodatkowo na wyposażeniu każdego zestawu znajduje się jeden z dwóch wariantów komfortowych, dedykowanych masek pacjenta przystosowanych do pracy w zakresie ciśnienia od 4 do 30 cm H2O.

 

Podsumowanie – respiratory YH830 dla Polskiej służby zdrowia

 

Podsumowując, respiratory YH830 to ekonomicznie racjonalna szansa na zaopatrzenie się w sprzęt do bezpośredniego wsparcia procesów oddechowych. Jest to krytycznie ważny sprzęt medyczny w czasie trwania epidemii koronawirusa COVID-19, który wymaga stałego monitoringu pacjentów i często wsparcia ich procesów oddechowych. YH830 jest w stanie spełniać to zadanie.

 

 

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+