Aparat MRI cena

MRI firmy ESAOTE w odniesieniu do patologii reumatologicznych

ESAOTE ma długie doświadczenie w używaniu rezonansów magnetycznych  w reumatologii. Przez lata byliśmy jedynymi firmami zajmującymi się systemami MR, które były obecne na dwóch najważniejszych kongresach ACR w Stanach Zjednoczonych oraz EULAR. Aparaty MRI ESAOTE były używane również w fazie wprowadzania na rynek tzw. leków biologicznych (DMARDS) w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów przez firmy takie jak ABBOT która współpracuje z ESAOTE w ramach programu współdziałania.

Grupa OMERACT (wskaźniki skuteczności w reumatologii) użyła rezonansów ESAOTE aby stworzyć pierwszy obraz MRI nadgarstka.

Zaangażowanie ESAOTE na polu zastosowania rezonansów jest również uwidocznione w dedykowanej SW dla dokonania oceny terapii „Advanced MRI Dynamic Analysis” [Zaawansowaną  Analizą Dynamiczną]

Dynamiczna Analiza MRI

Dynamiczna Analiza MRI dostarcza porównanie poboru kontrastu oraz nową metodę analizy poboru środka kontrastowego [Contrast Media Uptake] w oparciu o mapę kolorów. Jest to możliwe dzięki użyciu zaawansowanego algorytmu pozwalającego na zminimalizowanie skutków ruchów pacjenta oraz na prawidłowe grupowanie danych które umożliwiają rozróżnienie patologicznych obszarów od struktur fizjologiczno-anatomicznych takich jak naczynia krwionośne i inne, oraz w szczególności nałożenie mapy kolorów na obraz (od czerwonego do niebieskiego). To nowe intuicyjne podejście pozwala lekarzom na dokonanie lepszej identyfikacji obszarów gdzie zapalenie mazi stawowej jest silniejsze (kolor czerwony) oraz zweryfikowanie skuteczności stosowanej terapii podczas kolejno następujących po sobie faz.

Pre-therapy                                         Post therapy

aparat mri cena

O rezonansach magnetycznych ESAOTE oraz patologiach reumatologicznych

Wszystkie systemy MRI ESAOTE odpowiadają szerokiej gamie zastosowań, które zaspokoją każde potrzeby. Biorąc pod uwagę rozdzielczość przestrzenną , grubość odcinków może być tak mała jak grubość 0,4 mm w przypadku obrazowania łączeń w wysokiej rozdzielczości. To co czyni firmę ESAOTE liderem w dziedzinie MRI to pozycjonowanie pacjenta. Dzięki otwartej budowie rezonansu pacjent może być ułożony bardzo wygodnie. W przypadku obrazowania nadgarstka/ręki typowa pozycja w tradycyjnych rezonansach to pozycja „superman” która jest bardzo niewygodna w szczególności dla pacjentów w podeszłym wieku i ze schorzeniami reumatologicznymi.

Rezonanse Magnetyczne firmy ESAOTE zapewniają pacjentowi wygodną pozycję która jest kluczowa dla jakości obrazowania (nie pojawiają się wówczas artefakty związane z ruchami pacjenta). Systemy MRI produkowane przez firmę ESAOTE są używane m.in. przez reumatologów takich jak dr Norman Gaylis – jednego z czołowych specjalistów w dziedzinie artretyzmu oraz chorób reumatologicznych (Floryda, USA).

Dynamiczna Analiza przy użyciu aparatu MRI

System Dynamic MRI autorstwa ESAOTE ujawnia uszkodzenia, które są trudne lub niemalże niemożliwe do zobaczenia na standardowych statycznych badaniach przeprowadzanych przy użyciu tradycyjnych rezonansów. Dynamic MRI ESAOTE Zapewnia diagnozę uszkodzeń, które uwidaczniają się dopiero podczas ruchu stawów, czego nie można zaobserwować w badaniach wykonywanych standardowymi systemami MRI, które pokazują obrazy statyczne.Dynamic MRI ESAOTE jest niezastąpionym narzędziem diagnostycznym zwłaszcza w dziedzinie medycyny sportowej.

WAŻNE: Konstrukcja i oprogramowanie unikatowych rezonansów magnetycznych ESAOTE jako jedyne umożliwiają zobrazowanie ruchu stawów w czasie rzeczywistym. Obraz ten może być zarchiwizowanych w formacie video.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+