aparat usg cena

Kolejne warsztaty ultrasonograficzne z udziałem KOSMED i aparatów usg Esaote

Już po raz kolejny KOSMED i ESAOTE umożliwiają wykorzystanie swoich ultrasonografów podczas warsztatów ultrasonograficznych. Tym razem tematem będzie Ultrasonografia dopplerowska w neurologii TCD TCCS. Warsztaty odbędą się w Puszczykowie (województwo wielkopolskie)

Termin i miejsce warsztatów ultrasonograficznych

Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Szkoła Diagnostyki Obrazowej. Kurs odbędzie się w dniach 21-24 marca 2019 roku w Hotelu Wielspin ul. Wysoka 8. Prowadzącą kurs jest Dr. N. med. Joanna Wojczal – Kierownik Pracowni Neurosonologii Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W warsztacie będzie uczestniczył także dr. n.med Tomasz Tomczyk, który jest ordynatorem oddziału udarowego w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu oraz prof. Marcin Gabriel z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Wewnątrznaczyniowej, Flebologii i Angiologii w Poznaniu.

Wszyscy wykładowcy posiadają ogromne doświadczenie w zakresie ultrasonografii naczyń

Harmonogram warsztatów usg

Początek kursu zaplanowany jest na czwartek na godzinę 10.00. Rozpocznie go wykład Prof. Dr hab. Med. Marcina Gabriela na temat anatomii tętnic zewnątrz i wewnątrzczaszkowych oraz podstaw i technik wykonywania badania dopplerowskiego i dupleksowego tętnic zewnątrzczaszkowych. Po jego zakończeniu, rozpocznie się przerwa obiadowa, a następnie od godziny 14.00 do godziny 18.00 kursanci wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych.

Piątek rozpocznie się wykładem Dr. med. Joanny Wojczal, który zostanie podzielony na kilka bloków tematycznych:

  • Podstawy badania dopplerowskiego tętnic wewnątrzczaszkowych
  • Podstawy badania dupleksowego tętnic wewnątrzczaszkowych
  • Zwężenie tętnic wewnątrzczaszkowych
  • Skurcz naczyniowy po krwawieniach
  • Patologia krążenia w zakresie unaczynienia tylnej części koła Willisa

Po jego zakończeniu odbędzie się przerwa obiadowa, a następnie po raz kolejny odbędzie się warsztat praktyczny, przy użyciu aparatów usg marki Esaote. Dzień zakończy kolacja, zaplanowana na godzinę 18.00.

Sobotę zaczniemy od wykładu Dr med. Joanny Wojczal na temat znaczenia usg w kwalifikacjach do zabiegów udrażniania tętnic szyjnych i monitorowania. Po jego zakończeniu Dr med. Tomasz Tomczyk przeprowadzi warsztat, który skoncentruje się na ultrasonograficznej ocenie morfologii tętnic szyjnych i kręgowych, ocenie przepływu krwi w tętnicach domózgowych oraz omówi diagnostykę tętnic przyczaszkowych z punktu widzenia lekarza neurologa. Po raz kolejny dzień zakończy część praktyczna, która rozpocznie się bezpośrednio po przerwie obiadowej.

Ostatni dzień warsztatów ultrasonograficznych (niedziela), będzie krótszy od poprzednich. Rozpocznie się wykładem Prof. Dr hab. Med. Marcina Gabriela, który zostanie podzielony na dwa bloki:

  • Opis badania.
  • Zespół podkradania

Po jego zakończeniu kursanci wykonają test sprawdzający wiedzę oraz wykonają ostatnią sesję praktyczną na aparatach usg. Całość warsztatów zakończy obiad, zaplanowany na godzinę 13.00

Jakie aparaty usg będą dostępne na warsztatach ultrasonograficznych?

KOSMED – partner techniczny wydarzenia przygotuje dla kursantów dwa, nowoczesne aparaty usg. Pierwszym z nich będzie ultrasonograf MyLab 9 EXP – flagowy aparat usg marki ESAOTE, dla najbardziej wymagających użytkowników, o wysokiej dynamice działania oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

Drugą propozycją będzie aparat usg MyLab Eight EXP – również zaawansowany ultrasonograf do rozwiniętej diagnostyki ultrasonograficznej, dedykowany zarówno specjalistycznym oddziałom szpitalnym, jak i możliwy do zastosowania jako wielodyscyplinarny ultrasonograf do instalacji w centrach medycznych.

Rejestracja i koszt warsztatu ultrasonograficznego

Rejestracja na warsztaty jest dostępna na stronie Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej, a koszt jest zależny od wybranej przez uczestnika opcji noclegu.

 

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+