ranking aparatów USG 2023

Jaki aparat USG warto kupić w 2023 roku? Na co warto zwrócić uwagę? Ranking aparatów USG 2023

Rok 2023 dla wszystkich jest z pewnością okresem pełnym wyzwań i niepewności. Z jednej strony słyszymy o postępującej inflacji, wojnie na Ukrainie i stopniowym hamowaniu gospodarki, a z drugiej ciągle widoczna jest wysoka aktywność gospodarcza. Branża medyczna jako ta, która kojarzy się jednak z najbardziej podstawowymi potrzebami – zdrowiem zdaje się jednak być bardziej odporna na nadchodzący kryzys gospodarczy. Jak zatem wybrać w 2023 roku aparat USG? Zapraszamy do naszego rankingu ultrasonografów na rok 2023.

Zakup aparatu USG w 2023 roku – czy inflacja powoduje wzrost cen ultrasonografów?

 

Jednym z najczęstszych pytań jakie otrzymujemy od klientów w 2023 roku jest informacja o wzrostach cen związanych ze wzrostem inflacji w Polsce. Należy jednak zaznaczyć, że wzrost cen aparatów USG w 2023 roku nie jest tak wysoki jak innych produktów.

Wiąże się to również z faktem, że aparaty USG produkowane są poza terytorium Polski, gdzie wzrosty inflacyjne nie są tak gwałtowne jak w Polsce, co przekłada się na łagodniejszy wzrost cen ich zakupu. Aby dokładnie zapoznać się z cenami aparatów USG w 2023 roku, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami dystrybutorów wybranej marki ultrasonograficznej.

 

Zakup ultrasonografu w 2023 roku – problem łańcucha dostaw

 

Kolejnym czynnikiem motywującym do sprawnej decyzji zakupowej aparatu USG w 2023 roku są światowe problemy w łańcuchu dostaw komponentów i półprzewodników. Dotyczy to zarówno klasycznych producentów elektroniki masowej jak i sprzętu specjalistycznego. W wypadku marek ultrasonograficznych problemy nie są tak poważne jak na przykład w segmencie motoryzacji, jednak z pewnością warto mieć to na uwadze.

Najlepszą rekomendacją w wypadku zakupu aparatu USG jest kontakt z dystrybutorem danej marki z odpowiednim wyprzedzeniem w celu potwierdzenia dostępności danego modelu ultrasonografu. Ułatwi to także na przykład dopasowanie konfiguracji aparatu USG do aktualnej dostępności komponentów i przyspieszenia ewentualnej dostawy.

 

Ranking aparatów USG w 2023 roku – co warto wybrać dla swojej kliniki?

 

W rankingu aparatów USG na 2023 rok zawarliśmy zarówno aparaty USG stacjonarne jak i ultrasonografy mobilne, dedykowane dla różnych specjalizacji oraz sposobów wykorzystywania sprzętu do diagnostyki obrazowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

 

Aparat USG MyLab X75

 

Aparat USG MyLab™ X75  najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i najwyższe zaangażowanie firmy ESAOTE, dające rezultat w postaci niezawodnego oraz łatwego w użyciu narzędzia, wspierającego wszelkie wyzwania diagnostyki obrazowej dzisiejszych czasów.

Zobacz MyLab X75

 

Ultrasonograf USG MyLab X9

 

MyLab X9 to najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i najwyższe zaangażowanie firmy ESAOTE dały rezultat w postaci niezawodnego i łatwego w użyciu narzędzia, wspierającego wszystkie wyzwania diagnostyki obrazowej dzisiejszych czasów.

System ten oferuje bardzo szeroki pakiet funkcji i opcji oraz specjalnych trybów, co w połączeniu z szeroką ofertą głowic (także w technologii Single Crystal) powoduje, że MyLab X9 to optymalny wybór dla placówek referencyjnych.

Zobacz MyLab X9

 

Aparat USG Mylab X5

 

Aparat usg MyLab X5 to najnowsza propozycja firmy ESAOTE z serii X. Super kompaktowy system USG o wielkich możliwościach. Seria aparatów MyLab X wykorzystuje zaawansowane technologie firmy Esaote,  wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium. To wyważona propozycja dla osób,  które chcą by ich aparat USG był nowoczesny, bogaty w narzędzia usprawniające pracę w rozsądnej cenie. Stosunek jakości do ceny to bez wątpienia mocna strona tego aparatu. Oferuje wysoką jakość oraz wsparcie dla wszystkich sektorów diagnostyki ultrasonograficznej.

Zobacz MyLab X5

 

Ultrasonograf USG MyLab Omega

 

Pierwszy w naszym zestawieniu przenośny aparat USG

MyLab Omega to przenośny multidyscyplinarny ultrasonograf z klasy premium. Zapewnia najwyższy poziom wydajności dla każdej możliwej aplikacji. Zapewnia niezwykłą zwinność dzięki wbudowanym podwójnym gniazdom głowic, z możliwością rozszerzenia do 4 gniazd dzięki dodatkowemu adaptorowi. Wyjątkowo elastyczny z unikalnym wbudowanym ekranem dotykowym i obrotowym ekranem.

Zobacz MyLab Omega

 

Aparat USG MyLab 9 Platform

 

Ultrasonograf klasy premium nowej generacji. Flagowa propozycja firmy Esaote dla najbardziej wymagających użytkowników.

Cechuje go szybkość działania, pewność diagnostyczna, najlepsza jakość obrazowania oraz szeroka gama narzędzi diagnostycznych i głowic, a także niespotykana łatwość obsługi. Innowacyjne rozwiązania typu EasyMode, EasyTrace czy iMotion znacznie poprawiają komfort pracy.

Zobacz MyLab 9 Platform

 

Podsumowanie – ranking aparatów USG 2023 – jaki aparat USG wybrać ?

 

Podsumowując – niezależnie od panującej obecnie atmosfery gospodarczej, z pewnością wiele klinik będzie musiało dokonać modernizacji swojego parku ultrasonograficznego. W związku z powyższym z pewnością (biorąc pod uwagę łańcuchy dostaw i dostępność) należy zastanowić się nad odpowiedzialnym podejściem do zakupu aparatu USG np. poprzez odbycie dedykowanej instalacji testowej wybranego modelu aparatu USG, a także odpowiedniej jego konfiguracji.

Ranking aparatów USG jest z pewnością jedną z dróg uzyskiwania rekomendacji do zakupu ultrasonografów, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb klinicznych danej placówki medycznej. Z pewnością warto jest wyznaczyć sobie priorytety związane z zakupem ultrasonografu i skonsultować je z przedstawicielem wybranego przez siebie dystrybutora aparatów USG.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+