Jaki aparat USG kupić w 2021 roku? Czy w okresie pandemii warto zainteresować się nowościami na rynku ultrasonograficznym?

Kończący się rok 2020 był jednym z najcięższych dla wszelkiego rodzaju aktywności publicznych, a w szczególności dla służby zdrowia. Epidemia koronawirusa pokazała, że służba zdrowia bez nowoczesnych i łatwo dostępnych technologii nie może funkcjonować sprawnie we współczesnym świecie. Stąd reakcja producentów wszelkiego rodzaju sprzętu medycznego i koncentracja na innowacjach, które pozwalają na jak najwyższą dostępność sprzętu do diagnostyki pacjentów, umożlwiających jasne określenie ścieżki leczenia. Na jakie aparaty USG należy zwrócić uwagę planując zakup w 2021 roku? O tym już dzisiaj, w naszym artykule. Zapraszamy!

 

Jakie aparaty USG będą popularne w 2021 roku? Na jakie ultrasonografy należy zwrócić uwagę?

 

Rok 2021 będzie dla producentów aparatów USG z pewnością okresem stabilizacji biznesowej. Premiery nowych modeli, przełożonych z 2020 roku będą stopniowo się wydarzały, jednak przy zachowaniu pewnej ostrożności, wynikającej z dalszej niepewności gospodarczej. Dzięki temu będziemy mogli obserwować ostrożny powrót do normalnej działalności biznesowej na publicznym i prywatnym rynku medycznym, który z pewnością nadal będzie jednym z głównych obszarów zapotrzebowania na diagnostykę obrazową.

W wypadku marki ESAOTE z pewnością możemy oczekiwać zwiększonego zaangażowania w doskonalenie dotychczas wytworzonych modeli, które z pewnością otrzymają aktualizacje oprogramowania jak również akcesoriów do najnowszych aparatów USG. Z pewnością wysoką popularność utrzymają aparaty USG serii MyLab X, a także ultrasonografy przenośne, takie jak MyLab Gamma, MyLab Omega czy MyLab Sigma. Marka ESAOTE dotychczas nie opublikowała danych dotyczących nowych premier ultrasonografów, lecz z pewnością możemy się ich spodziewać w dalszej części roku.

 

Czy w 2021 roku warto zakupić ultrasonograf?

 

Mimo powyższych czynników z pewnością rok 2021 jest dobrym rokiem na zakup aparatu USG z kilku powodów. Pierwszym z nich jest możliwość wyboru ultrasonografu z całkiem licznej oferty aparatów USG dostępnych od ręki. Część dystrybutorów w obawie przed trudnościami logistycznymi związanymi z importem produktów z powodu epidemii koronawirusa wcześniej zwiększyło swoje stany magazynowe, co przyczynia się do wysokiej dostępności najbardziej popularnych modeli aparatów USG. Warto mieć to na uwadze w kontekście planowanych zakupów ultrasonografów.

Kolejnym czynnikiem sprzyjającym zakupowi aparatu USG w 2021 roku jest możliwość uzyskania atrakcyjnej ceny na zakup ultrasonografu. Dzięki zmieniającemu się otoczeniu konkurencyjnemu i spowolnieniu gospodarczemu dystrybutorzy aparatów USG posiadają pewną presję cenową, która wymusza elastyczniejszą politykę dotyczącą rabatowania ultrasonografu.

 

Czy w 2021 roku producenci aparatów USG planują stworzyć nowe modele ultrasonografów?

 

Zgodnie z tym co pisaliśmy w powyższych akapitach trudno jest oczekiwać wielu premier nowych modeli ultrasonografów w 2021 roku. Producenci aparatów USG z pewnością przyjmą zachowawczą politykę ogłaszania nowych modeli aparatów USG i będą rozważać rozwój swojego portfela produktowego znacznie ostrożniej niż w latach ubiegłych. To z kolei spowoduje, że „drugą młodość” uzyskają aparaty USG, które są już obecne w ofercie i uzyskają „lifting” oprogramowania, gamy kompatybilnych głowic oraz akcesoriów.

W połączeniu z wspomnianą wcześniej wyższą elastycznością cenową oraz powyższą polityką produktową stwarza to dla klientów ciekawą okazję do zakupu aparatu USG w bardzo dobrej cenie przy stosunkowo wysokiej adekwatności technologicznej. Warto skorzystać z tej szansy na zakup aparatu USG w 2021 roku.

 

W jaki sposób sfinansować zakup aparatu USG w 2021 roku?

 

W momencie podjęcia decyzji zakupowej o zakupie aparatu USG należy zdecydować się na odpowiednie finasowanie ultrasonografu. W związku z zaostrzoną polityką kredytową większości banków, w związku z epidemią COVID-19 najlepszym wyborem w 2021 roku będzie leasing aparatu USG. To bezpieczne i elastyczne źródło finansowania z pewnością będzie jednym z głównych wyborów wszystkich Klientów poszukujących aparatu USG w 2021 roku. Już teraz ultrasonografy finansowane leasingiem to ponad 80% wszystkich sprzedanych ultrasonografów. Spodziewamy się, że w 2021 roku finansowanie leasingiem będzie stanowiło jeszcze wyższy procent ogółu sprzedanych ultrasonografów w Polsce.

Dodatkowym argumentem jest to, że w związku ze słabnącą akcją kredytową banki wykazują skłonność do ofertowania bardziej elastycznego finansowania przedmiotu leasingu. Warto tą sytuację w 2021 roku wykorzystać.

Podsumowanie – co czeka nas na rynku ultrasonograficznym w 2021 roku?

 

Podsumowując, rynek ultrasonograficzny w 2021 roku będzie obfitował z pewnością w interesujące zmiany i wydarzenia. Z jednej strony będziemy świadkami ostrożnej polityki produktowej w dziedzinie diagnostyki obrazowej i nowego sprzętu ultrasonograficznego, a z drugiej presję na dystrybutorów w zakresie polityki cenowej i generowania kolejnych instalacji ultrasonografów. Ta sytuacja stwarza ciekawą okazję dla Klientów poszukujących aparatu USG najnowszej generacji w atrakcyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyprzedażową aparatów USG marki ESAOTE znajdujące się w ofercie dystrybucji KOSMED. Z pewnością każdy z Państwa, poszukujących aparatu USG znajdzie coś dla siebie!

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+