Esaote i Ducati

ESAOTE partnerem fabrycznego zespołu motocyklowego Ducati w sezonie 2020 mistrzostw MotoGP

14 lutego w Rzymie wiodący producent sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej podpisał umowę sponsorską z zespołem fabrycznym Ducati, która gwarantuje ESAOTE status partnera sezonu w sezonie 2020 mistrzostw świata MotoGP. Umowa została podpisana pomiędzy zespołem, a marka ESAOTE podczas globalnego spotkania Sprzedaży i Marketingu ESAOTE.

ESAOTE i Ducati – perfekcyjne połączenie w dążeniu do doskonałości

 

Umowa z Ducati, która wiąże markę Esaote wraz z zespołem Ducati w MotoGP, napełnia nas dumą i pozytywnymi emocjami – powiedział Franco Fontana, dyrektor generalny Esaote -. Esaote i Ducati dzielą się nie tylko historią sukcesu, ale są świadkami rozwoju świata poprzez nabywanie umiejętności konkurowania poprzez koncentrację na technologii, designie i stylu, połączone z ciągłej inwestycji w  innowacje i ulepszanie ich wydajności. Esaote jest również gotowy na „mistrzostwo”, w którym dobre samopoczucie i opieka nad pacjentem są w centrum wyzwania ”.

Umowa o współpracy rozpoczyna okres rozwojowy i zacznie być realizowana operacyjnie podczas następnego sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2020, począwszy od pierwszego wyścigu w Katarze, 8 marca.

Logo Esaote pojawi się na motocyklach oficjalnych zawodników Ducati Team Andrei Dovizioso i Danilo Petrucci, w strefach Box i Hospitality. Działania promocyjne i komunikacyjne będą prowadzone wspólnie z zawodnikami i motocyklami Zespołu.

 

Ducati na temat partnerstwa z ESAOTE

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej umowy z włoską firmą Esaote, która osiągnęła sukces dzięki innowacyjności, umiejętnościom technologicznym i pasji swoich pracowników” – dodał Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati Corse. „Esaote, choć działa w sektorze innym niż nasz, podziela wiele wspólnych wartości z Ducati. Mamy nadzieję, że to nowe partnerstwo między naszymi dwiema firmami będzie źródłem wzajemnej satysfakcji, zarówno w zakresie wyników sportowych w mistrzostwach MotoGP, jak i wspólnych inicjatyw, które będziemy wspólnie rozwijać ”.

 

Czego uczy nas współpraca Ducati i Esaote?

 

Marki Ducati i Esaote łączy wiele podobieństw na poziomie wartości jakie wyznają. Esaote i Ducati sukcesywnie budują swoją pozycję wiarygodnego producenta sprzętu medycznego i motorowego najwyżej klasy. Poza samą jakością inwestują również znaczne środki finansowe w tworzenie innowacji, która procentuje wytwarzaniem produktów, wyznaczających trendy w swoich obszarach oddziaływania.

Powyższa filozofia gwarantuje, że zarówno aparaty USG marki ESAOTE jak i motocykle spod sztandaru Ducati to produkty najwyżej klasy, które gwarantują swoim użytkownikom najwyższy możliwy poziom satysfakcji z ich użytkowania. Jednocześnie ciągła budowa zaufania użytkowników do produktów obu marek wpisuje się na stałe w DNA firm, które stale wyznaczają drogę ku najwyżej jakości świadczonych usług.

 

O marce ESAOTE

 

Grupa Esaote jest liderem w branży sprzętu biomedycznego, w szczególności w dziedzinie ultrasonografii, dedykowanego MRI i oprogramowania do zarządzania procesem diagnostycznym. Firma zatrudnia obecnie około 1150 osób. Esaote z siedzibą w Genui i własnymi jednostkami produkcyjnymi i badawczymi we Włoszech i Holandii działa w 80 krajach na świecie.

 

 O marce Ducati

 

Ducati Motor Holding S.p.A. – jednoosobowa spółka-akcjonariusz – firma podlegająca zarządzaniu i koordynacji przez AUDI AG Założona w 1926 roku, od 1946 roku Ducati produkuje motocykle inspirowane sportem, charakteryzujące się wysokowydajnymi silnikami Desmodromic, innowacyjnym designem i najnowocześniejszą technologią.

Gama modeli obejmuje kilka segmentów rynku z następującymi rodzinami: Diavel, XDiavel, Hypermotard, Monster, Multistrada, SuperSport i Panigale. W 2015 roku Ducati zaprezentowało Ducati Scrambler: nową markę, której ofertę zbudowano z motocykli, akcesoriów i odzieży, która wyróżnia się kreatywnością i ekspresją. W 2017 roku Ducati zaprezentowało Panigale V4, pierwszy motocykl produkcyjny Ducati, w którym zamontowano 4-cylindrowy silnik pochodzący bezpośrednio z silnika Desmosedici GP. Kultowe motocykle Ducati wraz z szeroką gamą akcesoriów oraz odzieży technicznej są dystrybuowane w 90 krajach na całym świecie. W 2019 roku Ducati dostarczyło klientom 53 183 motocykle, konsolidując sprzedaż powyżej progu 50 000 sztuk już po raz piąty. Ducati bierze udział w Mistrzostwach Świata Superbike i MotoGP. W Superbike Ducati zdobył 17 tytułów mistrzów producentów i 14 tytułów kierowców. Ducati startuje w MotoGP od 2003 roku, zdobywając tytuły mistrzowskie producentów i kierowców w 2007 roku.

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+