Chat with us, powered by LiveChat
aparat usg cena

Aparat USG w Dermatologii – zapraszamy na Warsztaty w Warszawie

Po raz kolejny KOSMED angażuje się w działania edukacyjne powiązane z pogłębianiem wiedzy na temat ultrasonografii i jej zastosowań w różnych dziedzinach medycyny. Tym razem mamy przyjemność uczestniczyć w Warszawskich dniach dermatologicznych, wraz z naszymi ultrasonografami które odbywają się w dniach 4-6.10 w Warszawie będąc partnerem technologicznym wydarzenia.

Partner Techniczny wydarzenia

W ostatnich latach badanie aparatem USG stało się ważnym narzędziem diagnostycznym w dermatologii. Ultrasonograf jest  łatwy w użyciu, całkowicie bezpieczny, i dostarcza ważnych informacji diagnostycznych. KOSMED  podczas warsztatów prezentuje dwa aparaty klasy Premium z głowicami o wysokich częstotliwościach 22MHz i aż 24MHz. Ćwiczenia praktyczne będą prowadzone na ultrasonografach firmy ESAOTE – MyLab9 EXP z głowicą 24MHz i  MyLabEight EXP z głowicą 22MHz.

 

Ultrasonografy w dermatologii

Stosowane do badań ultrasonografy z głowicami wysokich częstotliwości powyżej 22MHz pozwalają obrazować skórę w wysokiej rozdzielczości i oceniać struktury o wielkości mniejszej niż 0,1 mm. Ultrasonografia wykorzystywana jest jako bezinwazyjna metoda diagnostyczna, która wykorzystywana jest głównie do monitorowania przebiegu leczenia chorób skóry, tj. twardziny, łuszczycy oraz do oceny zmian ogniskowych. Ultrasonografia skóry znalazła również zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii, gdzie służy do oceny stanu skóry oraz monitorowania prowadzonych terapii.

 

Szczegóły wydarzenia

 

https://www.termedia.pl/Konferencje?warsztaty_i_kursy&e=726&p=6205

 

13:30–15:45 KURS Pacjent z łuszczycowym zapaleniem stawów w gabinecie lekarza Dermatologa – praktyczne wskazówki  (Meeting Room 2, piętro M1)

Prowadzenie: prof. nadzw. Witold Owczarek, dr n. med. Artur Bachta

Panel 3 (45 min)
Program lekowy ŁZS, wytyczne EULAR, GRAPPA, ASAS -Obraz USG – zmiany na które należy zwrócić uwagę
Ćwiczenia praktyczne: badanie USG stawów

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Search

+
Masz pytania? Oddzwonimy!