agileexam - mri

AgileExam – Unikalne oprogramowanie dzięki, któremu badanie rezonansem magnetycznym jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej.

W badaniach przy użyciu rezonansu magnetycznego, istotna jest nie tylko jakość otrzymywanych obrazów, ale również czas w jakim badanie jest wykonywane. Bezpośrednim następstwem skracania czasu badania jest możliwość przebadania większej liczby pacjentów, w tym samym okresie czasu. Zalet takiego stanu rzeczy nie trzeba tłumaczyć zwłaszcza właścicielom prywatnych klinik zajmujących się np. medycyną sportową.

Firma Esaote już dawno opracowała szereg narzędzi oraz nowatorskich sekwencji, dzięki którym czas badań na produkowanych przez nią rezonansach może konkurować z kosztownymi w eksploatacji aparatami wysokopolowymi. Najnowszym rozwiązaniem wprowadzonym przez Esaote, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pracowni MRI, jest stworzone specjalnie dla aparatu O-Scan w wersji Premium – oprogramowanie AgileExam.

Działanie AgileExam – w jaki sposób wykorzystywać tą sekwencję?

Działanie AgileExam opiera się na automatycznym rozpoznawaniu obszaru anatomicznego i dopasowaniu do niego właściwych parametrów skanu. Możemy ten proces podzielić na 3 etapy:

  1. Technik pozycjonuje pacjenta, wykonuje badanie w trybie „Scout”, które w przypadku aparatu O-Scan wyświetla się nie tylko na konsoli akwizycyjnej, ale również na ekranie umieszczonym na gantry.

  1. Na konsoli akwizycyjnej z listy badań wybieramy właściwy program anatomiczny

 

  1. Na wstępnym obrazie pojawiają się automatycznie parametry skanu takie jak liczba warstw i ich położenie. Wszystko dopasowane do badanej części ciała i w pełni zautomatyzowane. Po zatwierdzeniu, wykonywany jest właściwy skan. Brak konieczności manualnego nastawu parametrów przy każdym badaniu, zwiększa komfort wykonywania badań i pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu.

Technologia Agile jest dostępna w rezonansach magnetycznych marki Esaote, których pełną gamę można obejrzeć tutaj

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+