30 lat firmy KOSMED

30 lecie firmy KOSMED – najważniejsze fakty o polskim dystrybutorze ultrasonografów marki ESAOTE.

2020 rok to znaczące wydarzenie dla naszej firmy. To 30 lecie powstania KOSMEDu, który od początku lat dziewięćdziesiątych jest partnerem polskiej służby zdrowia. Od tego momentu na stałe zagościliśmy na polskim rynku medycznym jako dostawca rozwiązań w zakresie diagnostyki obrazowej w tym w szczególności ultrasonografów, rezonansów magnetycznych oraz aparatów RTG. Z okazji naszej rocznicy postanowiliśmy przybliżyć kilka interesujących liczb, które współcześnie powinny kojarzyć się z marką KOSMED. Zapraszamy do lektury!

Liczba 30 – lata współpracy z placówkami polskiej służby zdrowia

 

Od początku lat 90tyc KOSMED wspiera polskie placówki kliniczne dostarczając im rozwiązania diagnostyczne. Misją KOSMED ponad wspomnianą powyżej deklaracje jest możliwa dzięki wyborowi najwyżej jakości produktów dostarczanych przez sprawdzonych przez lata partnerów. To podejście gwarantuje, że placówki medyczne wspierane przez sprzęt medyczny będący w dystrybucji marki KOSMED otrzymają urządzenia najwyższej jakości.

Tak długi staż na polskim rynku oznacza także duże doświadczenie w zakresie doradztwa w wyborze optymalnego doboru sprzętu medycznego do potrzeb klinicznych. To dodatkowy argument przemawiający za naszą organizacją.

 

Liczba 29 – liczba rodzajów jednostek sprzętu medycznego znajdującego się w ofercie KOSMED

 

W kolejnych latach zwiększaliśmy portfolio sprzętu diagnostycznego znajdującego się w naszej ofercie. Obecnie dysponujemy 29cioma rodzajami sprzętu medycznego gotowymi do prezentacji naszym potencjalnym Klientom. Największą grupę stanowią aparaty USG, które stanowią blisko połowę pełnej oferty.

Dzięki współpracy z marką ESAOTE, jesteśmy w stanie dostarczać innowacyjne ultrasonografy marki ESAOTE podążając za niezwykle szybkim rozwojem technologicznym w dziedzinie diagnostyki obrazowej. Aparaty USG to nie tylko zaawansowane technologie, ale także przemyślane rozwiązania wynikające z wieloletniej historii tej marki.

 

Liczba 4 – liczba marek medycznych, których jesteśmy przedstawicielami

 

Od początku lat dziewięćdziesiątych pokonaliśmy długą drogę w dziedzinie poszerzania grona naszych partnerów. Obecnie posiadamy w portfolio cztery marki sprzętu medycznego:

ESAOTE od 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości aparatów USG i aparatów MRI. Ten producent aparatów USG jest w pierwszej dziesiątce największych koncernów medycznych na świecie, ponad 20% pracowników pracuje w dziale rozwoju i badań przyczyniając się do innowacyjności ultrasonografów.

WDM (Wandong Medical Equipment Co., Ltd) to firma produkująca sprzęt medyczny, z ponad 60-letnią historią. Założona została w Pekinie w 1955 roku.  O imponującym potencjale firmy, świadczy że jej portfolio obejmuje  systemy do badań z zakresu CT, RTG, MR, DSA jak również zaawansowane oprogramowanie stosowane w medycynie.

ITALRAY istnieje od 1974 roku z dorobkiem prawie 2000 systemów zainstalowanych na całym świecie. Posiada duże doświadczenie w obrazowaniu cyfrowym (Cyfrowa fluorografia X-Frame: od 1992r). Pierwszy cyfrowy aparat rtg ok. 2000 roku. Jeden producent i serwis odpowiedzialny za całość produkcji systemu rtg.

W styczniu 1994 r. Utworzono SEDECAL z hiszpańskim kapitałem własnym (Sociedad Española de Electromedicina y Calidad, S.A .; SEDECAL). W tym czasie firma nieustannie się rozwija, dzięki czemu jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie diagnostyki obrazowej.

 

Liczba 1 – nasz podstawowy cel – dostarczać najwyższej jakości rozwiązania diagnostyczne dla naszych Partnerów

 

Ostatnią cyfrą, która definiuje całą naszą działalność przez ostatnie 30 lat to najwyższej jakości rozwiązania diagnostyczne i ich skuteczna dystrybucja w polskich placówkach medycznych. Z pomocą naszych partnerów jesteśmy w stanie realizować ten cel, zarówno na poziomie dystrybucji jak i obsługi po sprzedażowej naszych produktów. Utrzymując wysoką jakość i etykę pracy utrzymujemy zaufanie naszych dostawców, co procentuje możliwością oferowania coraz lepszych warunków współpracy naszym Klientom.

 

Podsumowanie – 30 lecie firmy KOSMED – co czeka naszą firmę w kolejnych latach?

Podsumowując – przez ostatnie 30 lat KOSMED kontynuuje swoją pracę w obszarze dystrybucji sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej. W obliczu ciągle zmieniających się warunków w obszarze rozwoju technologii i potrzeb diagnostycznych musimy, tak jak w latach ubiegłych zachować zdolność ciągłej adaptacji. Mając na uwadze powyższe czynniki mamy nadzieję, że będziemy z Państwem przez kolejne 30 lat. Dziękujemy za zaufanie!

Znajdź nas

Redakcja KOSMED

KOSMED od 1990 roku to partner polskiej służby zdrowia jako dostawca wysokiej klasy sprzętu medycznego do diagnostyki obrazowej takiego jak aparaty USG i rezonansne magnetyczne firmy ESAOTE oraz aparaty RTG, mammografy firmy Italray a także aparaty MRI, aparaty rentgenowskie, angiografy firmy WDM i wiele innych.
Znajdź nas

Search

+